Полезные материалы

Самонавідна французька ракета

збірна Франції - одна з найсильніших збірних на чемпіонаті світу.Виділяємо її головні ігрові особливості.

Після першої гри проти збірної Австралії, де збірна Франції показала непомітний футбол і перемогла абияк, зі скрипом, багато хто поспішив розкритикувати "триколірних" і навіть викинути їх зі списку претендентів на золото. Даремно! Навіть для проміжних висновків час ще не настав.

По-перше, Франція все-таки виграла і показала, що вміє досягати результату, навіть відчуваючи складності.

По-друге, два роки тому на домашньому чемпіонаті Європи "триколірні" теж починали без блиску, обігравши в першому матчі Румунію завдяки індивідуальній майстерності Дімітрі Пайєта. А потім розігналися і доїхали до фіналу.

По-третє, як показує практика, багато провідних збірні зазвичай не форсують набір форми до старту великого турніру, а намагаються дивитися в майбутнє, в сторону плей-офф.

По-четверте і найголовніше, у головного тренера Дідьє Дешама в розпорядженні настільки приголомшливий підбір футболістів, що вигравати вони можуть самі, без якихось вишуканих тренерських ідей. Але і передчасно звинувачувати зараз фахівця в недостатньо гнучку тактику. Це був тільки перший матч, у Дешама має вистачити досвіду і знань, щоб все змінити в кращу сторону. Зрештою, на тому самому Euro -2016 він допоміг команді додати.

ТІЛЬКИ ЦЕНТРАЛЬНІ ПІВЗАХИСНИКИ

Поль Погба - лідер Франції в середній лінії поля. фото REUTERS

При визначенні складу на гру Дешам ніколи не відходить від схеми з двома центральними захисниками, хоча розстановки в модулі 4 X - X можуть бути різними - 4-3-3, як проти Австралії, 4-4-1-1, як на Euro -2016, класична 4-2-3-1, а іноді і 4-1-4-1. Франція ніколи нікого не боїться і обирає суто атакуючий стиль, намагаючись придушувати суперників володінням, міццю і універсальністю центральних півзахисників, а також розумним і разнообразноим нападом, де є як спритні технарі, так і габаритний нападник, який діє суто в штрафний.

Одна з головних особливостей віце-чемпіонів Європи - її підбір хавбеків. Якщо зверніть увагу, тут немає флангових виконавців, суцільно центральні: Поль Погба, Корентен Толіссо, Н'Голо Канте, Блез Матюйді і Стівен Н'зонзі. За гостроту на флангах у Дешама відповідають крайні захисники, які грають зазвичай досить високо, і нападники.

Основне тріо півзахисників - Поль Погба, якого Дешам, знаючи про його схильності до недисциплінованості, підняв трохи вище і дозволив менше брати участь в обороні, а також Ультрамобільний Толіссо і один з кращих руйнівників в світі Канте, що знімає левову частку навантаження з оборони.

Грізманн - НАПАДНИК БЕЗ ПОЗИЦІЇ

Грізманн - НАПАДНИК БЕЗ ПОЗИЦІЇ

Антуан Грізманн. фото REUTERS

Головний, мабуть, футболіст, який сильніше інших впливає на командну гру, - нападник Антуан Грізманн. Хоча слід нападаючим його називати не можна, адже він виконує на полі всілякі функції: відтягується за м'ячем в глибину, шукає вільний простір по всій ширині поля (в цьому компоненті - один з кращих в світі!), Розганяє швидкісні контратаки, проявляє себе і як бомбардир , і як диспетчер. А роки в "Атлетіко" у Дієго Сімеоне дозволили йому відчутно додати в оборонному футболі.

У поточному сезоні, згідно з даними WyScout, Грізманн в середньому здійснює 4,69 відборів на чужій половині і 1,9 перехоплень за гру. Для форварда це дуже серйозні цифри. При цьому він має високий відсоток реалізації ударів - 25 відсотків з усіх спроб завершується голами, інші нападники команди мають гірші цифри.

Дешам розуміє, який футболіст у нього є, і намагається не обмежувати функції Грізманн однієї лише біганиною на фланзі або перебуванням на вістрі. Якщо ж Антуану стає некомфортно на поле, відразу страждає загальна структура. Він - головна зірка збірної Франції з точки зору впливу на стиль.

МБАППЕ - КОРОЛЬ дриблінг

МБАППЕ - КОРОЛЬ дриблінг

Кільян МБАППЕ. фото REUTERS

Навіть дивно, які атакуючі футболісти з різних причин залишилися у Франції поза заявкою: Бензема, Марсьяль, Гамейро, Ляказетт ... Але справа йде так, що конкуренція в передній лінії у "французів" божевільна, і завданням Дешама було - зібрати найсильніших на сьогодні і, що обов'язково, різнопланових гравців, які змогли б забезпечити варіативність.

Основним нападаючим на сьогодні є юний Кілліан Мбаппе з "ПСЖ", який настільки розумний, майстрових і холоднокровний, що навіть не віриться, що йому всього 19. Як і Грізманн, тренерський штаб не прив'язує Мбаппе до однієї позиції, довіряючи відносне вільні переміщення по полю в фазі з м'ячем. Кілліан затишно почуває себе і ближче до флангу, і в штрафний, приголомшливо працює як в позиційному нападі, благо розгортатися з м'ячем і робити вибуховий ривок з місця вміє як ніхто інший, так і швидкісному.

Мбаппе - кращий нападаючий Франції по обведень, в середньому він пускається в дриблінг 8,5 раз за 90 хвилин (у Грізманн, наприклад, в три рази менше). Створення для Киллиана ізоляцій (залишати один на один із захисником) на вході в штрафну - гарантований спосіб зламати чужу оборону.

ЖИРУ - ЯК ПЛАН "Б"

ЖИРУ - ЯК ПЛАН Б

Олів'є ЖИРУ. фото REUTERS

Якщо ж у збірної Франції виникають труднощі з просуванням м'яча у фінальній третини поля, якщо півзахисникам не вдається забезпечувати вертких нападників низом, то в справу вступає габаритний Ольвія Жиру - один з кращих форвардів в Європі по грі безпосередньо біля чужих воріт. Він, по-перше, допомагає чіплятися за м'яч під час верхових закиданні і скидає його партнерам, а, по-друге, прекрасно вміє знаходити момент для удару при флангових навісах і прострілу.

В середньому Жиру за матч набирає 8 верхових єдиноборств, з яких виграє 63 відсотки. Третина від загальної кількості її ударів нанесена головою. До речі, в першій грі з Австралією нападник "Челсі" вийшов лише в другому таймі, позначилися наслідки невеликого пошкодження. Це вплинуло на гру команду, оскільки вона втратила одного з сильних сторін в атаці.

NISSAN INTELLIGENT MOBILITY

Футболісти збірної Франції виступають в найсильніших чемпіонатах, а багато хто з них регулярно грають в найпрестижнішому клубному турнірі Європи - Лізі чемпіонів. Уже чотири роки партнером турніру є компанія Nissan .

компанія Nissan активно бореться з вартими перед автомобільною індустрією проблемами, такими як зміна клімату, забруднення повітря, скупчення транспорту на дорогах і дорожньо-транспортні пригоди за допомогою концепції Intelligent Mobility , Яка покликана створювати інновації вирішальні перераховані вище проблеми, спираючись на трьох напрямках: автономне управління, чиста енергія і інтеграція автомобільних технологій в суспільство. Екосистема, що об'єднує автомобілі, водіїв і їх оточення - це ключ до чистішого і безпечного майбутнього. компанія Nissan відіграє провідну роль у визначенні того, якими будуть дороги майбутнього, включаючи системи управління рухом та загальнодоступні пункти зарядки автомобілів.

Дізнайтеся більше про технологічні новинки Nissan .