Полезные материалы

Що читаємо? Інтернет-магазини проти електронних бібліотек

Сьогодні величезна частина книг набувається в інтернет-магазин або скачується в електронних бібліотеках Сьогодні величезна частина книг набувається в інтернет-магазин або скачується в електронних бібліотеках. Переваги електронних бібліотек (особливо безкоштовних) очевидні. Це, по-перше, економія грошей, по-друге, можливість швидко і в будь-який час доби знайти необхідну книгу. Істотним мінусом є, мабуть, лише незручність процесу читання. Багато як і раніше вважають за краще тримати реальну книгу в руках, перегортати сторінки, лежачи на дивані з чашкою гарячої кави. Хоча останнім часом стали з'являтися пристрої для читання електронних книг, що знімають і цей їхній недолік.

Книжкові інтернет-магазини також мають свої плюси в порівнянні з реальними книгарнями: немає необхідності відправлятися в тривалі пошуки заради заповітної книги. Та й ціни там на порядок нижче, ніж в реальних кніжних.Тем не менше, аудиторія інтернет-магазинів і електронних бібліотек часто перетинається. Зрозуміло, що не все можна завантажити, і тим більше завантажити безкоштовно. Деякі новинки книжкового ринку, особливо якщо вони є бестселерами, доводиться все ж купувати.

Оглядач порталу interfax.by вирішив порівняти смакові переваги завсідників книжкових інтернет-магазинів і електронних бібліотек. Так, найпопулярнішими авторами в книжковому інтернет-магазині ozon.ru за останній тиждень є:

Стефанії Майєр. Найвідоміший її роман «Сутінки», призначений в першу чергу для підліткової аудиторії, з'явився на книжкових прилавках США восени 2005 року. Роман мав великий успіх (5-е місце в національному списку бестселерів). Пізніше Майер випускала по одному сіквелу в рік. У 2006 році вийшов роман «Молодий місяць», потім з'явилися романи «Затемнення» (2007) і «Світанок» (2008).

Ронда Берн. Відома в першу чергу романом «Таємниця», за мотивами якого в 2006 році вийшов однойменний повнометражний фільм, автором сценарію і продюсером якого вона була. Книга була випущена загальним тиражем в 7,5 мільйона екземплярів і займала перше місце серед бестселерів в рейтингу «New York Times». У травні 2007-го журнал «Тайм» включив Ронду в список найвпливовіших людей планети, а незабаром після цього вона увійшла в рейтинг Forbes ' «100 найвідоміших людей».

Макс Фрай. Під цим псевдонімом пише російськомовний автор Світлана Мартинчик. Іноді псевдонім використовується для спільних літературних проектів з Ігорем Стьопіна. Ними написано вже понад 60 книг. Найбільш відома «Серія Ехо».

Джоанн Харріс. Автор книги «Шоколад» (1999), яка була екранізована в 2001 році. Головну роль в картині зіграли Жюльєт Бінош і Джоні Депп. Популярністю користуються також «льодяникової туфельки» і «Блаженні блазні».

Халед Хоссейні. Його дебютний роман «Той, що біжить за вітром» став головним світовим бестселером в 2005 і 2006 роках. Загальний тираж перевищив 10 мільйонів екземплярів. Роман був переведений більш ніж на 50 мов світу. У 2005 році Халед Хоссейні отримав престижну літературну премію «Свідок світу», а його роман був удостоєний звання «Книга року» - результатами голосування читачів. У 2007 році вийшов другий роман Халеда Хоссейні «Тисяча сяючих сонць», який повторив успіх «Того, що біжить за вітром».

Януш Вишневський. Польський письменник. Найбільшою популярністю користується його роман «Самотність в мережі».

Річард Йетс. Прославився лише після смерті романом «Дорога змін».

Стівен Фрай. «Брехун», «Гіпопотам», «Як творити історію» і «Тенісні м'ячики небес». Відомий також роллю Оскара Уайльда в однойменному фільмі.

До числа бестселерів на ozon.ru можна також віднести «креативників» Анни Борисової, «Казки барда Бідла» Дж. К. Роулінг, «Легенду про трьох мавп» Дар'ї Донцової, «Таємний світ шопоголіка» Софі Кінселли, «Книгу загальних помилок» Стівен Фрая та ін. Популярністю користуються Пітер Мейл, Ізабель Міньері, Аркадій і Борис Стругацькі, а також Павло Санаєв і Леонід Парфьонов.

У числі бестселерів в інтернет-магазині Oz.by значаться всі ті ж «Казки Барда Бідла» Дж. К. Роулінг, «Таємниця» Ронди Берн, «Сутінки» Стефані Майєр, «Той, що біжить за вітром» Халеда Хоссейні. Великим попитом користуються книги Януша Вишневського. Крім «Самотності в мережі», це також романи «Навіщо потрібні чоловіки», «Постіль», «Молекули емоцій». «Рік життя» і «Асфальт» Євгена Гришковця також в числі фаворитів. З класичної прози білоруси найохочіше набувають «Над прірвою в житі» Джерома Селінджера.

А що ж читають сьогодні відвідувачі електронних бібліотек? Ось як, наприклад, виглядає Топ-10 авторів за тиждень в електронній бібліотеці Альдебаран.

  1. Стефані Майєр «Сутінки».
  2. Лорен Вайсбергер «Диявол носить Prada». «У кожного своя ціна».
  3. Януш Вишневський «Самотність в мережі». «Навіщо потрібні чоловіки». «Постіль». «Мартіна і інші оповідання про любов».
  4. Герберт Розендорфер «Листи в древній Китай».
  5. Кеті Келлі «Якщо жінка хоче». «Чоловіки, свої і чужі». «Сьогодні і завжди».
  6. Коні Брокуей. «Острів Макларен». «Весільне агентство Уайт». «Трилогія мисливців Троянди».
  7. Джозеф Файндер «Параноя». «Диявольська сила».
  8. Грем Грін. «Брайтонський льодяник». «Відомство страху». «Комедіанти». «Наша людина в Гавані». "Людський фактор". «Тихий американець».
  9. Drew and Ishtar «Метро. Передісторія ».
  10. Нікола Марш. «Старомодна любов». «Близько і улюблені». «Містер досконалість». "Все і одразу".

Великим попитом на цьому тижні користувалися також «Походження видів» Чарльза Дарвіна і «Зіткнення цивілізацій» Самюеля Хантінгтона. Різко зросла кількість завантажень «Капіталу» Карла Маркса. Популярність таких серйозних авторів як Маркс і Хантінгтон можна пояснити складною економічної і політичної обстановки в світі. Популярність же Дарвіна пояснюється тим, що зовсім недавно святкували подвійний ювілей (200 років від дня народження Дарвіна і 150 - з моменту появи роботи «Походження видів»). Не виключено також, що економічна криза також посприяв зростанню інтересу до дарвінівської теорії еволюції, де, як відомо, виживає найсильніший і найбільш пристосований.

Читати по темі:

Зарубіжні бестселери-2008

А що ж читають сьогодні відвідувачі електронних бібліотек?