Полезные материалы

Оцінка діяльності Федерації дзюдо Росії в передолімпійському циклі

Кількість очікуваних медалей
На Олімпіаді в Китаї збірна Росії була представлена ​​практично в максимальному складі - в 13 з 14 вагових категорій. Однак в Пекіні вітчизняна команда виступила невдало, що не завоювавши жодної нагороди. Керівництво ФДР прийняло рішення провести перестановки в тренерському штабі. На пост головного тренера чоловічої збірної був запрошений відомий фахівець, чемпіон світу та Олімпійських ігор італієць Еціо Гамба, а жіночу команду очолив заслужений тренер країни Анатолій Рахлін. За словами Гамбія, зараз наша чоловіча команда на будь-якому великому турнірі здатна завоювати від двох до шести медалей. Наставник жіночої команди Анатолій Рахлін таких райдужних надій не має, заявляючи, що в збірну спортсменки приходять слабо підготовлені, які не мають достатнього досвіду. Судячи з його висловлювань, на медалі Олімпійських ігор в жіночій частині турніру дзюдоїстів розраховувати не доводиться.
Підсумок: Помаранчевий світло.

динаміка результатів
Олімпійські ігри
Атланта-1996: без медалей
Сідней-2000: 1 срібло (Любов Брулетова (-48 кг), 2 бронзи (Юрій Степкин (-100 кг), Тамерлан Тменов (+100 кг).
Афіни-2004: 2 срібла (Віталій Макаров (73 кг), Тамерлан Тменов (+100 кг)), 3 бронзи (Хасамбі Таов Хасанбі Урусбійович (90 кг), Дмитро Носов (81 кг), Теа Донгузашвілі).
Пекін-2008: без медалей.

Чемпіонати світу
Мюнхен-2001: 3 золота
Осака-2003: 4 бронзи
Каїр-2005: 1 золото, 1 срібло, 1 бронза
Ріо-де-Жанейро-2007: 1 срібло, 2 бронзи
Роттердам-2009: 1 золото, 1 срібло, 1 бронза
Токіо-2010: 4 бронзи.
Париж-2011: 1 золото, 3 бронзи.

Головним стартом 2011 року, безсумнівно, став чемпіонат світу в Парижі, що відбувся в серпні. У Франції збірна Росії виступила краще, ніж рік тому на токійському першості планети. Довгоочікувану нагороду вищої проби для російської команди здобув важкоатлет Тагір Хайбуллаев, який на даний момент є головною олімпійською надією вітчизняного дзюдо. Ще дві бронзові медалі у чоловіків завоювали Мусса Могушков (категорія до 66 кг) і Олександр Михайлин (категорія понад 100 кг). Єдину медаль жіночої збірної Росії принесла Олена Іващенко, яка завоювала третє місце в категорії понад 78 кг. До слова, багато іноземних фахівців зараховують Олену до числа фаворитів Олімпіади в цій ваговій категорії.
Підсумок: Помаранчевий світло.

Підсумок: Помаранчевий світло

Алім Ворожіння, чемпіон Росії 2006 року, бронзовий призер чемпіонату Європи 2009 року

Положення в кваліфікаційному циклі на 14 червня (попередні редакції: 4.12.2011 , 30.04.2012 )
К 14 червня набір очок в олімпійський рейтинг уже завершився, однак тренери довелося неабияк поламати голову, щоб визначитися зі складом команд в тих категоріях, де країну можуть уявити кілька спортсменів. Для російської чоловічої команди це завдання представлялася дуже актуальною, адже у всіх семи вагових категоріях в число 22 кращих входили як мінімум два наших спортсмена. На поїздку в Лондон до останнього претендували Арсен Галстян і Беслан Мудранов (до 60 кг), Алім Ворожіння, Муса Могушков, Камал Хан-Магомедов і Михайло Пуляєв (до 66 кг), Мансур Ісаєв і Мурат Кодзоков (до 73 кг), Сіражудін Магомедов і Іван Ніфонтов (до 81 кг), Кирило Денисов і Кирило Питань (до 90 кг), Сергій Самойлович і Тагір Хайбулаев (до 100 кг), Олександр Михайлов та Дмитро Стерхов (понад 100 кг). У підсумку в Лондон їдуть Галстян, Могушков, Ісаєв, Ніфонтов, Денисов, Хайбулаев і Михайлин.

У Анатолія Рахліна - тренера жіночої національної збірної - варіантів для вибору було набагато менше, і, напевно, саме тому склад жіночої збірної визначився вже 29 квітня. На Олімпіаду відправляються: Наталя Кондратьєва (до 48 кг), Наталія Кузютіна (до 52 кг), Ірина Заблудіна (до 57 кг), Олена Іващенко (понад 100 кг). Також крізь сито континентальної кваліфікації пробилася на Ігри Віра Москалюк (до 78 кг), яка тепер складе компанію дівчатам, які мають «пряму» путівку на Олімпіаду.
Підсумок: жовте світло.

Підсумок: жовте світло

Наталя Кузютіна, чемпіонка Росії і Європи 2009 року

бюджет
Сума бюджету федерації розголосу не підлягає. Генеральним партнером ФДР є група компаній COALCO, власником якої - президент федерації Василь Анісімов. В офіційних партнерів значиться СМП Банк.
Підсумок: червоне світло.

Поява нових перспективних спортсменів
Резерв дорослої команди, молодіжна збірна до 23 років, в 2010 році довів свій високий потенціал. Наші спортсмени знову були в числі найсильніших на континентальній першості серед спортсменів цієї вікової групи. На змаганнях в Боснії і Герцеговині російська команда здобула сім нагород, по дві кожного гідності у юніорів і одну - срібну - у дівчат.

Юніорська команда до 20 років стабільно показує відмінний результат на першостях Європи. Не став винятком і турнір, який пройшов в Болгарії. Російська збірна, здобувши дев'ять медалей, посіла перше загальнокомандне місце. Шість нагород здобули юніори і три - золоту, срібну і бронзову - дівчата.

На першості світу - 2010 серед спортсменів до 20 років в Марокко у Росії з'явився новий чемпіон в категорії 90 кг - Магомед Магомедов, а також три бронзових призера.

Наймолодші «збірники», юнаки і дівчата до 17 років, регулярно повертаються тріумфаторами з першостей Європи, і в 2010 році в Чехії підтвердили статус найсильніших на континенті. З 11 медалями збірна Росії посіла перше загальнокомандне місце. Юнаки домоглися семи нагород, з яких чотири - золоті, одна срібна і дві бронзові, а дівчата додали в загальну скарбничку ще золото, срібло і дві бронзи.
Підсумок: зелене світло.

управління федерацією
Сьогодні ФДР веде свою діяльність на території більш ніж 70 суб'єктів Російської Федерації і об'єднує понад 100 тисяч займаються. Президентом ФДР з 2010 року є мільярдер Василь Анісімов, співвласник компанії «Газметалл» і глава групи компаній COALCO, на протязі багатьох років є генеральним партнером федерації

ФДР є членом Міжнародної федерації дзюдо (IJF) і Європейського союзу дзюдо (EJU). З ініціативи ФДР і EJU в 2006 році був створений Міжнародний фонд розвитку дзюдо, главою якого став перший віце-президент ФДР, керівник найсильнішого європейського клубу «Явара-Нева» Аркадій Ротенберг. У вересні 2007 року в Бразилії президентом самого прогресивного континентального союзу - EJU - вперше в історії став росіянин - москвич Сергій Соловейчик.
Підсумок: жовте світло.

Президент ФДР Василь Анісімов

Відносини з пресою
У федерації є свій офіційний сайт і прес-служба. На сайті завжди оперативно з'являється інформація, йдуть он-лайн трансляції з усіх великих міжнародних турнірів. Прес-служба завжди готова допомогти з інтерв'ю та коментарями. Начальником відділу зі зв'язків з громадськістю та пресою є Тихонравова Марія, прес-секретарем - Майорова Марина. Прес-служба працює з більшістю російських ЗМІ. Інформаційними партнерами федерації є ІТАР-ТАСС, радіо «Міліцейська хвиля», журнал «Олімпійська панорама».
Підсумок: зелене світло.

ПІДСУМКОВИЙ СВІТЛО - ЖОВТИЙ.