Полезные материалы

Тайцзіцюань. Тай-чи.

В останні роки найдавніша техніка тайцзіцюань, відома також під назвою тай-чи або тай-цзи придбала величезну популярність і популярність В останні роки найдавніша техніка тайцзіцюань, відома також під назвою тай-чи або тай-цзи придбала величезну популярність і популярність. Це сталося через те, що це китайське вчення про гармонію людини і природи дуже багатогранно. У неї входять медитативні техніки, що сприяють розслабленню організму; лікувально-оздоровча гімнастика, що дозволяє людині досягти високого ступеня координації та оздоровлення організму. Якщо говорити про тай-чи, як про спосіб самозахисту і бойовому мистецтві - ця техніка буквально не має кордонів. Не варто також забувати про те, що тай-чи ще й система вдосконалення самосвідомості.

У стародавніх трактатах говорилося, що тай-чи допомагає відновити зв'язок нашого розуму з нашим тілом, удосконалює дух і дає можливість особистісного зростання. Бійці, які вивчають бойові можливості тай-чи успішно протидіяли послідовникам інших бойових мистецтв. У сучасному світі тай-чи використовується не тільки як бойове мистецтво - медики заявляють, що використовуючи вправи тай-чи, як гімнастичні, людина може поліпшити роботу серцево-судинної системи , Знизити кров'яний тиск і поліпшити роботу органів дихання.

Ця гімнастика була придумана даосскими монахами, ще в позаминулому тисячолітті, по крайней мере, так свідчать стародавні легенди. Вони вважали, що в цій гімнастики гармонійно зливаються дві космічні енергії - Інь і Янь. Тому вправи в тай-чи спрямовані на фізичне вдосконалення тіла і медитації , Які керують нашою свідомістю. Вправи відбуваються дуже плавно, фізичне навантаження поєднується з душевним спокоєм і розслабленням, що діє позитивно на наші м'язи і нервову систему.

Один із принципів тай-чи говорить, що з м'якості і пластики народжується справжня сила. Китайські мудреці розуміли, що не будь-яка людина може витримувати максимальні фізичні навантаження для володіння вміннями захистити себе і відновити своє здоров'я . Медитація плюс рух ось два основні принципи даної гімнастики, які дають людині силу, здоров'я і гармонію з навколишнім світом. Не секрет, що практично всі китайські гімнастики свої вправи беруть з єдиноборств. А ще раніше люди підгледіли дані руху у тварин і птахів, осмислили їх і адаптували для своїх потреб. Один із принципів тай-чи говорить, що з м'якості і пластики народжується справжня сила

Виконувати вправи тай-чи потрібно обов'язково в повільному темпі. Так тіло швидше запам'ятовує всі тонкощі виконуваних вправ. Рухи стають звичними і зрозумілими нашому тілу. За допомогою плавних рухів людина намагається акумулювати життєву енергію, а медитацією направляє її течія в правильне русло.

Плавність рухів тай-чи робить її незамінною при реабілітації людей, які отримали травми . Щадні вправи дозволяють м'язам і зв'язкам ставати еластичними і сильними. Вони знімають зайве навантаження з хребта, покращують координацію рухів. Скептики, які сумніваються в можливостях древніх гімнастики, можуть звернутися до офіційних медичних досліджень, які підтверджують доброчинність подібних фізичних вправ для всіх категорій людей. Відомі дослідження, які підтверджують корисність тай-чи для людей які страждають на гіпертонію, артрит і навіть депресією .

Корисна така гімнастика і для профілактики переломів кісток і травм м'язів у людей середнього і старшого віку. Для зміцнення суглобів і профілактики остеопорозу. Зрештою, в наше століття стресу і малорухливого способу життя більшої частини населення будь-які фізичні вправи сприяють хорошому самопочуттю і загальному почуттю бадьорості від активного способу життя.

Якщо до занять гімнастикою приступає людина зі слабким здоров'ям - йому слід отримати консультацію у фахівця. Будь-які фізичні навантаження для такої людини повинні бути дозовані та визначено їх правильні комбінації. Починати потрібно з простих вправ , Складні вправи можуть завдати шкоди слабкій, запущеного здоров'ю.

Ще однією важливою умовою успіху, є тривалість тренувань. Людина не повинна кидати заняття після перших результатів. Робота над собою повинна тривати якомога довше. Мінімальний термін для поліпшення стану фізичного здоров'я, за оцінками фахівців - не менше півроку.

Займатися можна не тільки в приміщенні спортивного залу, китайські фахівці рекомендують і заняття на свіжому повітрі, де злиття з природою відбувається швидше Займатися можна не тільки в приміщенні спортивного залу, китайські фахівці рекомендують і заняття на свіжому повітрі, де злиття з природою відбувається швидше. Одяг для занять тай-чи варто вибирати вільного крою. Найкраще, якщо він буде виготовлений з натуральних тканин. Заняття рекомендується проводити босоніж. Закрите приміщення повинно дуже добре провітрюватися.

Складно зробити вибір на користь тієї чи іншої гімнастики, не скуштувавши її на «смак». Ось пара нескладних вправ, які дають певне уявлення про гімнастику тай-чи:

Водоспад свіжості - вправа виконується в положенні ніг на ширині плечей, причому ноги трохи зігнуті в колінах, а розслаблені руки витягнуті уздовж тулуба. Дуже плавно і повільно нахиляє голову, потім плечі, тулуб вперед і вниз. Згадайте, як струмують потоки води в водоспаді, повільно і плавно. Чи не напружуйте свої м'язи. Дійшовши до максимальної точки нахилу і повільно поверніться у вихідне положення. Виконувати вправу потрібно максимально комфортне кількість разів. Дана вправа дозволяє добре зняти втому після важкого робочого дня.

Кола по воді - з колишнього вихідного положення кладемо руки на живіт і поясницю. Починаємо обертати тазом, повільно і плавно, спочатку робимо три кругових руху, потім коливальні: вперед і назад, потім в сторони. Після закінчення триразових коливань, вправа повторюється. Подумки уявіть, як по воді розходяться кола. Граціозно і спокійно. Постарайтеся уявити себе в центрі зароджується кола на воді.

Вправ в тай-чи багато і ви легко підберете для себе найгармонійніші. Гімнастика без насильства над своїм тілом дає незвичайну бадьорість, свіжість і тягу до життя .