Полезные материалы

Гімнастика здоров'я від Володимира Шолохова (на основі вправ Кацудзо Ніші). Обговорення на LiveInternet

  1. Вправи по системі Ніші

Хочу познайомити людей, що мають проблеми з хребтом або серцево-судинною системою, з гімнастичним комплексом ,, розробленим В.А. Шолоховим, на основі 6 правил здоров'я японського доктора Кацудзо Ніші.
Хочу познайомити людей, що мають проблеми з хребтом або серцево-судинною системою, з гімнастичним комплексом ,, розробленим В
Всі вправи в комплексі дуже прості. Виконувати їх може як дитина, так і дуже літня людина.

Для отримання найбільш ефективного результату медики наполягають на виконанні цих вправ вдома, кожен день. Якщо у вас немає часу робити повний комплекс, то хоча б основні вправи виконувати ви просто зобов'язані. Адже, проводячи таким чином підтримуючу терапію, ви істотно скорочуєте собі час лікування. Більш того, якщо вам вистачить сили волі хоча б хвилин 20 присвячувати основних вправ після курсу лікування, особливо якщо ви отримали якісь додаткові силові навантаження протягом дня, то вам не доведеться звертатися до лікарів знову з тими ж проблемами, від яких ви тільки що позбулися.

Основу гімнастики становить комплекс вправ для хребта, який не тільки відновлює рухливість всіх відділів хребта, але і дозволяє привести в порядок порушений енергетичний баланс, зняти втому, зміцнити нервову систему, підтримати серце, активізувати роботу капілярної системи.

Переваги цих вправ в тому, що в порівнянні з тією ж йогою, за допомогою якої можна домогтися тих же лікувальних ефектів, ці вправи легко здійснимі, і, що не менш важливо, легко навчаються. У кожній вправі, поза сумнівом, є свої тонкощі при виконанні, які важко передати в друкованому тексті. Але за допомогою відеозанятій розібратися зовсім не важко

Вибір вправ японського вченого Кацудзо Ніші (1884-1959) за основу гімнастичного комплексу не випадковий. Ця людина є унікальним у світі медицини. Його системою оздоровлення користуються лікарі всього світу. У Росії про нього стало відомо завдяки перекладам Майї Гогулан. Вона змогла дістати книги Ніші, перевела їх і буквально поставила себе на ноги за допомогою його системи, до цього вона не могла самостійно пересуватися.
дивіться Майя Гогулан. Попращайтесь з хворобами

Кацудзо Ніші (1884-1959), знаменитий японський вчений, був хворий на туберкульоз кишечника, і лікарі пророкували йому ранню смерть. Досить швидко він відмовився від медикаментозних препаратів, визнавши їх отрутами для організму.
Його система здоров'я повністю відкидає лікарську терапію. Він писав: «За допомогою ліків ми лише придушуємо симптоми хвороби, тим самим глибше заганяємо саму хворобу. Чи не усуваючи причин, що породив хвороба, ми змушуємо її зачаїтися, вона ж буде чекати нової можливості вийти назовні ».
Ніші пропрацював понад 70-и тисяч книг про здоров'я. Він вивчив давньоєгипетську, китайську, тибетську, філіппінську медицину, йогу і т.д. Особливий інтерес проявив до робіт російських вчених. Він прийшов до висновку, що різні оздоровчі системи або дуже складні (наприклад, йога), або ж пропонують лікування окремих органів тіла, «намагаючись таким чином вирішити глобальну проблему приватним способом».
Цінність системи Ніші полягає в тому, що він поєднав серйозний системний підхід до лікування різних захворювань з простими оздоровчими методами, які цілком доступні дітям, тяжкохворим та людям похилого віку. Ще одне підтвердження старої істини, що «все геніальне просто».
Однією з основних причин хвороб Ніші вважав порушення в хребті. Він писав: «Будь-яке найменше порушення в хребті може негативно позначитися на стані інших частин тіла, а також привести до дисгармонії між фізичним і психічним станом». Тому для поліпшення загального здоров'я організму необхідно вилікувати хребет.

Тому для поліпшення загального здоров'я організму необхідно вилікувати хребет

Доктор Шолохов також радить всебічно зміцнювати свій організм. Тому що це набагато простіше і дешевше, ніж його лікувати. І здоров'я хребта - перше, на що потрібно спрямувати свої зусилля. Чому? Тому що навіть найпростіше і звичний рух, виконане нефізіологічно, може серйозно нашкодити спині і всьому організму. Особливо тим, у кого спина і так в стресі: власникам сидячої роботи, майбутнім мамам, людям у віці або вже страждають болями в спині.

І для початку доктор радить навчитися правильно підніматися з ліжка і лягати в неї. Смішно так? Я теж вдосталь похихотіли на семінарі, а вдома вирішила спробувати рекомендації доктора - вже дуже вони прості. І не без подиву виявила, що вони працюють.

Як вкладатися спати за всіма правилами айкідо

  • Присядьте на край ліжка.
  • Перенесіть вагу тіла на обидва коліна, потім на одне (тієї сторони тіла, на яку хотіли б лягти). Дотримуючись руками за ліжко, перенесіть вагу тіла на зовнішню поверхню стегна і завалів на нього. Ось ви і на боці.
  • Руку, яка опинилася зверху, зігніть в лікті, повільно відсуває назад і зіпріться нею об ліжко. Тепер перекатитесь на спину.

І нічого смішного - так по черзі спочатку напружуються, а потім розслабляються всі групи м'язів, включаючи мускулатуру хребта. І виходить м'яка міні-гімнастика, заснована, між іншим, на пластиці рухів японської боротьби айкідо.

І як встати з ліжка з положення "лежу я на спині"

  • Присуньтеся ближче до краю ліжка, перекотіться на бік, припустимо, на правий.
  • Зігніть в коліні праву ногу.
  • Ліві ногу і руку переносите вперед так, ніби збираєтеся перевернутися на живіт. Лівою рукою тримаєтеся за ліжко, щоб не впасти, а правою рукою, трохи зігнутою в лікті і покладеної під голову, спирайтеся про узголів'я ліжка.
  • Продовжуйте переворот. Ліву ногу заносите все більше вперед: спочатку вона нависає над підлогою, а потім повільно опускається на нього. Тепер твердо ставте ліву стопу на підлогу і переносите на неї вагу тіла, а обома руками допомагайте собі піднятися.
  • Коліно правої ноги спочатку виявиться на ліжку, потім поставте ногу на підлогу. Ось і встали.

Ці рухи з арсеналу айкідо розвантажують поперек і запобігають її травми, що нерідко трапляється при підйомі з ліжка ривком.

Дерзайте!

Здорові ви чи ні - це результат того, у що ви вірили і що робили в минулому. Чи будете ви здорові в майбутньому, залежить від того, що ви робите і у що вірите зараз. Прості та ефективні гімнастичні вправи могли б поліпшити ваше здоров'я, а значить і якість життя.

Дивіться також:

Вправи по системі Ніші

Система здоров'я Кацудзо Ніші

Хатха-йога. Коректний підхід до хребта

Чому?
Смішно так?