Полезные материалы

Як лікувати тазостегновий суглоб, відновлення тазостегнового суглоба, вправи по Гітт, Гітт Віталій Дем'янович, вправи для кульшових суглобів, вправи при артрозі кульшового суглоба

"Не дивлячись на численну армію лікарів і безліч медичних закладів, при певних захворюваннях лише допомога людини самому собі може бути єдино ефективної".
Віталій Гітт

В ході лікування артрозу виникає певне протиріччя між шкодою і користю від руху в суглобі. Для вирішення даного питання знаменитий мануальний терапевт Віталій Дем'янович Гітт розробив комплекс вправ для тазостегнових суглобів при різного ступеня їх ураження.

Загальна умова одна - всі вправи по Гітт, спрямовані на відновлення тазостегнового суглоба, виконуються дуже довго, з мінімальною амплітудою рухів і без навантаження на суглоб.

Вправа 1 (найбільш універсальний і легке)

Сядьте на стілець. Ноги щільно поставте на підлогу. Злегка зводите і розводите коліна. Амплітуда рухів не перевищує 0.5 - 1 см. При виконанні Ви не повинні викликати у себе ні найменшого болю.

Сядьте зручно. Коліна повинні знаходитися приблизно на ширині плечей, а стопи щільно стояти на підлозі. Легко і без напруги зводите і розводите коліна. Головне - при виконанні цієї вправи задіюються тазостегнові суглоби.

Виконується сидячи. Можна робити вдома, на роботі, в транспорті і навіть в театрі.

Не дивлячись на численну армію лікарів і безліч медичних закладів, при певних захворюваннях лише допомога людини самому собі може бути єдино ефективної

Амплітуда рухів - 0,5-1 см. У початковій стадії (щоб контролювати амплітуду рухів) руки краще тримати на колінах, а після набуття навичок - де завгодно.
Якщо відчуєте біль, спробуйте зменшити амплітуду рухів, поставте ноги трохи вже або ширше, змініть частоту рухів, розслабтеся.

Вправа 2

Його виконувати краще на підлозі, попередньо постеливши килимок або ковдру, але можна і на дивані.

Ляжте на живіт, покладіть руки під голову або витягніть уздовж тіла. Під стопи помістіть невелику подушечку або валик. Максимально розслабтеся. Перекочуючись на животі, злегка похитує стегнами вправо-вліво. Амплітуда рухів не повинна перевищувати 2-3 см. Не напружуйте м'язів, не намагайтеся піднімати таз.

Якщо відчуєте найменшу біль, скоротіть амплітуду рухів і постарайтеся розслабитися; дослідним шляхом визначте найбільш підходяще відстань між п'ятами.

Вправа виконується 3 рази в день по 10 хвилин (до їжі). Особливо слабким хворим слід починати з 3-5 хвилин 2 рази на день і поступово доводити його виконання до повної програми.

При виконанні вправ, спрямованих на відновлення тазостегнових суглобів, обертальні рухи сприяють поліпшенню харчування зчленувань. Але людям, довгий час перебували без нормальної рухового навантаження, навіть таке просте вправу часом важко виконати правильно. Тому спочатку бажано робити його під зовнішнім контролем, або пасивно, за допомогою оператора.

Сприятливий вплив вправи не обмежується тазостегнових суглобах. Його виконання сприяє поліпшенню перистальтики кишечника, при цьому масажуються печінка, жовчний міхур, шлунок, підшлункова залоза та інші органи.

У огрядних людей підтягується живіт, зменшується обсяг талії і знижується апетит. Часто полегшується перебіг діабету.

Якщо при цьому хворі і набряклі і колінні суглоби, при виконанні цієї вправи в них також можливі больові відчуття. В цьому випадку необхідно підкладати під коліна щось м'яке.

Дана вправа для тазостегнових суглобів можна виконувати навіть при найважчих формах захворювання, тому що м'язи ніг не задіяні, а рух в суглобі пасивно.

Вправа 3

Виконується лежачи (напівлежачи) на спині Виконується лежачи (напівлежачи) на спині.
Витягніть і трохи розставте ноги, по черзі повертаючи їх назовні і всередину. Амплітуда рухів вкрай незначна - не більше 0,5-1 см.

Під коліна бажано покласти невелику подушечку. При больових відчуттях необхідно зменшити амплітуду рухів, змінити ширину розведення ніг і максимально розслабитися.

Ця вправа сподобається лежень, тому що під час його виконання можна читати, дивитися телевізор, розмовляти.

Загальний час виконання вправ при артрозі кульшового суглоба - від 3 до 6 годин. Не слід робити їх відразу, одне за іншим. Бажано розподілити на весь день.

За своєю дією всі вправи близькі. Яке з них виконувати, залежить від Ваших можливостей і бажання.

Наведені вище вправи для кульшового суглоба корисні при будь-якого ступеня коксартрозу. А наступне рекомендується виконувати тільки при початковій стадії захворювання - не вище 2-го ступеня.

Вправа 4 Вправа 4

Виконується стоячи.
Встаньте здоровою ногою на невелике піднесення, при цьому хвора нога повинна максимально свешиваться вниз. Покачивайте хворою ногою вперед - назад і вправо - вліво.

Амплітуда залежить від стану суглоба і можливостей людини. Обов'язково дотримуйтеся за опору (або стіну). Бажано, щоб хвора нога перебувала з протилежного боку від опори.

Робити 2-3 рази на день по 5-10 хвилин. Больові відчуття не допускаються.

Вправа 5

Зробіть петлю з широкого ременя або рушники. Повісьте її над ліжком, в ногах, на висоті приблизно 25 см. Ляжте на ліжко і вставте хвору ногу в петлю, приблизно до середини ікри. Повністю розслабте ногу і злегка похитує нею вправо-вліво або згинаючи-розгинаючи в коліні. Рух виконується з мінімальною амплітудою.

Реабілітаційні вправи для кульшового суглоба

Вправа 6 - «Топ-топ»

Сядьте на стілець і поставте ноги на підлогу. Спираючись на носок, відірвіть п'яту на 1-2 см від підлоги, потім вільно опустіть її. Відпочиньте 3 секунди і повторіть рух.

Якщо уражені обидві ноги, рух виконується по черзі, з паузою в декілька секунд.

При серйозних захворюваннях вправу «топ-топ» рекомендується виконувати багато годин в день. Його можна робити вдома, на роботі, в метро і навіть в театрі і ресторані, - роззуватися не треба!

Підіб'ємо підсумок з питання: як лікувати тазостегновий суглоб.

Необхідні умови для перемоги над захворюванням - постійне тривале виконання відповідних вправ по Гітт з наведеного тут комплексу та дотримання дієти (докладніше - в статті " Дієта при артриті і артрозі ").

Загальний час виконання вправ при артрозі кульшового суглоба - від 3 до 6 годин. Не слід робити їх відразу, одне за іншим. Бажано розподілити на весь день.

За своєю дією всі вправи близькі. Яке з них виконувати, залежить від Ваших можливостей і бажання.

Не поспішайте приступати до вправ. Прочитайте ще раз їх опис і суворо дотримуйтесь йому. При правильному виконанні не повинно відчуватися ні болю, ні втоми!

За матеріалу книги Гітт Віталій Дем'янович "Зцілення хребта".

Для поліпшення обміну речовин при лікуванні артрозу застосовується золотий вус. Про це - в статті " Лікування суглобів золотим вусом ".

Для прискорення процесу одужання рекомендується використовувати настої і відвари трав, які допоможуть знизити рівень больового синдрому (кропива, м'ята перцева, перець стручковий ), Зменшити набряк тканин ( бузина чорна , Ромашка, шипшина), зняти запалення ( брусниця , Пирій, хвощ польовий, шипшина), привести в порядок нервову систему (ромашка, шабельник болотний ) І нормалізувати обмін речовин (розторопша).