Полезные материалы

Висівки - їх калорійність; користь і шкода; як приймати для схуднення

  1. Склад і корисні властивості
  2. Висівки для схуднення
  3. Як приймати висівки?
  4. Використання в кулінарії
  5. Користь висівок і лікування
  6. Шкода висівок і протипоказання

Висівки представляють собою тверду оболонку зерна, що отримується при виробництві борошна. Залишається цей продукт при обробці різного зерна, наприклад, пшениці, жита, ячменю, рису, льону та ін ..

Є певна класифікація, що залежить від ступеня подрібнення Є певна класифікація, що залежить від ступеня подрібнення. Так, можна виділити грубі, великі, тонкі і дрібні висівки. На прилавках магазинів також можна знайти гранульовані висівки, які представляють собою звичайний пресований продукт.

Спочатку висівки використовували виключно як корм для сільськогосподарських тварин. Люди в їжу стали вживати їх відносно недавно. Висівки їдять як окремий продукт, а також використовують в кулінарії. Для поліпшення смаку виробники додають в висівки різні добавки: яблука, журавлину, моркву і т. П ..

Склад і корисні властивості

Корисні властивості висівок в першу чергу обумовлені вмістом в їх складі клітковини, яка сприятливо позначається на роботі травної системи. Їх рекомендується вживати як в якості профілактики, так і в період лікування захворювань шлунково-кишкового тракту. Крім цього, клітковина протистоїть всмоктуванню в кров холестерину і пов'язує в кишечнику жовчні кислоти, шкідливі для організму. Це, в свою чергу, є відмінною профілактикою розвитку атеросклерозу. Висівки допомагають вивести з організму нітрати, які можуть міститися у фруктах і овочах.

До складу висівок входять вітаміни групи В, які позитивно позначаються на діяльності нервової системи, процесі кровотворення і на роботі всього організму До складу висівок входять вітаміни групи В, які позитивно позначаються на діяльності нервової системи, процесі кровотворення і на роботі всього організму. Є в цьому продукті вітаміни А і Е, необхідні для вироблення колагену, важливого для стану шкіри. До складу висівок входить калій - мінерал потрібний для нормальної роботи серцево-судинної системи. У них також присутні магній, мідь, селен та інші макро- і мікроелементи. Корисні висівки людям з цукровим діабетом, оскільки вони сповільнюють розщеплення крохмалю.

Варто також сказати про жовчогінну ефекті висівок. Саме тому їх рекомендується вживати при існуванні проблем з печінкою, жовчним міхуром, підшлунковою залозою, при гастритах і т. П.

Крім того, до складу висівок входить досить багато поліненасичених жирних кислот, які беруть участь у жировому обміні і в формуванні клітинних оболонок.

Висівки для схуднення

Висівки для схуднення рекомендовані усіма дієтологами. В першу чергу це обумовлено наявністю великої кількості клітковини, яка допомагає очищати кишечник від продуктів розпаду і різних токсинів. При регулярному вживанні нормалізується робота кишечника і всієї травної системи. У складі висівок багато харчових волокон, які, потрапляючи в шлунок, набухають і перетравлюються тривалий час, що дозволяє не відчувати голод. Висівки допомагають нормалізувати обмін речовин, що важливо для процесу схуднення.

Варто сказати і про калорійність висівок, яка безпосередньо залежить від виду зерна, з якого вони отримані Варто сказати і про калорійність висівок, яка безпосередньо залежить від виду зерна, з якого вони отримані. Найбільш калорійними вважаються гречані висівки (364,6 кКал в 100 г продукту), а некалорійного - вівсяні (всього 40 ккал). Калорійність пшеничних висівок становить 165 кКал, житніх - 221 кКал, а рисових - 316 до Кал.

Найбільш популярною дієтою на висівках є дієта по Дюканов, але є й інші варіанти. В принципі, кожна людина може скласти для себе індивідуальну дієту, спираючись на основні правила:

  1. З раціону необхідно виключити каву, алкоголь, солодке, борошняне, газовані напої і жирне м'ясо.
  2. Загальна калорійність щоденного меню не повинна бути більше 1 300 кКал.
  3. Харчування має бути дробовим.
  4. Тривати дієта може від 5-ти до 15-ти днів.
  5. Рекомендується готуватися до дієти, знижуючи калорійність раціону поступово.
  6. Вживати висівки можна не частіше 3-х разів на день і не більше трьох столових ложок.

Щоб результат був більш помітним, рекомендується з'єднувати дієту з регулярними фізичними тренуваннями.

Як приймати висівки?

Дієтологи радять приймати висівки окремо від іншої їжі. Є кілька популярних і ефективних варіантів:

  1. Необхідно 1 ст. ложку змішати з невеликою кількістю рідини і залишити на деякий час розбухати. Їсти потрібно їх за 15 хв. до їжі. Важливо обов'язково запивати висівки великою кількістю води.
  2. Висівки можна поєднувати з кефіром, теплим молоком, йогуртом і т. П. Потім отриману суміш змішують з сиром і сухофруктами.
  3. Можна приготувати корисний напій для схуднення. Для цього з'єднаєте 1 ст. висівок і 1 л води, поставте на слабкий вогонь і прокип'ятіть протягом 15 хв. Потім відвар необхідно процідити і вживати по 0,5 ст. 3 рази на день перед їжею.
  4. Ідеальний сніданок або вечерю для схуднення - кефір або сир з 1 ст. ложкою висівок. Для різноманітності смаку можна додати ягоди або фрукти.

Важливо при вживанні висівок пити багато води (мінімум 2 л). В іншому випадку, може виникнути запор. Організм повинен поступово звикати до отрубям, тому в раціон їх потрібно вводити обережно. Починати варто з 1 ст. ложки і, в загальному, довести кількість до 3 ст. ложок.

Використання в кулінарії

Висівки використовуються в кулінарії нечасто, оскільки багато хто просто не знають, що з ними можна зробити Висівки використовуються в кулінарії нечасто, оскільки багато хто просто не знають, що з ними можна зробити. В цілому, вони можуть урізноманітнити практично будь-яку страву, а головне, зробити його корисним і ситним.

Висівки можна класти в салати, каші і перші страви. Досить покласти невелику кількість в готову їжу і ретельно перемішати. Додають їх в м'ясні страви, наприклад, в котлети, биточки і т. П. Особливо популярні висівки у виготовленні випічки. Їх кладуть в хліб, булочки, оладки, печиво, пироги, запіканки тощо Використовують висівки і для приготування домашніх напоїв, наприклад, квасу і киселю.

Користь висівок і лікування

Користь висівок і лікування ними широко використовується в народній медицині і домашній косметиці. Настої і відвари можна вживати при простудних захворюваннях і при проблемах з горлом. Позитивно позначається продукт на роботі шлунка і кишечника. Є також рецепти для загального зміцнення організму.

Щоб приготувати настій для нормалізації роботи кишечника, необхідно взяти 1 ст. висівок, залити його 1 л кип'яченої води і залишити на 8 год. Після закінчення часу настій процідіть, додайте 1 ст. ложку меду і вживайте протягом дня.

Можна приготувати загальнозміцнюючий відвар Можна приготувати загальнозміцнюючий відвар. Для цього добре промийте 200 г висівок, залийте їх 1 л окропу і варіть на невеликому вогні протягом години. Потім процідіть і додайте сік лимона. Ще один варіант для оздоровлення організму і зміцнення імунітету: візьміть 1 ст. ложку висівок, залийте їх 2 ст. окропу і на мінімальному вогні проваріть протягом 40 хв .. Потім додайте 1 ст. ложку меду і прокип'ятіть ще раз. Вживати відвар необхідно в теплому вигляді по 50 г 4 рази на день. Це відмінний енергетичний напій.

Для людей з запором підійде такий відвар. Необхідно залити 2 ст. ложки висівок 1 ст. гарячого молока, укутати і залишити на 35 хв. або ж проварити на мінімальному вогні протягом 15 хв. Вживати його необхідно 2 рази на день протягом місяця.

Як ми вже говорили, висівки можна використовувати для лікування бронхіту. Для цього потрібно приготувати такий настій: 400 г промитих висівок залийте 1,5 л окропу і залиште на півгодини, а потім процідіть. Вживайте настій замість чаю.

У домашній косметиці висівки використовуються в засобах для догляду за обличчям, волоссям і тілом. Рекомендуються маски людям з чутливою шкірою, а також при схильності до запалень. Допоможуть вони і при лущення. З висівок можна приготувати засіб для пілінгу, а відвар використовувати для вмивання. Косметика для волосся з висівками покращує живлення і надає шевелюрі шовковистості.

Шкода висівок і протипоказання

Шкода висівки можуть принести при вживанні їх у великій кількості, оскільки це може стати причиною виникнення здуття живота, метеоризму, запору і ін. Протипоказаний продукт людям з непереносимістю і чутливістю до клейковини. З огляду на зміст великої кількості харчових волокон, обережно до отрубям варто ставитися при наявності проблем зі слизової шлунка. Заборонено вживати висівки людям з розладами шлунка та виразкою дванадцятипалої кишки. Ще одна важлива особливість - висівки зменшують всмоктування ліків. Не рекомендується вживати висівки протягом тривалого проміжку часу, оскільки вони не дають можливість нормально засвоюватися в організмі важливим мінералів, а це, в свою чергу, значною мірою знижує імунітет.

Варто враховувати, що висівки схильні до поразки борошняними кліщами, а це може привести до розвитку проблем з жовчовивідними шляхами. У висівках можуть міститися цвіль і мікроби. Тому, якщо є підозри з приводу якості висівок, їх варто прожарити на сковороді.

Як приймати висівки?