Полезные материалы

лікування кіфозу

Медичний термін кіфоз в перекладі з грецького має значення «горб» або «вигнутий»

Медичний термін кіфоз в перекладі з грецького має значення «горб» або «вигнутий». Дійсно, візуальний ознака кифоза - округла спина з нахиленими вперед, вниз плечима, значне звуження грудного відділу, слабкі м'язи преса. При цьому верхня частина тулуба нахиляється вперед, анатомічні зміни викликають зниження рухливості ребер.

Кіфоз - це передня крива в середині хребта, біля ребер. Тут хребет злегка згинається назовні, надаючи спині злегка округлий вигляд. Нормальний діапазон для цієї кривої становить від 20 до 50 градусів. Хоча деякий округлення є нормальним, лікарі використовують термін кіфоз для позначення кривих, що виходять за межі звичайного діапазону. Ви також можете чути, як лікарі називають це «гіперкіфоз». З кіфозом можна навіть народитися, інші ж форми проблеми часто з'являються, коли діти досягають підліткового віку.

Гіперкіфоз - це надмірна округлість або горб посередині спіни.Многіе підлітки байдикують і виглядають так, ніби у них може бути горб, але це не гіперкіфоз. Якщо ви попросите їх встати прямо, горб може зникнути. Деякі лікарі називають це сутулим «постуральним синдромом». Постуральний частіше зустрічається у дівчаток, ніж у хлопчиків. Погана постава часто турбує батьків, але не було доведено, що вона веде до постійної деформації спини, тому лікування кіфозу хребта необхідно починати, коли ви помітите перші ознаки. Чи можна виправити кіфоз в підлітковому віці? Відповідь однозначно, "ТАК". Але в деяких рідкісних випадках кістки спини (хребці) не ростуть правильно, т. Е. Передня частина хребців не росте так само добре, як задня часть.По міру того як ваша дитина наближається до підлітковим років, його спина може стати більш зігнутої і горбатою . Оскільки протягом цих років хребет швидко зростає, нерівномірний ріст хребців може швидко привести до деформації. Деформація, однак, рідко буває досить серйозною, щоб вимагати хірургічного втручання. Як лікувати кіфоз у підлітків, ми докладно розповімо нижче.

Природжений кіфоз, навпаки несе ризики хірургічного втручання. Немовлята можуть народитися з кіфозом. Коли стан присутній при народженні (вроджена), кістки в спині мають форму клинів, а не звичайною круглої форми блоку. Це може привести до різкого вигину хребта. У серйозних випадках різкий вигин хребта може тиснути на спинний мозок і викликати параліч ніг. Маленькі діти або діти з вродженим сколіозом мають більш високий ризик розвитку проблем зі спинним мозком.

Основні причини та ознаки кифоза:

  • Вроджена деформація, яка з ростом людини погіршувалася і прогресувала;
  • Травматична деформація, викликана різними ушкодженнями хребетного стовпа або прилеглих груп м'язів;
  • Ятрогенний фактор в результаті операцій на хребетному стовпі;
  • Остеопороз - хвороба, при якій кістки стають крихкими;
  • Неправильна постава - НЕ фізіологічне положення тіла, викликане частою роботою за столом, поганим освітленням, тривалим постільною режимом або ж інтенсивними тренуваннями: боксування, важка атлетика та інші;
  • Відсталі м'язи грудного і поперекового відділу - нездатність м'язів утримувати хребетний стовп в анатомічно правильній позиції.

Медики виділяють основні види: шийногрудного, верхнегрудной, среднегрудной, нижнегрудной, груднопояснічний і кіфоз поперекового відділу. Захворювання може прогресувати і доповнюватися додатковими викривленнями хребта, наприклад кифосколиоз. Це ускладнює симптоми і стан хворого.

Симптоми кифоза залежать від ступеня захворювання. При легкій формі відзначається неправильна постава, больові відчуття, при бажанні випрямитися, втрата гнучкості, біль справа в грудній клітці . При важкій формі починають так само страждати внутрішні органи черевної порожнини і легкі, так як відчувають тиск. Цей викликає утруднене дихання, біль в області шлунка, зниження апетиту. Значна деформація хребетного стовпа так само викликає здавлюють ефект спинного мозку, нервових відростків. Це помітно по слабкості ніг, їх оніміння, а так само ймовірно порушення в системі сечовипускання. Можлива втрата маси тіла, викликана остеопорозом, зниженням маси кісткових тканин.

Загальноприйняті методи лікування кіфозу у дітей і дорослих відрізняються.

- Як лікувати кіфоз у дорослих?

У зрілому віці лікування кіфозу у дорослих може бути застосовано консервативна терапія. Лікарі державних клінік дотримуються курсу терапії з оперативної корекцією постави за допомогою корсетів. Однак у дорослих корсетотерапії допоможе лише зняти чистові відчуття в спині, але ніяк не виправить викривлення хребта і не зупинить прогресію захворювання. Кращі методи впливу - це лікувальна фізкультура, кінезітерапія, масаж, збалансоване харчування, зміцнення м'язового корсету і ін. Якщо захворювання викликане остеопорозом, пацієнт проходить курс медикаментозного лікування спрямоване на заповнення дефіциту кальцію, вітаміну D. Додатково рекомендується лікувальна фізкультура, кінезітерапія для зміцнення м'язового корсету . Ще один підхід до питання як виправити кіфоз - відновна терапія. Вона визнана медиками ефективної для дітей і дорослих. Цю роботу проводить реабілітолог, який створює для пацієнта індивідуальну програму лікувальної фізкультури, спеціальних вправ на тренажерах або комплекс силового навантаження. Грамотно розроблена програма зменшує больовий синдром, значно підвищує міцність, гнучкість і рухливість хребта. До хірургічного способу вирішення проблеми кифоза вдаються лише в тих випадках, коли ризик ускладнень нижче очікуваного корисного результату. Лікар може рекомендувати операцію, коли прогресування деформації має вкрай наростаючий темп, що веде за собою збій в роботі легких, серця, системи травлення та сечостатевої системи. Для утримання хребта в анатомічно правильному положенні застосовуються металеві пластини, прути, кісткові трансплантати.

- Лікування кіфозу у дітей і підлітків.

У разі викривлення хребта у дітей ситуація цілком поправна, якщо профілактика кифоза проводиться з ранніх років: ЛФК при кіфозі, зміцнення м'язового корсету методами кинезитерапии; лікувальні масажні методики; контроль постави дитини в положенні сидячи, допоможуть домогтися позитивного результату. При вже наявному діагнозі у дітей до 14-16 років ефективно допомагає комплексне застосування методик занять і носіння коригуючих корсетів і ортопедичних устілок, так як часто неправильна постава призводить до різних порушень опорно-рухового апарату і до деформації стоп в тому числі.

В Актив Центрі так само проводиться реабілітація при більш складних випадках кифоза - лікування кіфосколіозу в Києві.

Лікувально-профілактичний курс:

  • Формує правильну поставу, яка надає протидія проявам кифоза;
  • Підвищує рівень активності людини в будь-якому віці;
  • Збільшує міцність і діапазон рухів хребетного стовпа;
  • Зміцнює м'язовий корсет спини і основні групи м'язів тіла;
  • Не допускає посилення кіфозу;
  • Знімає хворобливі симптоми без використання медикаментів.
  • По завершенню курсу, клієнти відзначають поліпшення гнучкості у всьому тілі, йдуть болі і хронічні захворювання, підвищується тонус і працездатність.

Актив Центр пропонує лікування кіфозу і лікування викривлення хребта:

  • 1 етап - запис і відвідування фахівця вертебролога, невролога-вертебролога, реабілітолога-кінезітерапевта.
  • 2 етап - візуальна діагностика спини, плантографіческое дослідження стоп, огляд, збір анамнезу, симптоматики, при необхідності призначення додаткових методів діагностики.
  • 3 етап - призначення та формування етапів плану лікування.
  • 4 етап - після покупки рекомендованих послуг, формується індивідуальна програма згідно з висновком спеціаліста і даних рекомендацій, діагнозу.
  • 5 етап - відвідування Актив Центр, строго рекомендованому плану лікування, повне дотримання рекомендацій та етапності проходження. Всі заняття ведуться під контролем реабілітолога.
  • 6 етап - повторна консультація, кожні 10 занять після початку проходження курсу.
  • 7 етап - коригування індивідуальної програми, вправ, навантаження, застосовуваних методів.
  • 8 етап - відстеження результатів лікування, формування етапів відпочинку або продовження курсу і застосовуваних методик.

Застосовувані методики комплексного впливу:

  • кінезітерапія
  • Євмінова
  • TRX
  • ЛФК
  • Додатковий ортопедичний інвентар: фітболи, еспандери, гімнастичні гумки, ортопедична доріжка, ортопедичні м'ячики, тренажери для стоп і інші пристосування.

Наші клієнти відчувають поліпшення вже після першого тижня занять з реабілітологом. Від діагнозу до лікування Ваше здоров'я для нас головні пріоритети.

  • Проведена консультація - фахівця вертебролога.
  • Симптоматика: болі в спині, болі в ногах, болі в попереку.
  • Діагноз: Кіфоз, сколіоз, сутулість, асиметрія плечей і лопаток, перекіс таза, поздовжньо-поперечна плоскостопість.
  • Призначено: 10 сеансів масажною терапії спини + курс 10 занять + 3 сеанси корекційної Юмейхо-терапії, носіння індивідуальних ортопедичних устілок 6 місяців без застосування компенсаційної корекції. повторна консультація лікаря після 10 занять.
  • Сформовано в індивідуальну програму вправи за діагнозом, застосовані методики функціональної кинезитерапии, Євмінова, TRX, лікувальної фізкультури, вправи профілактичної спрямованості при плоскостопості.
  • Застосовувані додаткові методики і ортопедичний інвентар: фасциальні інструменти масажні BLACKROLL, еспандери стрічкові і трубні, фітбол, масажні м'ячики, балансувальна подушка, тренажер для стоп Євмінова, ортопедична доріжка.
  • Результат відвідування центру 1 місяць: вирівнялося положення по плечах, лопатках і тазової кістки, покращилася постава, покращилося загальне самопочуття, пройшла біль в спині і ногах, укріплений м'язовий корсет.
  • Подальші дії: клієнт продовжує проходження курсу занять, зроблена перерва в масажною терапії.
  • Проведена консультація - фахівця невролога-вертебролога.
  • Симптоматика: біль в спині, болі в стопах, біль в грудному відділі, біль між лопаток ..
  • Діагноз: кіфоз грудного відділу хребта, поздовжнє плоскостопість.
  • Курс продовжений на 1 місяць. Призначено: спочатку 3 сеансу прикладної кінезіології, 10 сеансів масажною терапії спини + курс 10 занять, носіння індивідуальних ортопедичних устілок. Повторна консультація лікаря після 10 занять.
  • Етапність: перші 3 дні - прикладна кінезіології, заняття і масаж в 1 день, первинно заняття, масаж сеанс 30 хвилин після заняття. Один раз в тиждень опрацювання тригерних точок - юмейхо терапії.
  • Сформовано в індивідуальну програму вправи за діагнозом, застосовані методики функціональної кинезитерапии, Євмінова, TRX, лікувальної фізкультури, вправи профілактичної спрямованості при плоскостопості.
  • Застосовувані додаткові методики і ортопедичний інвентар: фасциальні інструменти масажні BLACKROLL, еспандери стрічкові і трубні, фітбол, масажні м'ячики, балансувальна подушка, тренажер для стоп Євмінова, петля Гліссона ортопедична доріжка.
  • Результат відвідування центру 1,5 місяці: поліпшення самопочуття, вирівнялося положення по плечах, лопатках, покращилася постава, пройшла біль між лопаток, збільшилася активність, нормалізувався тиск, укріплений м'язовий корсет.
  • Подальші дії: клієнт продовжує проходження курсу занять, зроблена перерва в масажної терапії і прикладної кінезіології. Відновлення за рекомендацією провідного спеціаліста.

Ми зможемо допомогти Вам звернути увагу на можливі порушення самопочуття і підказати, з якими захворюваннями вони можуть бути пов'язані, а так же зорієнтуватися за діагнозом та можливих варіантів відновлення і оздоровлення функцій хребта і стопи. Ми добиваємося і головне закріплюємо результат лікування!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ОНЛАЙН Після отримання заявки адміністратор центру в найкоротші терміни зв'яжеться з Вами для підтвердження запису.

Чи можна виправити кіфоз в підлітковому віці?
Як лікувати кіфоз у дорослих?