Полезные материалы

Глютен - друг чи ворог? Корисна інформація

  1. шкода глютену

Ви багато разів чули слово «глютен», чи не так Ви багато разів чули слово «глютен», чи не так? Термін «глютен» попадається на очі навіть занадто часто: дієтологи пропонують безглютенові дієти, ЗСЖ-блогери розповідають про його небезпеки. Сьогодні, коли світ одержимий здоровим харчуванням, велика кількість інформації часом збиває з пантелику. Здається, вчені змовилися і хочуть заборонити нам все більше продуктів харчування. Заперечується користь м'яса, молока, хліба. Невже те, що ми їмо кожен день, є загрозою нашому здоров'ю? Якщо вам хочеться знати всёо корисних і шкідливих продуктах, про те, чим же небезпечний глютен і де він міститься, то вам варто заглянути на сайт oum.ru. Там ви дізнаєтеся, як вистроітьправільную дієту, найдетебезглютеновие та веганські рецепти і інші рекомендації щодо здорового харчування.

Глютен (пшенична клейковина) - це група білків, яка міститься в деяких злакових культурах. Саме слово походить від латинського «gluten», що означає «клей». Саме глютен надає муці в'язкість, пружність і еластичність, необхідні для приготування тіста.

Глютен міститься в наступних культурах:

  • пшениця (80% від наявного в ній білка);
  • овес (трохи більше 20%);
  • ячмінь (близько 20%);
  • жито (15%).

Завдяки своїм властивостям, глютен широко вживається в харчовій промисловості - всі види хлібобулочних і кондитерських виробів, макарони, соуси, кетчупи, йогурти і навіть дитяче харчування не обходяться без його застосування.

шкода глютену

Так що ж виходить, навіть хліб, який «всьому голова», небезпечний для здоров'я? Давайте розберемося. У 1950 році була відкрита хвороба целіакія - непереносимість глютену, при якій порушується всмоктування цього білка в кишечнику, що тягне цілий ряд аутоімунних розладів, таких як діабет, анемія, безпліддя і т.д. Целіакія вважається спадковим захворюванням і зустрічається досить рідко (близько 1% населення землі).

Але сьогодні вчені фіксують все більше випадків харчової алергії на глютен, яка проявляється розладом травлення, порушенням імунітету, дерматитами і загальним погіршенням самопочуття. У чому ж причина таких неприємних реакцій організму на століттями перевірені продукти харчування? По-перше, причина в кількості вживаної речовини (за статистикою, 65% раціону дорослої людини становлять глютеносодержащіе продукти) .По-друге, змінився хімічний склад злаків: вчені стверджують, що в складі сучасної пшениці небезпечного білка набагато більше, ніж було за часів наших предків.

Однакоглютен має і корисні властивості. Завдяки глютену людство пече хліб і творить всілякі кондитерські шедеври. Чи варто повністю відмовитися від вживання глютену? Для цього необхідно проаналізувати реакції свого організму на глютеносодержащіе продукти. Можливо, вам допоможе скорочення таких продуктів в раціоні. Нам видається, що краще дотримуватися правила «золотої середини». Якщо у вас немає медичних протипоказань, продукти з глютеномможно вживати в їжу, обмежуючи їх кількість. Адже злакові культури, «звинувачені» в змісті глютену, також містять і безліч вкрай корисних для організму людини речовин. Це повільні вуглеводи, які є джерелом енергії, амінокислоти (будівельний матеріал наших м'язів), вітаміни групи Bі мікроелементи. Особливо корисні жито, овес, ячмінь. А ось продукти з високим вмістом пшениці, особливо обробленої, краще вживати дуже мало або виключити.

Слухайте свій організм і будьте здорові!

Фото: forkoffgluten.com

Невже те, що ми їмо кожен день, є загрозою нашому здоров'ю?
У чому ж причина таких неприємних реакцій організму на століттями перевірені продукти харчування?
Чи варто повністю відмовитися від вживання глютену?