- Відмінності велотренажерів з різними системами навантаження
- Класифікація велотренажерів за типом конструкції
- Розширені можливості пошуку велотренажерів
Сучасний модельний ряд велотренажерів налічує сотні різноманітних екземплярів, тому, щоб вибрати ідеальне для себе обладнання, потрібно розібратися в масі конструктивних і технологічних тонкощів. В цьому ми вам далі і допоможемо.
Купити велотренажер, який буде повністю відповідати вашим вимогам по частині функціональності і комфорту - завдання не з простих.
Чим відрізняються ремінні, колодкові, магнітні та електромагнітні прилади? Яка модель краще підійде для будинку: вертикальна, горизонтальна, гібридна або портативна? На що звертати особливу увагу, вивчаючи технічні параметри велотренажерів та відгуки про них? Відповіді - в нашій статті.
Відмінності велотренажерів з різними системами навантаження
Один з найголовніших параметрів будь-якого тренажера - система навантаження. Безпосередньо від неї залежить спосіб функціонування обладнання. Виходячи з типу системи, тренажери ділять на чотири категорії:
- Ремінні. Найпростіші моделі, в яких рівень навантаження регулюється за допомогою натягнення ременя і його тертя об спеціальний маховик-колесо. Серед достоїнств таких приладів - ручне регулювання, низька ціна і компактність. Але мінуси теж є: по-перше, при високих навантаженнях порушується стабільність ходу тренажера, а по-друге, ремінні моделі досить гучні - при збільшенні навантаження педалі починають голосно шарудіти.
- Колодкові. Велотренажери, що зводяться в дію за рахунок опору гальмівних колодок, які притискаються до маховика. Дані прилади відрізняються плавним ходом і повною відсутністю шуму. Але такі моделі досить великі, тому компактно зберігати їх вдома буде важко.

велотренажер Kettler
- Магнітні. Моделі, в яких навантаження змінюється шляхом регулювання відстані між маховиком і магнітами. Ці тренажери абсолютно безшумні, плавні, з хорошими ходовими якостями і максимально зносостійкі. Недолік у них один, але він суттєвий - висока ціна, яка практично в три рази перевищує вартість ремінних приладів.
- Електромагнітні. Високотехнологічні велотренажери, в яких навантаження створюється за допомогою електромагнітного поля, що робить вплив на маховик. У таких конструкціях немає механічних складових. Моделі працюють від електромережі. Головний мінус - дуже висока ціна.
Класифікація велотренажерів за типом конструкції
Залежно від специфіки конструкції виділяють такі варіації велотренажерів:
- вертикальні - класичні моделі з кермом і сідлом, які нагадують аналогічні деталі традиційних велосипедів. Під час занять задіюються ті ж м'язи, що і в процесі катання на велосипеді: групи преса, ніг, спини. В сучасних вертикальних моделях висота сидіння і положення керма легко регулюються, тому моделі зручні у використанні.
- горизонтальні - велотренажери зі спеціальною спинкою, яка служить опорою для користувача і робить заняття максимально комфортними. Вправи на такому обладнанні виконують в положенні сидячи. При цьому навантаження зосереджується на м'язах ніг і преса.
Порада. Горизонтальні моделі - ідеальний варіант для тих, кому не рекомендуються навантаження на хребет, так як в процесі занять спина практично не напружується.
- гібридні - унікальні моделі, які завдяки своїй спеціальній конструкції дозволяють займатися не тільки стоячи або сидячи, але навіть і напівлежачи. Це можливо завдяки тому, що крісло легко регулюється відразу в декількох площинах. Такі тренажери називають гібридними, так як вони поєднують у собі якості вертикальних і горизонтальних.

гібридний велотренажер
- портативні - малогабаритні прилади, які хоч і не є повноцінними велотренажерами, але вельми корисні для легких фізичних розминок. Дані моделі конструктивно складаються з невеликого блоку навантаження з педалями і простого комп'ютера. Сидіння тут немає. Головний плюс портативних моделей - компактні габарити.
Розширені можливості пошуку велотренажерів
Вибираючи відповідну модель тренажера для свого будинку, важливо звертати увагу не тільки на систему навантаження і тип конструкції, але і на три наступні параметри.
Перший - система регулювання навантаження. Вона може бути двох типів:
- ручна - має на увазі зміну навантаження за допомогою обертання спеціальної ручки, розташованої на будівництві тренажера. Плюс системи - простота використання.

Велотренажер з програмною регулюванням навантаження
- програмна - передбачає можливість установки необхідного навантаження та регулювання її рівня за допомогою комп'ютера. Перевага системи - висока точність.
Другий - датчики пульсу. Вони бувають двох видів:
- дистанційні - кріпляться до мочки вуха, на пальці або на поясі. Отримані сигнали пульсу, вони передають в комп'ютер по радіоканалу.
- контактні - вбудовані в ручки приладу і знімають показання при безпосередньому контакті з користувачем.
Порада. Людям, які планують використовувати велотренажер для кардиотренировок, тобто для яких важлива точність вимірювання пульсу, рекомендується вибирати моделі з дистанційними датчиками. Пояснюється це тим, що контактні елементи не гарантують абсолютну достовірність вимірювань, так як вони вимагають постійного щільного зіткнення долонь людини з ручками велотренажера, що не завжди зручно.
Третій - функціональність комп'ютера. Найпростіші тренажери оснащені комп'ютерами, які відстежують час занять, швидкість, витрати калорій і відстань перебореної дистанції. А більш вдосконалені моделі дозволяють вибирати або самостійно створювати програми індивідуальних тренувань, а також оцінювати ергономічні показники організму користувача.
Чому важливо брати до уваги всі перераховані вище конструктивні і технологічні особливості сучасних велотренажерів? Тому що тільки так ви зможете успішно підібрати підходящу модель для будинку, яка буде радувати вас своєю функціональністю і гарантувати високий результат занять в комфортних умовах.
Як вибрати велотренажер: відео
Чим відрізняються ремінні, колодкові, магнітні та електромагнітні прилади?
Яка модель краще підійде для будинку: вертикальна, горизонтальна, гібридна або портативна?
На що звертати особливу увагу, вивчаючи технічні параметри велотренажерів та відгуки про них?
Чому важливо брати до уваги всі перераховані вище конструктивні і технологічні особливості сучасних велотренажерів?