Полезные материалы

Антон Бєляєв: "Голос" - це самий розумний спосіб заявитися "

HIM, вокаліст Slipknot Корі Тейлор, Джонні Депп - хто тільки не переспівував пісню Wicked Game Кріса Айзека. Однак після виступу на проекті "Голос" Антона Бєляєва багато хто відзначив, що його версія - одна з кращих. Тепер лідер інді-колективу Therr Maitz відомий на всю країну, але сам він вважає цей успіх лише краплею в морі. Антон Бєляєв розповів кореспонденту мережевого видання M24.ru про те, що його привело на "Голос" і наскільки важливий випадок в житті.

Про Антона Бєляєва

Антон Бєляєв - музикант, засновник групи Therr Maitz. Народився в Магадані в 1978 році. Навчався в місцевому музичному училищі по класу фортепіано, проте був відрахований. У 17 років переїхав до Хабаровська, де вступив в Хабаровський державний інститут культури і мистецтв на естрадно-джазове відділення. Весь цей час Антон активно виступав з відомими джазовими музикантами і підробляв в клубах. У 2004 році заснував групу Therr Maitz, проте в 2006 році її діяльність була заморожена. В цей же час Бєляєв переїхав до Москви, де працював в якості музичного продюсера з багатьма відомими артистами. У 2011 році відновив концертну діяльність своєї групи Therr Maitz, а ще через два роки Антон став учасником другого сезону проекту "Голос".
Антон Бєляєв - музикант, засновник групи Therr Maitz

Антон Бєляєв. Фото: Кирило Сидоров, facebook.com/therrmaitz0

- Після успішного виступу на "Голосі" не було відчуття відособленості від групи? Що, ось, є Антон Бєляєв, а є Therr Maitz? Ви зараз відоміший "соло".

- Ні це не так. Цифри показують зовсім іншу історію. Ми мало не в ручну величезна кількість людей, яке дізнається про мене, перетягуємо в групу. Якщо вона їм цікава, то вони залишаються з нами. Це відчутне кількість людей, тому не скажу, що на Therr Maitz відгуку мало.

Природно, люди, які один раз побачили мене в телевізорі і не полізли в інтернет щось перевіряти або шукати, знають тільки про мене. Та й то, "Голос" один раз пропустив згадка Therr Maitz в ефірі. Ну, а ті, хто поліз в інтернет, без варіантів потрапили на групу. У нас стратегічно все розташовано - перехресні посилання, статті в "Вікіпедії", будь-яка згадка про Антона Бєляєва веде на Therr Maitz. Ми до цього готувалися.

П'ятеро людей, які прийшли до нас на концерт з телевізора, здають квитки і кажуть: "Я це говно слухати не буду! Занадто шумно!". Вони чекають, що я все життя буду співати Wicked Game або Стінга, і наша музика їх розчаровує. Я не проти. На наших концертах ніхто не забороняє здавати квитки. Це нормально. Але п'ять чоловік з 800 - це непоганий показник.

- Участь в "Голосі" було, як розумію, стовідсотковим піар-ходом.

- З приємними бонусами. Але нам завжди мало. У групи і до "Голосу" було часом по 19 концертів на місяць. Просто досягнута якась планка, апетити ростуть. Це дуже простий і природний крок.

"Голос" - це дуже м'який піар. Правильний і ненастирливий. Мені, як живій людині, який співає, було цікаво сходити в шоу. Це не цинізм. Я не сідав з калькулятором і не розраховував, наскільки збільшиться продаж концертів після реаліті-шоу. Природно, ми думали про це і це зроблено через це, але було забавно.

Потрібно об'єктивно оцінювати себе. Як група Therr Maitz, володіючи тими ресурсами, якими ми володіємо, могла показати себе такій кількості людей? Повісити білборди у всіх містах Росії? У мене стільки грошей немає. Так що, "Голос" - це був найоптимальніший, розумний спосіб заявитися.

Так що, Голос - це був найоптимальніший, розумний спосіб заявитися

Антон Бєляєв. Фото: Кирило Сидоров, facebook.com/therrmaitz0

- До речі, давно ходять розмови про новий альбом Therr Maitz ... В якій він стадії зараз?

- Альбом записаний. Це серйозна пластинка, не іграшки в стилістичну музику, не спроба бути модними і сучасними. Інді, що не інді, пост-рок, електроніка - плювати на все. Ми постаралися все зробити на совість. Немає ніяких бюджетних рішень, все по-хорошому дорого. У сенсі, не в стразах, але добротно. Сподіваюся, буде відчуття, що він не хірургічно зроблений, а все одно на емоціях.

Перечекаємо зараз інформаційну хвилю "Голоси" і, я думаю, в перших числах березня презентуємо. Зараз вже пізно випускати платівку. Ми хотіли зробити це восени, але в зиму ...

- Чому ні?

- Це неправильний час. Людям пофіг зараз на пластинки. Це відома маркетингова схема.

- Ви не дуже високо оцінюєте якість звукозапису в Росії, тому цікаво, де записувалася платівка?

- Ми багато чого робили своїми силами, в тому числі і в Москві. Частина пластинки ми записали в Лондоні, але це тільки скрипкова група - п'ять пісень з альбому. Я не дуже ставлюся до індустрії в цілому, але це не означає, що в Росії немає людей і місць, де можна зробити щось гідне.

- Я знаю, що Unkle роблять версію однієї з ваших пісень ...

- Так, на жаль, вони ще її не зробили. Я сам цієї версії поки не чув, але є домовленість. Ми визначилися з цим ще місяця півтора тому і, начебто, пісня запущена у виробництво.

- Як почалася ваша співпраця?

- Це випадок. У мене є приятель, він великий фанат Unkle. Група зробила стартап на одному з сайтів, вони створили якийсь івент і збирали на щось гроші. Не знаю, на що. Може, на випуск нової Мерч-лінії або на той же альбом. Мій приятель став найбільшим вкладником, а призом для нього зробили зустріч з членами групи на студії. Він поїхав до них в Лондон, і в процесі розмови згадав про свою ще однієї улюбленої групи, після чого показав їм нашу пісню. І ось. Ми дуже раді.

- І як багато випадок означає у вашому житті?

- Випадок - це взагалі все. Питання в готовності до нього. Потрібно заготовлювати грунт, зміцнювати обладунки, і тоді все виходить. Але, якщо ти в цей момент бухой валявся десь на околиці Москви, а випадок стався в іншому місці, то, звичайно, толку не буде. Випадок потрібно чекати.

- Було таке, коли здавалося, що випадок все-таки упущений?

- Напевно, було. Не пам'ятаю. Валявся на околиці Москви. Я взагалі намагаюся робити якісь висновки з невдач, а потім абстрагуватися. Мені здається, що все у мене відбувається так, як повинно. Не скажу, що без зусиль. Працювати доводиться багато, але якихось перекрутити над собою я не роблю. Зі шкіри геть не лізу. Я роблю те, що вмію.

Антон Бєляєв. Фото: Кирило Сидоров, facebook.com/therrmaitz0

- Повернемося до альбому. Презентуєте, а далі? Є грандіозні плани на наступний рік?

- Поки що не так далеко йти. Ми не дивимося настільки вперед в майбутнє ...

- Насправді, складається враження, що план на майбутнє у вас розписаний мало не на десять років вперед.

- Ну немає. Ми точно все зробимо, щоб розширити аудиторію. І "Голос" - це маленька історія в нашому житті. Сподіваюся, що через 15 років ми зможемо згадати це невелике подія, яке дало певний "поштовх". Плани великі. Серйозні. Їх багато, але оформляємо ми їх спонтанно. Розписаного на 10 років графіка у нас немає. Та й навіть на рік, повірте, немає.

Вікторія Сальникова

Нагадаємо, 11 грудня на "Червоному Жовтні" в барі "WT4" в рамках проекту "Садиба Jazz Club" відбудеться концерт інді-групи Therr Maitz . Початок концерту - о 20.00, вхід - 1000 рублів.

сюжети: Музичне життя столиці: рецензії, фотографії, інтерв'ю , погляди , Інтерв'ю з людьми мистецтва

Що, ось, є Антон Бєляєв, а є Therr Maitz?
Як група Therr Maitz, володіючи тими ресурсами, якими ми володіємо, могла показати себе такій кількості людей?
Повісити білборди у всіх містах Росії?
В якій він стадії зараз?
Чому ні?
Ви не дуже високо оцінюєте якість звукозапису в Росії, тому цікаво, де записувалася платівка?
Як почалася ваша співпраця?
І як багато випадок означає у вашому житті?
Було таке, коли здавалося, що випадок все-таки упущений?
Презентуєте, а далі?