Полезные материалы

Театр-студія «Паралель» покаже виставу «Варшавський набат»

Показ вистави відбудеться в суботу, 18 квітня, у Палаці дитячої творчості.

«Варшавський набат» - трагедийное уявлення, сюжетом якого послужила доля польського педагога Януша Корчака та його вихованців, які загинули в Треблінці в роки Другої світової війни.

- Про таких історіях треба говорити, їх потрібно розповідати, щоб вони не повторювалися. На жаль, в історії все повторюється. Тим більше зараз, коли нацизм приходить як популярна культура, - розповідає Лариса Сартаково, режисер театру-студії.

За її словами, раніше «Паралель» вже ставила «Варшавський набат» - в 2002-му і 2009 роках, проте тоді спектакль виконувався в іншому складі, крім того, режисер каже, що постановка побачить світло в більш дорослому, осмисленому прочитанні. Тому театр-студія позиціонує цей спектакль як прем'єру.

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Репетиція вистави Варшавський набат. Фото: Ольга Шуманський

Довідка «Intex-press»

Януш Корчак (справжнє ім'я Генрик Гольдшмит) народився у Варшаві в 1878 році в сім'ї юриста.

РЕКЛАМА

Своє покликання Корчак бачив в тому, щоб допомагати людям. Тому він вирішив стати лікарем. У 1905 році він отримує диплом лікаря і працює лікарем в дитячій лікарні. У 1907 році Корчак на рік їде в Берлін, де проходить медичне навчання за свій рахунок, а також проходить практику в дитячих клініках, знайомиться з виховними закладами.

У 1912 році Корчак залишає професію лікаря і стає директором Будинку сиріт для єврейських дітей. З 1914 до 1918 року педагог працює в польовому госпіталі російської армії. Він брав участь в трьох війнах і дослужився до звання полковника медичної служби. В цей період він написав свою знамениту книгу «Як любити дитину».

Коли почалася Друга світова війна і була окупована Варшава, Корчак залишився зі своїми вихованцями, незважаючи на загрозу переслідування. У 1940 році його заарештували, кілька місяців він просидів у в'язниці, звідки його викупили його колишні вихованці.

Будинок сиріт знаходився на території Варшавського гетто. Становище дітей там з кожним днем ​​погіршувався, але Корчак до самого кінця прагнув підтримати дух дітей. Безліч людей намагалися умовити Корчака покинути гетто, знаючи, що влада дозволила йому йти і повертатися, але Корчак відмовився кинути дітей і врятувати своє життя.

5 серпня 1942 року дітей Будинку сиріт відправили в концтабір в Треблінку. Через кілька днів Януш Корчак разом зі своїми дітьми увійшов в газову камеру.

1978 року - рік сторіччя з дня народження Генріка Гольдшміта - Організація Об'єднаних Націй оголосила Роком Януша Корчака.

Vp-ch.ru

Автор: Ольга Шуманський