Полезные материалы

На висоті: що таке аеростретчінг

  1. Здавалося б, що принципово нового може з'явитися в сфері фітнесу, адже все вже давно придумано, втілено...
  2. Як проходить заняття
  3. Кому це категорично не підійде
  4. Кому обов'язково варто спробувати
  5. де займатися

Здавалося б, що принципово нового може з'явитися в сфері фітнесу, адже все вже давно придумано, втілено і кілька разів вдосконалено? Але плакати в спортивних клубах рясніють анонсами нових напрямків. Любителів здорового способу життя закликають спробувати розтяжку на спеціальних машинах, покриття педалі велосипеда під водою, виконати знайомі асани з йоги на дошці для серфінгу або відчути себе в невагомості за допомогою спеціальних гамаків. Саме про цей напрямок - аеростретчінге - ми вирішили дізнатися детальніше.

Що це взагалі таке

У нового напрямку є кілька назв - аеростретчінг, розтяжка в гамаках, стретчинг в повітрі, фітнес в невагомості і ще з десяток похідних від слів «повітря», «гамак» і «розтяжка». Головне, що відрізняє його від інших напрямів стретчинга, пілатесу або йоги - спеціальний гамак, підвішений під стелею. З його допомогою і виконуються всі вправи.

З його допомогою і виконуються всі вправи

Аеростретчінг - нове модне напрямок в йозі

Завдяки використанню такого гамака вдається багаторазово скоротити навантаження на суглоби, розслабити хребет і постійно страждає через сидячого способу життя шийний відділ, задіяти більшу кількість груп м'язів і отримати щедру порцію ендорфінів. Перевернуті пози забезпечать активний приплив крові до шиї і мозку, що сприятливо позначиться на стані всього організму.

Цей вид фітнесу дійсно дуже молодий. Йога в повітрі з'явилася тільки в 20 столітті, причому замість гамаків спочатку використовувалися прикріплені до стіни мотузки. Вони допомагали новачкам, людям з надмірною вагою або з травмованими суглобами виконувати різні асани без шкоди для здоров'я. Сам же гамак в тому вигляді, в якому ми знаємо його сьогодні, з'явився лише в 90-і роки минулого століття. Вперше він був використаний для постановки циркового шоу, але хореограф розгледів в реквізиті потенціал спортивного інвентарю, помітивши, що робота з таким полотном забезпечує приплив сил, розслаблює м'язи і взагалі робить позитивний вплив на здоров'я.

Вперше він був використаний для постановки циркового шоу, але хореограф розгледів в реквізиті потенціал спортивного інвентарю, помітивши, що робота з таким полотном забезпечує приплив сил, розслаблює м'язи і взагалі робить позитивний вплив на здоров'я

Йога в повітрі підходить людям з надмірною вагою і з травмованими суглобами

Як проходить заняття

Отже, ви опинилися в студії, де, немов кажани, догори ногами висять інші учасники тренування. Інструктор допоможе вам вибрати гамак правильної висоти. Якщо гамак буде вище, ніж потрібно, вам буде важко в нього забиратися. А якщо нижче, то ви не зможете виконувати частину вправ, особливо - з переворотами.

Гамак вибрали. Тепер емоції. Перше, що вам належить подолати, це свій страх. Забратися на гамак і повиснути на ньому простіше, ніж здається. Але коли інструктор скаже, що тепер треба перевернутися вниз головою, вам неминуче стане не по собі. Звичайно, якщо ви не акробат або просто щасливчик, позбавлений почуття страху.

Щоб тренування пройшло ефективно, потрібно підібрати гамак правильної висоти

Якщо переступити через себе все ж вдасться, прилив сил від відчуття своєї сміливості не змусить себе чекати.

На самому початку вас чекає легка розтяжка. Потім - 60 хвилин розслабленості і несподіваних відкриттів. Ви пропрацюєте всі м'язи, розбудіть «сплячі» групи, повисіть вниз головою, помедітіруете в невагомості, згорнувшись в гамаку, як в коконі.

Будьте готові, що до кінця заняття ваше тіло вас здивує. Ті ж вправи, що ви робили на самому початку, ви повторите з більшою легкістю і впевненістю. Ви гарантовано отримаєте заряд бадьорості і легкості на весь день, якщо займаєтеся з ранку, і відчуття спокою і ідеальний стан умиротворення в кінці насиченого дня, якщо займаєтеся ввечері.

До кінця заняття ваше тіло вас приємно здивує - ви зможете виконати складні вправи

Кому це категорично не підійде

Практично немає таких людей. За рідкісним винятком аеростретчінг підходить всім - чоловікам і жінкам, дорослим і дітям. Навіть зайва вага, комплекси або погана гнучкість не стануть на заваді. Травми суглобів, порвані зв'язки чи інші проблеми не зможуть назавжди закрити для вас двері в зал з гамаками. Якщо вашої розтяжки поки не вистачає, щоб в точності повторити вправу за інструктором, ви просто зробите його не до кінця, гамак і ваше тіло не дадуть вам нашкодити собі. З заняттями слід почекати лише вагітним на останніх місяцях.

Кому обов'язково варто спробувати

Всім, хто піклується про красу і здоров'я, хоче позбутися від стресу і звільнити думки, швидко і безпечно відновитися після травм, розвинути гнучкість і витривалість, а також просто добре і з користю провести час або спробувати щось нове. Такі тренування можуть стати прекрасним доповненням до силових навантажень в залі або безпечним стартом для тих, хто недавно вперше одягнув форму для фітнесу. Особливо корисні вони для людей, які ведуть сидячий спосіб життя.

Особливо корисні вони для людей, які ведуть сидячий спосіб життя

Аеростретчінг може стати хорошим доповненням до силових навантажень

де займатися

Зараз в кожному великому місті є студія аеростретчінга, і навіть не одна. Ви легко знайдете найближчу до вас в інтернеті - більшість студій воліють просуватися в Instagram.

Якщо заняття в повітрі захоплять вас настільки, що ви захочете займатися вдома, ви можете купити гамак і повісити його в квартирі. Його середня вартість становить від 4000 до 9000 рублів. Але спочатку вам слід переконатися, що висота стелі дозволить вам це зробити. По-перше, він повинен висіти на такій висоті, щоб ви могли перевернутися в ньому вниз головою, а по-друге, ви повинні мати можливість встати в гамаку в повний зріст.

Гамак повинен бути дуже міцно закріплений. Так що цю частину роботи краще довірити професіоналам. При виборі місця для гамака враховуйте, що для комфортних занять вам буде потрібно простір площею близько 4 м².

При виборі місця для гамака враховуйте, що для комфортних занять вам буде потрібно простір площею близько 4 м²

Гамак для аеростретчінга ви можете повісити і у себе вдома