Полезные материалы

Усвідомлене споживання: Де в Києві подарувати речей і книг друге життя

  1. барахолки
  2. сайти
  3. сервіс Шафа
  4. портал Плюшкін
  5. Фейсбук
  6. Віддам Продам І Подарую
  7. Solidarity shop
  8. благодійні фонди
  9. Червоний Хрест
  10. Книжковий ринок на Петрівці
  11. Bookcrossing

Як правило, з усього гардеробу ми носимо тільки 20-40% одягу, решта ж залишається припадати пилом у шафі в очікуванні свого часу. А велика кількість речей, якими ми не користуємося, тільки захаращує наше життя і не дає вільно дихати. WoMo розібрався з тим, куди подіти непотрібні речі, очищаючи свій особистий простір і паралельно допомагаючи іншим.

Тих, хто вже робить в Україні sustainable-бізнес, запрошуємо взяти участь в нашому конкурсі стійких бізнес-рішень СТАЛО. Заповнити заявку і дізнатися подробиці конкурсу ви зможете тут .

В Україні тільки зароджується культура обміну речами, якщо порівнювати з іншими державами. Так, ізраїльтяни виставляють речі, якими не користуються, на поріг свого будинку. Канадці ж обмінюють їх на потрібні. На вигляд це дрібниці, але, насправді, подібні звички дійсно зменшують кількість побутових відходів, оберігають природу від забруднення і допомагають позбутися від мотлоху.

барахолки

барахолки

Laskastore - перший в Україні благодійний магазин. Організація приймає в дар вживані речі, сортує, частина продає офлайн або через акаунт у Instagram . Речі в зал відбирає стиліст за критеріями якісність, хорошого стану, відповідності загальній стилістиці магазину - якоїсь сучасної вінтажності. Решта передають в якості допомоги переселенцям, дитячим будинкам і деяким людям, які особисто звернулися за допомогою. Крім того, магазин бере на реалізацію речі, зроблені українськими дизайнерами. З речей, які не можна продати або віддати, роблять ресайклінг-килимки, які потім теж продаються.

З речей, які не можна продати або віддати, роблять ресайклінг-килимки, які потім теж продаються

Адреса: вул. Липинського д. 3 (вхід з торця). вул. Малопідвальна, 15

Контакти: (093) 767 57 94, (073) 044 98 08

Кураж Базар - це найбільша щомісячна барахолка в Києві, яка проходить на території Арт-заводу Платформа. Всі кошти, отримані від проданих товарів із зоряних гардеробів, йдуть на благодійність. Взяти участь в барахолці можна дуже легко. Досить зареєструватися у відділі «Мотлох» - так ви можете продавати все що завгодно, починаючи від взуття, одягу і дитячих речей, закінчуючи ключками для хокею, книгами і бабусиним беретом 19 століття. Головне, щоб речі були пристойного вигляду і в нормальному стані. На заході також завжди є велика благодійна зона, де організатори збирають кошти для дружніх фондів.

сайти

Перша благодійна торгова платформа «Мурахи»

Перша благодійна торгова платформа «Мурахи»

Проект «Мурахи» був ініційований соціальним підприємцем і засновником інтернет-журналу «НашКіев» Дмитром Федоренко для вирішення важливих соціальних проблем. платформа працює досить просто - тут можна продати будь-які речі, якими ви не користуєтеся і самому вибрати, на які потреби підуть виручені гроші. Організація співпрацює з багатьма фондами, такими як Коло, Свічадо, Краб, Соціальне партнерство, КОЖЕН Може і ін.

сервіс Шафа

шафа - це майданчик для продажу жіночих речей і аксесуарів. На сайті потрібно зареєструватися, розмістити фотографії речей, які хочете продати і, якщо вони когось зацікавлять, вам напишуть повідомлення і ви будете домовлятися з потенційним покупцем безпосередньо.

портал Плюшкін

портал Плюшкін

Плюшкін - портал для обміну речами. Сервіс працює за простою схемою - ви створюєте акаунт, викладаєте фотографії речей, описуєте в коментарі умови обміну і чекаєте підходящу пропозицію.

Фейсбук

Знайти застосування своїм непотрібним речам можна і в Facebook. Є багато груп з можливістю обміну та продажу і організацій, які будуть раді вашим старим речам.

Віддам Продам І Подарую

Віддам Продам І Подарую - група для покупки, продажу, обміну і дарування речей. Безкоштовно, без реєстрації та контактів з модераторами групи можна продавати свої речі, посуд, прикраси, парфумерію і навіть ліки.

Solidarity shop

Solidarity shop

Solidarity Shop буде радий будь-яким вашим речам - одязі, аксесуарах, книгам, сувенірів, картин, чого завгодно. Речі великих розмірів організація зазвичай віддає бездомним. У той же час, до них можна приносити і нові речі, наприклад, вечірні сукні або взуття на підборах. Тоді вони потрапляють в Solidarity Shop, і виручка від продажів йде на допомогу бездомним, людям похилого віку або дітям в Мозамбіку. Магазин збирає одяг для бездомних в такі дні: вівторок з 16.30 до 18.00, п'ятниця з 18.00 до 21.00.

Адреса: Хрещатик, 15, кв. 51

Контакти: (063) 746 59 50

благодійні фонди

благодійні фонди

Волонтери «Соціального партнерства» організовують мобільні пункти прийому одягу для малозабезпечених. Кожен день в різних районах Києва курсують автомобілі, куди можна принести речі. Маршрут їх пересування можна дізнатися на сайті або зв'язавшись з консультантами організації. Зібраний гардероб можна принести і в саму організацію, де прийом одягу здійснюється цілодобово і без вихідних (або відправивши через кур'єрські служби). Волонтери просять, щоб одяг був чистим і без дірок. Не має значення розмір і колір, головне, щоб штани або туфлі могли порадувати зручністю тих, хто опинився у важкій ситуації.

Адреса: пров. Лобачевського, 8 а (район Ленінградської площі)

Контакти: (093) 142 84 57, 591 54 43.

Червоний Хрест

Сюди приносять будь-які речі, головне, щоб вони були в хорошому стані. Зазвичай, в кожному відділенні Червоного Хреста є плакати з переліком необхідного. Переважно віддавати сорочки і брюки - вони найбільш затребувані серед нужденних. Для жінок приносите сукні, спідниці, взуття. Банки одягу є в кожному районі Києва. Дізнатися про те, як, куди і що нести, можна на сайті організації.

Фундація Дарини Жолдак займається проектами по популяризації читання, розвитку української мови, культури і мистецтва, а також надає допомогу дитячим будинкам і лікарням. Щоб віддати книги, потрібно просто замовити спеціальну коробку в офіс або додому, щоб наповнити її новими і старими книгами для дітей різного віку (від 3 до 16 років). Мова, розмір та видавництво не мають значення, головне - книги отримають ті діти, які найбільше їх потребують - в дитячих притулках, інтернатах і лікарнях.

Книжковий ринок на Петрівці

Книжковий ринок на Петрівці

Віддати свої старі книги можна і на Петрівці. Беріть з собою список книг і авторів, які вже не потрібні або не цікаві і вирушайте до відділу книг б / у.

Bookcrossing

Буккроссинг - явище давно не нове, але до сих пір популярне у всьому світі. Процес виглядає так: зареєструвавши себе та присвоївши книзі спеціальний номер, ви залишаєте її в заздалегідь обдуманому місці - кафе, парку, вокзалі, автобусі, де будь-яка людина може забрати її собі.

Таким чином учасники процесу дають книгам нове життя, рятують їх від стояння на полиці. Колишній же володар книги завжди буде знати про переміщення свого «вихованця», отримуючи e-mail про те, в чиї руки вона потрапила, і як вона там опинилася. У Києві є і відкриті точки буккросингу, де для того, щоб віддати книгу або взяти на прочитання, не потрібна реєстрація та внесення її в базу.

- Читайте також: Розваги на свіжому повітрі: Куди піти з дітьми на вихідних і не тільки