Полезные материалы

Елтон Джон: Кумир Уотфорда

«СЕ» розповідає про невідому багатьом ролі легендарного музиканта Елтона Джона в футболі.

Час не щадить нікого: Елтон Джон днями оголосив про завершення музичної кар'єри. Попереду у сера прощальне світове турне, яке включить в себе 300 концертів на п'яти континентах - а потім маестро планує присвятити всього себе сім'ї і дітям.

Що знають про нього в Україні? Легендарний виконавець, автор безлічі хітів, саме ім'я якого стало знаком якості хорошої музики. Людина, яка зробила для толерантності на нашій планеті більше, ніж, мабуть, хто б там не було. Сер, лауреат Оскара. Багато згадають і про знаменитої колекції очок Елтона, масштаби якої обросли легендами ... Не кожен знає, що у британського поп- і рок-ідола було і набагато масштабніше захоплення.

Як будь-яка нормальна англієць, Елтон Джон любить футбол - настільки, що під час першого візиту в Москву зацікавився саме футбольними пам'ятками. У 1979-му році зірці дозволили відвідати СРСР з концертами, і британець у вільний від виступів час відправився на матч чемпіонату ЦСКА - «Динамо» (Мінськ). Хотів зустрітися і з Левом Яшиним, але у лауреата Золотого М'яча на зустріч не знайшлося часу. Фото майбутнього сера на стадіоні «Піщане» додається.

До того моменту Джон був вже не простим вболівальником, а людиною, удостоєним рідкісного щастя: можливості керувати улюбленим клубом. У 1976-му Елтон придбав футбольний клуб «Уотфорд» - той самий, що зараз грає в Англійській Прем'єр-лізі. Значно пізніше англієць розповідав: «Цей клуб в моїй крові, він - величезна частина життя. Коли мені було шість років, я приходив на одну трибуну. Ніколи не думав, що її назвуть в мою честь ».

Зараз це звучить незвично, але «Уотфорд» на момент придбання Елтоном був чимось на зразок англійського «Газмясу». Десятиліття животіння в третьому дивізіоні, кілька років як пік у другому - але набував «шершнів» майбутній сер взагалі в четвертому. І головне, це навіть виглядало нормою: клуб з передмістя Лондона, фактично став частиною столиці (вже навіть метро дотяглося своїми мережами до Уотфорда), і не повинен був представляти із себе грізну силу поруч з європейськими грандами.

Тоді цей хід виглядав не більше, ніж милою примхою зірки - на зразок покупки Роббі Вільямсом клубу «Порт Вейл», ні до чого того не зобов'язує і ні до чого значного що не призвела. Хто б міг подумати, що в найближче десятиліття клуб Елтона Джона і побореться за найвищі місця в еліті, і буде турбуватися поразок у фіналах англійських кубків ...

Безумовно, головний менеджерський успіх британської поп-ікони - ідеальне попадання з менеджером Гремом Тейлором. На момент запрошення в «Уотфорд» цей тренер привертав увагу головним чином акселератскімі рекордами: отримання тренерської ліцензії в 27 років, дебют у професійній лізі в 28. Так, його «Лінкольн Сіті» в ефектному стилі виграв четвертий дивізіон, але скільки було таких королів трясовини , що опинялися халіфами на годину? Ставка на молодого тренера була цікавою, але ризикованою.

Тейлор розповідав: «Елтон запросив мене в свій будинок в Віндзорі і сказав, що хоче вивести клуб у єврокубки. Я сказав, що не думаю, ніби вкладення мільйонів фунтів обов'язково принесе ефект. Він відповів: «Добре, поїхали». Шість років по тому, коли ми потрапили в єврокубки, він підрахував, що витратив 790 тисяч фунтів ».

Десять наступних років Тейлор називав счастливейшими в своєму житті. «У нас була угода: Елтон не говорив мені, кого брати в команду, а я не говорив йому, які пісні співати. Це добре працювало ». «Уотфорд» парадним маршем пройшов два дивізіони, затримався в попереднику Чемпіоншипа, але зате неймовірно проявив себе в дебютному сезоні на топ-рівні. Перший же рік на рівні Першого дивізіону команда закінчила на другому місці - вище «МЮ», «Арсеналу», «Евертона» ... Про «Ман Сіті» з «Челсі» не говоримо: перші в тому сезоні вилетіли, а другі взагалі боролися за прописку у другій лізі.

Завдяки чому був досягнутий такий оглушливий і при цьому швидкий успіх? Про фінансові вливання вже сказано - вони були невеликими. Під час роботи Тейлора була спокуса все списати на його геній, але вся подальша кар'єра показала, що його талант був сильно перебільшений. Швидше за все, «Уотфорд» просто вперше зіткнувся з такою радеющім за нього босом. Відомо, що лідер «шершнів» Джон Барнс отримав запрошення в клуб після того, як його помітили в матчі аматорських команд. Барнс став однією з головних зірок ліги і збірної у вісімдесяті-дев'яності - але почалося все з того, що скаути клубу побачили темношкірого хлопця в матчі недільної ліги ...

Під час першого і до сих пір єдиного участі в єврокубках клуб Елтона Джона пройшов дві стадії. На шляху «Уотфорда» в Кубку УЄФА впали «Кайзерслаутерн» і болгарський "Левскі", а ось празька «Спарта» вже стала непереборною перешкодою. У тому ж сезоні «шершні» отримали першу (і знову-таки до цих пір головну) можливість виграти трофей. З «Ліверпулем» вісімдесятих конкурувати було неможливо, а ось виграти фінал Кубка у «Евертона» було цілком реально. На жаль, «іриски» виграли 2: 0, і сльози Елтона Джона увійшли в історію найстарішого футбольного турніру.

Згодом «Уотфорд» повернувся в середину таблиці, а наш герой зрозумів, що зробив для клубу все, що міг, і продав клуб пересічному підприємцю. 1987-й рік явно виглядає поворотною точкою в історії «шершнів»: тоді Барнс відправився в «Ліверпуль», Тейлор - в «Астон Віллу», а майбутній сер ... Напевно, можна сказати «на червону доріжку», якщо вже саме тоді він отримав перший «Греммі». Звичайно, за Елтоном залишився пост почесного президента клубу.

Відзначимо, що Барнс і в «Ліверпулі» зміг стати одним з кращих гравців, зігравши більше трьохсот матчів. Джеймі Каррагер відіграв з ним всього один сезон, але все одно відгукувався як про кумира ... Тейлор взяв з «вилланами» ще одне віце-чемпіонство, але потім отримав запрошення в збірну Англії, де провалився до такої міри - невихід з групи на Євро-92 , що не потрапив на ЧС-94 - що не без підстав вважається найгіршим тренером в історії «трьох левів».

Уже в 1988-му «Уотфорд» вилетів у другий дивізіон. Деякий баланс міцності у клубу залишався, дозволивши команді навіть повернутися через три роки в еліту, але в 1997-му році вже Елтону Джону довелося повертатися на пост президента: у «шершнів» виникли серйозні фінансові проблеми. Сер (до того моменту йому вже було присвоєно лицарський титул) повернув на пост тренера Тейлора, якого на той момент зневажали всюди, крім Уотфорда - а той, у свою чергу, повернув «Уотфорд» в Прем'єр-лігу.

Сер (до того моменту йому вже було присвоєно лицарський титул) повернув на пост тренера Тейлора, якого на той момент зневажали всюди, крім Уотфорда - а той, у свою чергу, повернув «Уотфорд» в Прем'єр-лігу

На компліменти своєму вірному соратнику Елтон Джон не скупиться. «Він був мені як брат. Разом ми виконали неймовірний шлях. Він навів мій улюблений «Уотфорд» з безодні нижчих ліг на незвідані землі і в Європу »- сказав легендарний виконавець після смерті Тейлора в минулому році. Обидва вони увічнені на стадіоні «шершнів» «Вікарідж Роуд»: на честь кожного з них ще за життя була названа трибуна стадіону.

На жаль, Англійська Прем'єр-ліга в якийсь момент стала місцем, в якому навіть один з найбагатших музикантів в історії відчував себе бідним родичем. Скромний бюджет не давав «Уотфорду» підніматися на колишні висоти, і спочатку клуб покинув Тейлор, а потім і Елтон Джон. У 2008-му році, коли сер остаточно зав'язав з керівництвом в клубі, «шершні» йшли на виліт в Чемпіоншипа ...

Зараз поп-ідол може бути задоволений, як ідуть справи в його улюбленому клубі. Команду після невеликого періоду лихоліття прийняв італійський бізнесмен Джампаоло Поццо, і тепер вона грає в АПЛ. Лідер команди Трой Діні, забивши потрібний для підвищення гол, розповідав: «Я ще сидів у машині, коли подзвонив сер Елтон Джон. Це приголомшливо, він же легенда ».

Щаслива людина, він навіть зіграв на полі улюбленого клубу. У 2005-му році «Вікарідж Роуд» встала в один ряд з «Уемблі», стадіоном імені Тофіка Бахрамова, московським «Олімпійським» та іншими стадіонами, на яких виступав метр. Вся виручка від квитків пішла на користь клубу ...

Про що говорить це захоплення дивакуватого і при цьому великого британця? Як не банально, в першу чергу про те, як залучена ця країна в гру №1. Тільки у Великобританії надпопулярний співак і виконавець може в розквіті сил придбати футбольний клуб, витрачати час і гроші просто тому, що вболіває за нього з дитинства. Чи не цуратися свого зв'язку з периферією, а пишатися їй і робити її знаменитою. І при цьому піти в той момент, коли зрозумів, що не зможе дати команді більше.

https://www.sport-express.ua/football/england/news/347180-elton-dzhon-kumir-uotforda.html

T.me/V_Pas

Що знають про нього в Україні?
28. Так, його «Лінкольн Сіті» в ефектному стилі виграв четвертий дивізіон, але скільки було таких королів трясовини , що опинялися халіфами на годину?
Завдяки чому був досягнутий такий оглушливий і при цьому швидкий успіх?
Про що говорить це захоплення дивакуватого і при цьому великого британця?