Полезные материалы

Еволюція клубної емблеми «Челсі»

Перший значок "Челсі", ніколи не нашивали на ігрові футболки, з'явився на світло разом з самим клубом в 1905-му році. Від нього і пішла знамените прізвисько лондонців - "пенсіонери".

1905-му

У різних варіаціях, головним чином відрізнялися довжиною бороди головного пенсіонера, емблема проіснувала до 1952 року.

У 1952 році, нове керівництво команди задумало ребрендинг, маючи намір замінити двояке "пенсіонери" на більш продається "blues" - "сині". Під час перехідного періоду (1952 - 1953 рр.), Коли дизайнери вигадували новий брендбук, клуб використовував тимчасову Костильна емблему.

Уже в Наприкінці 1953 року дизайнери впоралися зі своїм завданням і світу постав герб, який буде служити синім протягом цілих 33 років - до 1986 року.

Але періодично на футболках вишивалися тільки ініціали:

З цим знаком на грудях лондонці, ведені своєї суперзіркою Роєм Бентлі, вже в 1955 році виграли своє перше чемпіонство. Ще однією легендою синіх свого часу був Рей Уілкінс, пізніше входив до тренерського штабу команди Абрамовича.

У 1986 році, маркетологи зажадали спростити клубну емблему. Вишуканий дизайн був замінений легко відтворюється абревіатурою, лева довелося залишити під натиском бажань уболівальників клубу.

Цю емблему під серцем носили найпомітніші особистості в дочукотской історії клубу:

Цю емблему під серцем носили найпомітніші особистості в дочукотской історії клубу:

Після приходу в клуб Романа Абрамовича, менеджмент синіх прийняв рішення повернутися до витоків і відродити олдовая клубну емблему. У сезоні 2004-05 форму "Челсі" прикрасив старий-новий герб.

У сезоні 2004-05 форму Челсі прикрасив старий-новий герб

Ігровими символами епохи стали Джон Террі і Френк Лемпард.

Ігровими символами епохи стали Джон Террі і Френк Лемпард

Крім того, в 2005 році ФК "Челсі" святкував своє сторіччя. З цієї нагоди, слідуючи моді, клуб грав під особливою, ювілейною емблемою.

З цієї нагоди, слідуючи моді, клуб грав під особливою, ювілейною емблемою

Еволюція клубної емблеми мюнхенської «Баварії»