Полезные материалы

Термінатор покинув Каліфорнію

У січні покинув свій пост губернатор Каліфорнії Арнольд Шварценеггер. Його ім'я стало синонімом успіху. Кволий підліток виріс на потужного культуриста, потім в зірку Голівуду. Особистому житті "Залізного Арні" також можна позаздрити. Як і успіхам "Термінатора-губернатора". Тепер все питання в тому, чи дозволять йому ще й президентом США стати.

Фото: AP

Губернатор Каліфорнії (економіка якої займає сьоме місце в світі) республіканець Арнольд Шварценеггер в нинішньому січні покинув свій пост.

Отримавши громадянство США в 1983 році і став через 20 років 38-м губернатором штату, Шварценеггер з хитавиця з "сталевими м'язами" (так називався фільм з його участю) став спочатку відомим актором зі світовим ім'ям і успішним бізнесменом, а потім політиком, два терміни займав губернаторський пост. В особистому житті теж все гладко: дружина з клану Кеннеді і купа дітлахів. Натуралізований австрієць Арні перетворився в стовідсоткового янкі, на ділі реалізував американську мрію.

Читайте також: Термінатор загрожує Білому дому

Саме про таких людей кажуть self-made man. Кволий підліток виріс на потужного культуриста, здобувши перемогу над власним тілом, а потім слідував від перемоги до перемоги: над голлівудськими продюсерами, які бачили в ньому всього лише накачані м'язи, над ріднею дружини, які тримали Арні за "неотесаного малого", над електоратом, який двічі висловив йому довіру.

Відлуння цієї довіри докотилися до стін Кремля. Під час жовтневої зустрічі з американським політиком російський президент Дмитро Медведєв, жартома зауважив, що Шварценеггер міг би стати мером Москви, оскільки в січні залишає посаду губернатора Каліфорнії.

Політикам доводиться йти часом на непопулярні заходи. Великий шанувальник кубинських сигар - вельми не дешевого задоволення - Шварценеггер підписав указ про заборону куріння в пенітенціарних установах. Але везунчик Арні все зійшло з рук і на цей раз.

Опитування жителів Каліфорнії показали, що серед заходів, вжитих Шварценеггером, на першому місці стоїть кампанія за скорочення витрат. Тут не тільки турбота губернатора про здоров'я майже 160 тисяч в'язнів тюрем штату, а й відмова від належних на губернаторській посаді ста сімдесяти п'яти тисяч доларів на рік.

Фото: AP

В заслуги губернатора Шварценеггера слід записати закон, що проголошує тиждень пам'яті жертв геноциду вірменського народу, підтримку Кіотського протоколу. Одне з останніх досягнень в сфері економіки - скорочення боргу штату Каліфорнії майже в три рази, до 19 мільярдів доларів. Новий бюджет також передбачає скорочення витрат, правда при цьому постраждають соціально незахищені верстви населення.

Арні неодноразово діставалося від супротивників із табору демократів, до яких традиційно належать родичі його дружини Марії Шрайвер - племінниці американського президента Джона Кеннеді. Губернаторша поводиться у всіх сенсах гідно і захищає свого чоловіка-республіканця, навіть коли їй в обличчя тикають історіями про любовні пригоди старіючого атлета.

У провину "Термінатора" ставили, перш за все, нацистське минуле його батька. Хоча протягом багатьох років Шварценеггер надавав фінансову підтримку Центру Симона Візенталя і звернувся до них з проханням з'ясувати факти біографії Густава Шварценеггера, про який Арні практично нічого не знав.

Співробітники Центру, названого на ім'я єврейського мисливця за нацистами, ще в 1990-і роки з'ясували, що батько бодібілдера і актора, будучи членом НСДАП, що не був військовим злочинцем. І навіть пізніше, коли газета The Los Angeles Times 'опублікувала статтю, з якої випливало, що Густав Шварценеггер був штурмовиком, який набрав загони СА через півроку після історичної "Кришталевої ночі" - початку масових єврейських погромів в Третьому рейху - про його минуле мало достеменно відомо.

Арні дорікали в недорікуватість і небажанні потурати сексуальних меншин. Іноді обидва звинувачення пов'язували в один вузлик. Британська організація "Кампанія за правильний англійський" дала Шварценеггеру друге місце за недорікуватих фразу: "Мені здається, що одностатевий шлюб - це те, що повинно бути між чоловіком і жінкою".

Насправді Шварценеггеру не можуть пробачити, що він неодноразово накладав вето на законопроект про легалізацію одностатевих шлюбів в штаті Каліфорнія. Губернатор зробив зустрічний крок і схвалив законопроект, згідно з яким 22 травня вважатиметься днем ​​політика-гея Харві Мілка, хоча останнього вбили не "за це".

Задовго до повідомлень, що Арні на губернаторській посаді змінить генпрокурор штату Каліфорнія демократ Джеррі Браун, писалося, що він зніметься в новій картині Сильвестра Сталлоне "Витратні матеріали".

Сюжет картини пов'язаний з подіями періоду "холодної війни", може бути тому під час бесіди з Медведєвим губернатор обмовився, коли сказав: "Я переконаний, що у керівників наших компаній будуть прекрасні партнерські відносини з російськими колегами". У цій фразі замість "російські", прозвучало "радянські". "Я багато разів приїжджав за часів Радянського Союзу, тому мені можна пробачити таке застереження", - виправдовувався Шварценеггер.

Про політичне майбутнє Арнольда Шварценеггера доводиться тільки гадати, сподіваючись на думки експертів і його власні висловлювання. Відповідаючи на питання російських студентів, поки ещёне склав своїх повноважень губернатор Каліфорнії сказав: "Мені складно сказати, що буде далі. Я люблю імпровізувати. Поки я концентруюся на тому, що повинен робити для Каліфорнії. Але, що я можу сказати точно, щоб я не робив, я продовжу боротися за зниження викидів вуглекислого газу в атмосферу, за використання органічного палива ".

Може шанувальники, а може бути і противники "залізного Арні" час від часу обговорюють можливість Шварценеггера балотуватися на пост президента США. На шляху до президентського крісла є дві перешкоди - Конституція США та закон про вибори, які не дозволяють претендувати на найвищу посаду країни американським громадянам, які народилися за межами Сполучених Штатів.

Коли телеведучий запитав Шварценеггера, чи готовий він висунути свою кандидатуру на пост президента, якби це дозволяли закони. Арні відповів: "Без будь-яких сумнівів". Одна тільки заковика, для того, щоб поміняти американську Конституцію потрібно заручитися підтримкою двох третин складу обох палат Конгресу.

"Я підтримую людей, які виступають за цю поправку Конституції, але її прийняття - дуже тяжке справу, яка зажадає багатьох років. Я до цього просто не доживу", - заявив Шварценеггер в "нічному шоу" на каналі NBC.

Що стала крилатою фразу 'Hasta La Vista!' - вимовив лицедій Шварценеггер. Політик Шварценеггер приберіг вираз "До зустрічі!" на майбутнє.

Читайте найцікавіше в рубриці "Світ"