Полезные материалы

Найкрутіші стрибки українських спортсменів

  1. АВТОРИ:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

14 серпня 2013, 9:05 Переглядів: 14 серпня 2013, 9:05 Переглядів:   Дебютувати на водному ЧС в новому вигляді & nbsp; & mdash;  висотних стрибках (з 27 м

Дебютувати на водному ЧС в новому вигляді & nbsp; & mdash; висотних стрибках (з 27 м!), зважилися всього 13 чоловіків. Серед них & mdash; українець. Фото AFP.

Найрекордніший. Сергій Бубка, жердину. Планка від комп'ютера

Планка від комп'ютера

З 1984 по 1994 роки Бубка встановив 35 світових рекордів у стрибках з жердиною, за що занесений в Книгу рекордів Гіннесса. Верхня планка - 6,15 м. Але ж літав і вище! На ЧС-1991 року в Токіо українець виграв зі скромним для себе результатом 5,95 м. Але японці, вже тоді використовували комп'ютерну графіку, визначили, що фактично Бубка перелетів планку на висоті 6,37 м.

Найстабільніший. Інеса Кравець, потрійний. рівні прибавки

Стрибунка потрійним Інеса Кравець встановила два світових рекорди. І обидва рази поліпшувала колишнє досягнення рівно на 41 см. Аж на 41 см! У 1991-му, стрибнувши на 14,95 м, вона оновила досягнення китаянки Лі Хьюрон. А на ЧС-1995 у Гетеборзі відібрала рекорд вже у росіянки Бірюкової, стрибнувши на 15,50 м. Наблизитися до цього показника не можуть вже два десятиліття.

Cамий "сухий". Олександр Шовковський, футбол. Вивів нас в 1/4 ЧС, втративши півжиття

Вивів нас в 1/4 ЧС, втративши півжиття

У Шовковського було багато високих стрибків, коли він діставав "мертві" м'ячі з "дев'яток". Але в історію він увійшов стрибками низькими, в яких взяв два 11-метрових від Швейцарії і вивів Україну в 1/4 ЧС-2006 - найвище досягнення збірної. "Та гра забрала у мене півжиття", - говорить СаШо - єдиний воротар в історії ЧС, що залишився "сухим" після серії пенальті.

Самий нежданий. Оксана Баюл, фігурне катання. Перше олімпійське золото України

Незапланований стрибок 16-річної українки Оксани Баюл на ОІ-1994 приніс незалежній Україні перше олімпійське золото в історії. За 15 секунд до кінця виступів Баюл змінила свою програму, додавши каскад подвійний аксель - подвійний тулуп. Зробити це їй через бортика крикнула тренер, Галина Змієвська. Причому виступала українка на обезболивающем - на тренуванні Оксана зіткнулася з німкенею Танею Шевченко, чий коник на 3 см увійшов в гомілку нашої фігуристки. Перемога стала несподіваною не тільки для Баюл, у якій під час оголошення результатів трапився нервовий зрив і її сльози побачив весь світ, а й для самих організаторів - гімн України шукали 45 хвилин, а прапор підняли догори ногами.

Самий мужній. Лілія Подкопаєва, гімнастика. Зірвала овації Клінтонів

Зірвала овації Клінтонів

Якось у Лілії Подкопаєвої запитали, за яку таку героїчний вчинок вона удостоїлася президентського хреста "За мужність"? Колишня гімнастка, якій завтра виповниться 35, відповіла: "Коли ви повторите подвійне сальто вперед з поворотом на 180 градусів - а повторити його після мене не вдавалося ще нікому - ви зрозумієте". Завдяки цьому унікальному сальто - авторської знахідку Лілії - на Олімпіаді-96 в Атланті вона заскочила на "золоту" сходинку в абсолютній першості та у вільних вправах, зірвавши овації навіть хворіли за американок Білла Клінтона, його дружини Хілларі і дочки Челсі. "Після нагородження Клінтон потиснув мені руку." Гарна робота, - сказав він мені. - Вітаю ". Хоча тоді я зовсім не розуміла англійську", - посміхається Леді Под.

Найсвіжіший. Богдан Бондаренко, стрибки в висоту. Перший майже космос в XXI столітті

До цього сезону легкоатлет Богдан Бондаренко зірок з неба не хапав, але в цьому році злетів майже в космос - 2,41 м. Вище 2,40 в XXI столітті жителі Землі ще не стрибали, а робили це всього чотири людини в історії. Завтра на ЧС в Москві Богдан спробує ще раз зазіхнути на світовий рекорд - 2,46.

Самий сальтовий. Юрій Нікітін, батут. Злетіти "наосліп" на 10 метрів

Злетіти наосліп на 10 метрів

На Олімпіаді-2004 в Афінах стрибунам на батуті лише раз дали потренуватися в незнайомому залі, і вони не встигли відчути висоту приміщення. Українець Юрій Нікітін безпомилково відпрацював програму (25 сальто і 31 поворот за 20 секунд), але в одному з приземлень з 10-метрової висоти травмував спину. На верхню сходинку п'єдесталу він піднімався після знеболюючих уколів і з віднімати ногою ... До речі, на питання, стрибав він коли-небудь з парашутом, Нікітін відповів нам: "Ні-ні, я ж боюся висоти!"

Найстрашніший. Віталій Шумбарець, трамплін. Догори дригом в олімпійські кільця

На зимовій Олімпіаді-2010 у Ванкувері Віталій Шумбарець запам'ятався жахливим падінням. Такого з нашими олімпійцям ще не було. Під час тренування на 140-метровому трампліні лідер наших літаючих лижників потрапив в потік повітря і впав головою вниз на трасу - в олімпійські кільця. Діагноз - розрив зв'язок в плечовому поясі і сильний забій легень. Реабілітація тривала два місяці. Цього року Шумбарець завершив кар'єру.

Самий повітряний. Парашутний спорт. Спільний політ 400 осіб

Спільний політ 400 осіб

Сім років тому в Малайзії був встановлений світовий рекорд у стрибках з парашутом - за чисельністю формації. Відразу 400 осіб, в тому числі двоє українців - Олег Мартиновський і Андрій Поцелуенко, 4,25 секунди синхронно тримались за руки, падаючи зі швидкістю 250 км / год. За словами героїв, цей стрибок в Книгу Гіннеса вони готували 12 років.

АНАТОЛІЙ Шаботенко: "ДРУГИЙ ПІДХІД ЩЕ СТРАШНІШЕ. ВЖЕ ЗНАЄШ, ЩО ТЕБЕ ЧЕКАЄ"

Дебютувати на водному ЧС в новому вигляді - висотних стрибках (з 27 м!), Зважилися всього 13 чоловіків. Серед них - українець

Анатолій розповів, що перед стрибком думає про найприємніше - про свою дівчину, що суму страховки не дізнається з забобони, а учасникам свого шоу в Китаї завжди щастить таранку

- Пане Анатолію, як виникла ідея зайнятися цим незвичайним видом спорту - хай-дайвінгом?
- Я пішов зі звичайних стрибків у воду, тому що у мене не було стимулу. Там була своя мафія і стрибали свої хлопці. Мені там не було місця. У 2008 році в Пекіні я познайомився з Артемом Сильченко, який стрибав хай-дайв і запропонував мені спробувати теж. Я погодився. Через півтора року я вже приїхав на чемпіонат Європи з Кліфф-дайвінгу ( "стрибки зі скелі" - Ред.), Посів друге місце. Потім вже спробував себе з серйозними суперниками в "Ред Буллі".

З 2008-го я працюю в Пекіні в шоу. Показую стрибки в воду з різних висот - трамплін 3 метри, вишка 10 м, 12 м і 15 м. З нами в шоу виступають ще дівчинки-синхроністки. Одна з них - моя дівчина Крістіна. В середині шоу - трюки на трамплінах, а в кінці - стрибок з вишки 26 метрів.

- На чемпіонаті світу хай-дайвінг був представлений вперше. Був особливий мандраж в Барселоні?
- Якщо чесно, то відчувалася велика відповідальність. Я представляв свою країну, на мене в цей момент дивився весь світ. Хвилювався і за своє здоров'я теж. Мандраж присутній на всіх змаганнях. Навіть самий явний фаворит скаже, що у нього є мандраж.

- Чи підтримуєте зв'язок з кимось із української команди?
- Звичайно ж. Своїм найкращим другом я можу назвати Іллю Квашу (наш головний фахівець в звичайних стрибках, 7-кратний переможець ЧЄ, призер ОІ та ЧС на 1 м і 3 м трампліні - Ред.). Ми познайомилися ще коли виступали на юнацьких змаганнях в звичайних стрибках. Давно це так було, але до сих пір дружимо. При можливості завжди з ним зустрічаємося. Ще спілкуємося з Антоном Захаровим, тому що ми обидва із Запоріжжя, Олексій Пригоров теж мій дуже хороший друг. В принципі, я знайомий з усією нашою збірною зі стрибків у воду, хоча деяких молодих хлопців я все-таки не знаю.

- У Барселоні на чемпіонаті світу ходили з ними кудись?
- Так, гуляли, спробували місцевої паельї, випили зовсім небагато іспанського вина. Взагалі мені Барселона дуже сподобалася. Такий ефектний місто! Я там вперше побував і залишився задоволений. На жаль, ні у мене, ні у хлопців не було часу відвідати музеї. Так вийшло, що коли у мене почалися змагання, у них вже закінчилися і вони поїхали додому. Хлопці з багатьох країн затрималися, щоб подивитися за нашим видом, але українським стрибунам довелося виїхати. Вони дивилися за моїми виступами по інтернету, і потім мені писали, що я молодець.

- А у хай-дайверів дружний колектив? Переживаєте один за одного?
- Це дуже небезпечний вид спорту. Ми всі розуміємо, що йдемо на ризик. Один одного поважаємо, у нас не буває сварок. Ми суперники тільки на платформі, в той момент, коли робимо стрибок. Після стрибка - ми сім'я. Завжди збираємося перед змаганнями, щоб поспілкуватися і вийти куди-небудь разом.

- Про що думаєте, стоячи на вишці перед стрибком, вважай, з восьмого поверху?
- Страху вже немає. Страшно, коли піднімаєшся на вишку, усвідомлюючи всю висоту і серйозність. Перед самим стрибком думаю про приємне - про свою дівчину Христині. Після стрибка думаю про те, як його виконав. Іноді трапляється й неприємне, коли треба кликати водолазів на допомогу. Було таке, що входиш у воду і перебиває подих, наприклад, хвиля або течія. Краще попросити водолазів, щоб вони допомогли доплисти до берега.

- Чи застрахована ваше життя?
- Звичайно, нас просто до змагань не допустять без цього. Я не знаю яка там сума, в подробиці не вдаюся. Не хочу навіть про це думати. Це одне з забобонів.

- Сьоме місце на ЧС вас влаштувало або їхали за чимось більшим?
- Їхав за топ-6, але перший день провалив. У другий день зробив вже, що міг, але цього було недостатньо. Не хочу скаржитися, але ось просто недопрацював, що не сконцентрувався, розгубився. Потім зібрався і вже все вийшло, як я хотів.

- Хто вас зараз тренує?
- Мені дуже допомагає наш запорізький стрибун, який раніше виступав за Україну, Роман Володько. Ми з ним разом працюємо в Китаї.

- Скільки коштує квиток на ваше шоу?
- У перекладі на наші гроші - близько 200 гривень. Влітку приходить багато людей. Зараз по три тисячі збирається, а у нас три рази в день це шоу.

- Пам'ятаєте свій перший стрибок?
- Я дуже боявся, але мені було цікаво. Перший раз я стрибнув на шоу в Китаї з 23 метрів, пропрацювавши три тижні. Другий раз було ще страшніше, якщо чесно! Тому що вже знаєш, як це.

- Як вам життя в Китаї? Чим вона відрізняється від української?
- У Китаї життя простіше, люди без печалі, менше суєти. Ще вони - дуже доброзичливі. В Україні все в проблемах, замучені. Може, мені так здається тому, що ми живемо за містом, недалеко від Гонконгу, поруч з морем і тут люди спокійніше. Ходять в парк на шашлики, купаються в морі ... Що ще впадає в очі? Китайців - дуже багато!

- Чим займаєтеся у вільний час?
- Я люблю риболовлю, один раз сходив в Китаї. Нічого не зловив і більше не ходив. Тепер проводжу весь вільний час зі своєю дівчиною.

- Китайський вивчили?
- Часу у мене особливо немає, щоб його серйозно вчити. Це треба в школу записуватися і ходити регулярно, а у мене тільки один вихідний на тиждень. Але в побуті можу впоратися. Основні фрази знаю, поторгуватися можу. Тут свята справа поторгуватися.

- Де найбільше виторгували?
- У нашому Шеньжень продають перли, його вирощують тут. Поїхали ми з Христиною і другом моїм за цим перлами. Вони хотіли мамам своїм купити. Вони торгувалися, але у них нічого не вийшло. У підсумку, я взявся за цю справу і знизив ціну в два з половиною рази. Обидва комплекту - сережки і намиста - дісталися десь за $ 50.

- Як часто буваєте в Україні?
- У нас відпустка раз на рік, і я намагаюся приїжджати влітку, тому що дуже люблю окрошку. У Китаї ми окрошку собі дозволити не можемо - немає кефіру, немає сметани. Останній раз в Запоріжжі був перед чемпіонатом світу в Барселоні. Я люблю туди повертатися - там же моя сім'я, вони мене чекають. За скайпу ми з ними розмовляємо дуже часто - раз в два дні обов'язково.

- А китайська їжа вам подобається?
- В основному ми готуємо вдома. Іноді виходимо в ресторани. Китайська їжа дуже гостра, дівчина моя не любить таке, а я люблю. Але у них вона така гостра, що навіть я не можу її їсти. А подобається найбільше у них суп з локшиною.

- Що привозите свою сім'ю в подарунок?
- Улюблені усіма магнітики з кожної країни, де буваю. Папі везу одну паперову купюру з різних країн. Мама любить парфуми. Ще везу їй одяг якусь, косметику.

- А що везете з України?
- Солону рибу - ляща або таранку, перцівку ще обов'язково! Всі хлопці з мого шоу - українці, росіяни, білоруси - завжди її чекають!

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Найкрутіші стрибки українських спортсменів". інші Новини спорту дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Люлька Олег, Дарина Мещерякова, Кинзерський Едуард, Литвиненко Ігор

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Був особливий мандраж в Барселоні?
Чи підтримуєте зв'язок з кимось із української команди?
У Барселоні на чемпіонаті світу ходили з ними кудись?
А у хай-дайверів дружний колектив?
Переживаєте один за одного?
Про що думаєте, стоячи на вишці перед стрибком, вважай, з восьмого поверху?
Чи застрахована ваше життя?
Сьоме місце на ЧС вас влаштувало або їхали за чимось більшим?
Хто вас зараз тренує?
Скільки коштує квиток на ваше шоу?