Полезные материалы

Як сісти на шпагат? Поради професійного тренера

Саміра з самого дитинства присвятила себе художній гімнастиці. Все почалося в Санкт-Петербурзі, де її помітила сильний московський тренер Аріна Заріпова. Після цього юна гімнастка тренувалася і в Москві, і в Новогорську у Ірини Вінер, а виступала за Азербайджан. За весь цей час Саміра двічі стала бронзовим призером чемпіонатів світу та чемпіонкою Росії. Чотири роки тому вона завершила свою гімнастичну кар'єру і на якийсь час залишила спорт. Остаточно переїхавши до столиці, Саміра вирішила відновити форму, щоб перекваліфікуватися в тренера і відкрити свою студію розтяжки. Саміра з самого дитинства присвятила себе художній гімнастиці

Фото: Поліна Іноземцева, «Чемпіонат»

У минулі вихідні ми зустрілися з Самірою на майданчику adidas BASEMOSCOW в Парку Горького, де вона проводить тренування по стретчінгу для всіх бажаючих. Крім безкоштовних можливостей, пропонованих в липні на базі adidas , Потрапити на заняття до чемпіонці можна в її студії SM Stretching , Де Саміра допомагає людям досягти ідеальної гнучкості за допомогою особистої методики викладання.

Фото: Поліна Іноземцева, «Чемпіонат»

Нам вдалося поговорити з Самірою Мустафаєвої про тонкощі та переваги такого популярного напрямки в спорті, як стретчинг, а також про те, чому важливо мати відмінну розтяжку і як правильно мотивувати себе на шляху її досягнення.
- Саміра, скажіть, будь ласка, наскільки стретчинг зараз популярний і навіщо він взагалі потрібен дівчатам?
- Я вважаю, що стретчинг - це одне з найпопулярніших напрямків у спорті. Чому? Тому що жінка хоче бути сексуальною! Вона не хоче більше тягати великі ваги і цілими днями займатися в залі, де ти так чи інакше повинен постійно себе калічити. А на розтяжці якраз можна скорегувати фігуру і підтягти своє тіло.

Фото: Поліна Іноземцева, «Чемпіонат»

- А які групи м'язів при цьому задіяні?
- Все, абсолютно все! Тобто люди, коли приходять на розтяжку, думають, що вони зараз будуть відпочивати. Але йдуть вони з відчуттями, як ніби цілу годину займалися в залі. Напруга супроводжує кожну секунду: ти розслабляєшся, але при цьому твої м'язи знаходяться в постійній напрузі. І плюс, звичайно ж, вони підтягуються. Коли любиш, то всі м'язи буквально піднімаються наверх, попа в тому числі. Це шалено круто! І у людей дійсно на моїх очах за два місяці фігура сильно змінюється, стає більш жіночою і красивіше, а дівчина відчуває себе граціозніше. У неї з'являється більше можливостей.

Хіба це не найкраща мотивація, коли ти бачиш, як твоє тіло змінюється в кращий бік?

- Напевно, наболіле питання: за який час можливо сісти на шпагат і досягти відмінної розтяжки? Будемо реалістами.
- Це питання, на який ніхто не може відповісти. У кожної людини різні м'язи, різні зв'язки. У кого-то вони дуже еластичні, а у іншого навпаки. Тому в середньому, як у нас в студії, 12 занять по три рази на тиждень - і люди сідають. Але це в середньому. Деякі, буває, сідають і за п'ять занять. Але ми зараз говоримо тільки про одне шпагаті: у всіх один шпагат дається простіше, ніж інший, так як одна нога краще розтягується, ніж друга. Найважчим шпагатом взагалі вважається поперечний.

Фото: Поліна Іноземцева, «Чемпіонат»

- Кажуть, що є дві техніки шпагату: гімнастичний і балетний. У чому різниця і який шпагат рекомендуєте ви?
- В техніці балетного шпагату присутній виворотная задня нога, і акцент в балеті йде більше на поперечний шпагат. Людям у віці важче виконати балетний, ніж гімнастичний, так як техніка поперечного шпагату вже сама по собі важче. Тому я вчу робити всіх правильний гімнастичний шпагат. Інакше, буває, приходять дівчата з інших студій, де їх саджали на кривій шпагат, - і тепер у них порвані зв'язки. Тому, я вважаю, в нашому віці дуже важлива правильна постановка техніки.
- Досягнення розтяжки якось залежить від віку або минулого досвіду занять спортом?
- Звичайно ж, тим, хто колись вже розтягувався і сидів на шпагаті, відновитися простіше. М'язи в будь-якому випадку пам'ятають. А вікову межу у нас немає. Люди і після 40 років приходять за розтяжкою.

Фото: Поліна Іноземцева, «Чемпіонат»

- Щодо болю: вона коли-небудь згодом проходить?
- Біль завжди залишається. Навіть у мене вона є. Я сідаю на шпагат і відчуваю всі м'язи!
- Що обов'язково потрібно знати і пам'ятати людині, яка вирішила зайнятися стретчингом?
- По-перше, потрібно пам'ятати, що на розтяжці потрібно завжди розслаблятися. М'язи напружувати не можна. Всі рухи повинні бути на видиху. Не треба соромитися і зажиматься.
По-друге, пряма постава: не можна згинати спину або сутулитися, тому що це призводить безпосередньо до травм спини.
І, врешті-решт, прямі коліна. Якщо згинати коліна, то це може закінчитися просто-напросто вивихом. Обов'язково на кожній вправі повинні бути прямі коліна! Це, я вважаю, одне з найважливіших правил.

Фото: Поліна Іноземцева, «Чемпіонат»

- Як би ви мотивувати людину зайнятися розтяжкою?
- Чесно кажучи, у кожного мотивація своя. Для багатьох мотивація - це люди. Коли ти бачиш, як інші долають себе і стають краще, це стимулює зайнятися собою. А коли сам починаєш розтягуватися і відчуваєш, як у тебе випрямляється постава, підтягуються всі м'язи, покращується настрій ... це вже не забувається. І цей досвід дає сил на нові тренування і нові перемоги.

Саміра, скажіть, будь ласка, наскільки стретчинг зараз популярний і навіщо він взагалі потрібен дівчатам?
Чому?
Хіба це не найкраща мотивація, коли ти бачиш, як твоє тіло змінюється в кращий бік?
Напевно, наболіле питання: за який час можливо сісти на шпагат і досягти відмінної розтяжки?
У чому різниця і який шпагат рекомендуєте ви?
Досягнення розтяжки якось залежить від віку або минулого досвіду занять спортом?
Що обов'язково потрібно знати і пам'ятати людині, яка вирішила зайнятися стретчингом?