Полезные материалы

6 самих незвичайних видів фітнесу, які увійдуть в моду в 2015 році

Біг задом наперед

Ще недавно найгарячішим фітнес-трендом в Америці був біг босоніж: стверджувалося, що це допомагає максимально наблизитися до образу життя первісної людини, що знаходився в гармонії з природою. Причина популярності нового тренда - бігу задом наперед - зовсім в іншому: він дозволяє урізноманітнити рутину, поліпшити координацію рухів, витратити більше енергії, спалити більше калорій і принести полегшення колінних суглобів, вже постраждали від звичайного бігу.

Справа в тому, що якщо при звичайному бігу ми відштовхуємося носком, а приземляємося на п'яту, то при бігу спиною вперед все зовсім навпаки - ми відштовхуємося п'ятою, а приземляємося на носок.

Через незвичних рухів ми витрачаємо приблизно на 30% більше енергії, ніж при звичайному бігу, - це показало дослідження, проведене ще кілька років тому фахівцями з Університету Стелленбос в ПАР. Бігати таким незвичайним чином в лісі або парку, звичайно, неможливо. А ось на біговій доріжці - будь ласка. Тільки робіть це повільно, щоб уникнути смішних і незграбних падінь.

Підйом по мотузці

Нехай це не самостійний вид фітнесу, а елемент функціональної тренування, зате в спортивних клубах цього ще не було. Функціональні тренування, тобто заняття без тренажерів, - і самі по собі нове явище, що набирає популярність. А вже щоб в фітнес-центрі звисали з триметрових стель ще й товстелезні канати, за якими можна підійматися вгору, як на шкільному уроці фізкультури, - це зовсім рідкість.

Зате в Англії і США вже з'являються клуби, в яких крім звичайного обладнання спортзалів, начебто степ-платформ, гантелей і штанг, є і канати, за якими забираються ті, хто мріє згадати забуті зі школи відчуття.

Особливо люблять цим займатися чоловіки: підйом по канату - відмінне тренування на баланс і можливість прокачати м'язи-стабілізатори - м'язи, які не беруть участі в рухах, тому розвинути їх особливо складно. М'язи ніг, рук, спини і плечей теж, природно, працюють на повну силу.

блискуча техніка

Sleek Technique, фітнес-програма, заснована на танцювальних балетних рухах, - ноу-хау від професійних балерин з Британії Флік Суонн і Вікторії Марр. Здавалося б, навіщо придумувати, як зв'язати фітнес і балет, якщо вже існує така популярна річ, як боді-балет? Однак різниця між двома напрямками істотна.

Боді-балет нагадує скоріше стретчинг, ніж танець, - танцювальних рухів в ньому немає, зате є болісна для новачків розтяжка м'язів за допомогою вправ, запозичених з балетної практики. Sleek Technique - це кардиотренировка, що переходить в танець: спочатку розігріваємося за допомогою вправ, потім виконуємо танцювальні па.

Програма, звичайно ж, розрахована на жінок: вона дозволяє спалити калорії, поліпшити поставу, зробити тіло гнучким, поліпшити розтяжку і стати граціозніше.

Дівчата ведуть класи в Лондоні, але займатися з ними може будь-який користувач Інтернету: до занять онлайн можна приєднатися, просто зайшовши на сайт.

Зоофітнес

Не знаємо, що ви там подумали, але ви помиляєтеся: ZUU - це нова програма, що включає вправи, що імітують рухи тварин. По суті, це поєднання інтенсивної інтервального тренування (коли силові вправи перемежовуються вправами, спрямованими на відновлення) і кардиотренировки, під час яких інтенсивно витрачається енергія і спалюються калорії.

Кардіо - це і є руху, запозичені з тваринного світу: вважається, що це сім базових первісних рухів - поштовх, тяга, нахил, скручування, присідання, удар, стрибок.

Тренування виходить такий інтенсивної, що годиться тільки для підготовлених людей. Зате за півгодини вони спалюють цілих 600 калорій.

Фітнес на трапеції

Не те щоб зовсім новий тренд - його придумали тренери Reebok разом з фахівцями з Cirque Du Soleil ще в 2008 році. Але оскільки обладнання для програми Jukari Fit to Fly в наших клубах стало з'являтися тільки зараз, ми з нетерпінням чекаємо моменту, коли замість пілатесу можна буде займатися веселим фітнесом на трапеції.

Трапеція, на якій виконуються вправи, витримує 150 кг: на ній виходить повноцінна силове тренування з елементами циркової акробатики, що поєднується з тренуванням на баланс.

Хороший спосіб зміцнити м'язи і надати їм необхідний рельєф, поліпшити координацію рухів і просто полюбити спорт.

Йога в гамаках

У цього виду йоги є ще одна назва - менш благозвучне: антігравіті йога. Суть її в тому, що заняття проходять не на підлозі і не на килимках - а на підвішених до стелі гамаках з щільної тканини. Якщо ви вже займалися йогою Айенгара, вам, швидше за все, знайоме це приємне відчуття: коли зависає між стелею і підлогою, закріпившись на щільних канатах, і повністю розслабляєшся.

Антігравіті йога йде ще далі - тут в щільних гамаках виконуються всі асани.

Може бути, заняття йогою вам здавалися нудними? Тоді вам точно потрібно спробувати відчути себе в польоті - а заодно стати гнучкішим, поліпшити координацію рухів і підтягнути м'язи, радить з посиланням на gazeta.ru.

Раніше розповів про 7 Способи полюбити спорт: поради фітнес-тренера.

Здавалося б, навіщо придумувати, як зв'язати фітнес і балет, якщо вже існує така популярна річ, як боді-балет?
Може бути, заняття йогою вам здавалися нудними?