ДАІ оштрафує за кустарні світлодіоди на авто

Згідно з новою редакцією ПДР, що вступила в силу з 15 квітня поточного року, за містом з 1 жовтня по 1 травня потрібно їздити з увімкненими ходовими вогнями або ближнім світлом фар

Згідно з новою редакцією ПДР, що вступила в силу з 15 квітня поточного року, за містом з 1 жовтня по 1 травня потрібно їздити з увімкненими ходовими вогнями або ближнім світлом фар. Тобто, дане нововведення доведеться виконувати ще півмісяця - до кінця квітня. У зв'язку з цим у багатьох наших читачів виникли однотипні питання.

Зокрема, останнім часом на наших дорогах з'явилося багато автомобілів, власники яких самостійно встановили ходові вогні - ряд світлодіодів на авто, вбудованих в передньому бампері і навіть в штатну передню оптику. Це бувають як самостійно виготовлені світлодіоди, так і продукція відомих брендів (у вигляді однієї потужної лампи або декількох менш потужних у вигляді смуги). Людей цікавить - чи підпадає такий «тюнінг» під вимога нових ПДР. За коментарем ми звернулися в ДАІ.

Нові ПДР 2013: де потрібно їздити з увімкненими фарами?
ПДР України 2013: що вони принесуть водіям?

Правоохоронці пояснили, що відповідь проста і ув'язнений в самому формулюванні Правил. Вона дослівно звучить так: «... повинні бути включені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу - ближнє світло фар». Виходячи з цього, вимога буде вважатися виконаним тільки в тому випадку, якщо включені штатні ходові (світлодіодні) вогні на авто, встановлені заводом-виробником автомобіля. Або ж вони встановлені в результаті переобладнання транспортного засобу, який було офіційно дозволено (ЦБДР МВС України або «ДержавтотрансНДІпроект») і є відповідне документальне підтвердження законності цього переобладнання: відповідний запис в техпаспорті і висновок вищезгаданих організацій.

А між тим, з огляду на, що денні ходові вогні Philips відповідають приписам європейських правил ЄЕК ООН №87, про що свідчить відповідний знак на кожному виробі, (упаковка, світлодіодні модулі, блок управління), в даний момент представники компанії в Україні ініціювали процес отримання роз'яснювального листи від радять органів щодо дозволу установки денних ходових вогнів Philips на автомобілі.

В іншому випадку в ДАІ стверджують, що світлодіоди на авто будуть вважатися встановленими кустарно, (ролі тут не грає, які це світлодіодні смужки - самостійно зібрані або будь-якого виробника), і такі не будуть підпадати під вимога Правил. Більш того, це розцінюється як незаконне переобладнання ТЗ і може загрожувати штрафом.

При цьому в ДАІ акцентували увагу, що ще протягом місяця не каратимуть водіїв за порушення нових вимог ПДР, хоча в майбутньому за кустарно встановлені світлодіодні вогні доведеться понести адміністративну відповідальність (згідно зі ст. 122 ч.2 КУпАП України - штраф 425-510 грн ).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Нові ПДР 2013: де потрібно їздити з увімкненими фарами?
ПДР України 2013: що вони принесуть водіям?