Полезные материалы

шкода глютену

  1. Які якості зробили клейковину незамінною?
  2. шкода глютену
  3. Згубний вплив глютену на організм хворого на целіакію пов'язано з наступними факторами:
  4. Згубний вплив глютену на організм умовно толерантного до клейковини людини пов'язано з наступними факторами:...
  5. Що в підсумку?
  6. Наслідком тривалого і надмірного вживання продуктів з глютеном можуть стати:
  7. Виходить, що глютен шкідливий всім?

Сьогодні багато вчених схиляються до думки про те, що чутливість до глютену, алергія на глютен і навіть целіакія (   що таке целіакія   ), Швидше за все, норма для людського організму

Сьогодні багато вчених схиляються до думки про те, що чутливість до глютену, алергія на глютен і навіть целіакія ( що таке целіакія ), Швидше за все, норма для людського організму.

А умовна переносимість глютену - генетична мутація, що виникла після того, як людство почало в великій кількості вживати злаки, що містять клейковину.

Трохи інформації про те, що таке глютен .

Глютен (пшенична клейковина) - група білків, що містяться в деяких зернових (жита, пшениці, ячмені).

Глютен продукт калорійний - на 100 грам припадає приблизно 350 ккал.

До складу глютену входить велика кількість вуглеводів, білки, 18 амінокислот, вітаміни (групи В, А, Е), мікро- та макроелементи (фосфор, кальцій та інші).

ВАЖЛИВО. Якщо опустити шкідливий вплив, яке глютен надає на організм, то можна сказати, що в його складі міститься багато корисних речовин. Проте користь глютену не можна порівняти зі шкодою, яку він завдає організму. А корисні речовини, які містяться в продуктах з глютеном, в надлишку містяться і в продуктах вільних від глютену.

Читайте статтю - Що таке глютен.

Які якості зробили клейковину незамінною?

Глютен, розведений водою, перетворюється в еластичну липку масу, яка володіє відмінними зв'язують якостями. Крім того, глютен хороший консервант і зусиль смаку.

Ці властивості і визначили повсюдне використання глютену.

В даний час глютен присутній, практично, в усіх готових харчових продуктах, ліках, косметиці і т.д.

Однак найчастіше глютен згадується як незамінна речовина у виробництві хлібобулочних виробів. Клейковина робить тісто еластичним і м'яким, а випічку пишною.

шкода глютену

Останні дослідження показали, що глютен завдає шкоди не тільки окремим органам (зокрема, тонкому кишечнику), але всьому організму в цілому. Немає такого органу в людському тілі, якому б глютен не міг завдати шкоди тим чи іншим чином.

До цього можна ставитися скептично, але з фактами не посперечаєшся.

Згубний вплив глютену на організм хворого на целіакію пов'язано з наступними факторами:

  • по-перше, шлунково-кишковий тракт людини погано пристосований до перетравлювання зернових, що містять глютен (мінімально необхідних ферментів, або вони зовсім відсутні);
  • по-друге, при целіакії глютен, потрапляючи в шлунково-кишковий тракт, викликає протидію імунної системи, яка сприймає клейковину як вороже речовина і намагається від неї скоріше позбутися, виробляючи характерні антитіла;
  • по-третє, гліадин (один з головних складових елементів глютену), має схожу будову з протеїнами людських тканин (таких як серце, щитовидна залоза, нервові клітини і т.д.) - в результаті чого під прицілом антитіл виявляється не тільки глютен, але і тканини людського організму.

Всі разом ці фактори викликають наступну реакцію - шлунково-кишковий тракт не справляється з переробкою глютену, антитіла починають атакувати і знищувати глютен і за компанію з ним - клітини людського організму, схожі за будовою з протеїнами гліадин.

Читайте статтю - Що таке целіакія .

Згубний вплив глютену на організм умовно толерантного до клейковини людини пов'язано з наступними факторами:

  • по-перше, шлунково-кишковий тракт абсолютно кожної людини погано пристосований до перетравлювання зернових, що містять глютен (мінімально необхідних ферментів, або вони зовсім відсутні);
  • по-друге, у клейковини є негативні характеристики - вона може накопичуватися на стінках кишечника і заважати роботі ворсинок, що відповідають за функцію всмоктування корисних речовин з їжі.

В результаті людина недоотримує вітаміни і мінерали, необхідні для нормального функціонування організму.

Читайте статтю - Історія целіакії .

Що в підсумку?

В результаті глютен викликає не тільки целіакію , Алергію на глютен і непереносимість до клейковини. Глютен сприяє розвитку великої кількості серйозних захворювань у всіх категорій людей (чутливих до глютену і умовно толереантних до глютену).

Наслідком тривалого і надмірного вживання продуктів з глютеном можуть стати:

  • цукровий діабет,
  • аутоімунні захворювання (найчастіше щитовидної залози),
  • остеопороз,
  • запальні і онкологічні захворювання шлунково-кишкового тракту,
  • нервові розлади,
  • пухлини головного мозку,
  • розсіяний склероз,
  • епілепсія,
  • і багато інших захворювань.

І, звичайно ж, головна мішень глютену - слизова тонкого кишечника. Як уже згадувалося вище, глютен викликає запалення в кишечнику і атрофію ворсинок, що відповідають за функцію всмоктування з їжі поживних і корисних речовин. В результаті, при здавалося б повноцінному харчуванні, людський організм реально голодує - йому катастрофічно не вистачає вітамінів, макро- і мікроелементів.

Згодом розвивається підвищена проникність тонкого кишечника з утворенням маленьких розривів в слизовій, через які в кровотік потрапляють продукти розпаду і токсини.

Далі послаблюється імунна система, що призводить до серйозних захворювань.

ВАЖЛИВО. Найяскравіший доказ того, що глютен шкідливий - це стан здоров'я людей, які виключили продукти з клейковиною з раціону. Вони відчувають себе значно краще тих, хто залишив продукти з глютеном в своєму меню.

Виходить, що глютен шкідливий всім?

В тій чи іншій мірі - так.

По-перше, глютен небезпечний для страждають на целіакію.

Сьогодні складно назвати точний відсоток людей з целіакію. Кількість підтверджених діагнозів зростає в геометричній прогресії. При тому, що величезна кількість людей, які страждають тими чи іншими недугами, причиною яких може бути целіакія, не проходять належного обстеження. Іншими словами, велика частина айсберга знаходиться під водою.

Пов'язано це з тим, що крім типової форми целіакії (з явно вираженими симптомами ), Набагато частіше спостерігається атипова і прихована (латентна) форма целіакії. Людина може прожити більшу частину життя, не розуміючи, чому у нього постійно підхоплюються прищі або виникають інші проблеми зі шкірою, здувається живіт і мучить метеоризм. Сумно і те, що люди з такими «банальними» проблемами вкрай рідко звертаються до лікаря. Як лікується целіакія? лікується целіакія тільки довічним додержанням безглютенової дієти.

Читайте статтю - Користь дієти без глютену .

По-друге, глютен шкідливий людям з алергією на глютен і непереносимістю глютену (чутливістю до глютену). Ці стани відрізняються від целіакії механізмом свого розвитку. Дізнатися більше про алергію і непереносимості ви можете в розділі - Целіакія, алергія на глютен і непереносимість глютену . Ці захворювання також лікуються безглютенової дієтою. Однак в деяких випадках після правильно проведеного лікування і суворого дотримання дієти може з'явитися можливість включення в раціон невеликої кількості продуктів з глютеном.

Читайте статтю - Чутливість до глютену .

По-третє, глютен шкідливий сам по собі. Тобто, навіть людям не страждають вищепереліченими станами. Тривале або надмірне вживання продуктів з глютеном в їжу загрожує ефектом накопичення. А саме - клейковина нашаровується на стінки тонкого кишечника і порушує функцію всмоктування поживних і корисних речовин. Через деякий час це викликає симптоми і захворювання, схожі з тими, що викликає целіакія. А якщо врахувати той факт, що сьогодні штучно створені сорти зернових містять глютену в рази більше, ніж пару століть назад, то стає зрозуміло, чому в останні роки людство вживає занадто багато глютену. Не просто так багато дієтологів рекомендують навіть нечутливим до клейковини людям скоротити кількість продуктів з глютеном в раціоні.

Як бачите, повністю виключити продукти з глютеном, життєво необхідно тільки в першому випадку - при целіакії.

У двох інших випадках - можливі варіанти.

Тут виникає питання. Якщо глютен шкідливий, то навіщо його взагалі залишати в раціоні. Навіть людям толерантним до глютену. Чому так складно перейти на продукти без глютену ?

Тому що глютен всюдисущий.

Кілька десятків років тому люди не знали про шкоду глютену і його властивості стали на 100% використовувати в різних сферах життя - кулінарії, промисловості, медицині і т.д. Глютен сьогодні є в більшій частині готових продуктів і аптечних препаратів.

Тому так важко виключити з життя продукти з глютеном. Навіть люди, які страждають на целіакію, алергією на глютен або непереносимістю глютену часом самі того не відаючи порушують безглютенової дієту, вживаючи продукти або приймаючи ліки з прихованим глютеном. Правда, відбувається це через незнання або через неуважність.

Читайте статтю - Продукти з глютеном .

У людей же, які не страждають на целіакію, немає жорстких обмежень і розуміння, що безглютеновая дієта життєво необхідна. Тому і велика спокуса залишити все як є.

Однак, якщо повернутися до вищевказаного документа - стає зрозуміло, що при збереженні звичайного раціону з продуктами, що містять клейковину, проблеми виникнуть рано чи пізно навіть у тих, хто не страждає на целіакію, алергією на глютен або непереносимістю глютену.

Крім того, є дані декількох незалежних досліджень, що дозволяють вважати глютен свого роду наркотиком. При розпаді клейковини в травному тракті формуються глютеїнова екзорфіни (пептиди, схожі за своєю структурою з психоактивними наркотиками - морфіном і опіумом). Ці пептиди активують в головному мозку відповідні рецептори, що і викликає залежність.

Так що до продуктів з глютеном людей тягне не тільки в силу звички, а й тому, що багато хто просто залежні від глютену.

Подумайте. Так чи потрібні вашому організму продукти з клейковиною? Всі необхідні поживні і корисні речовини (мінерали і вітаміни) можна отримати з продуктів без глютену.

Іншими словами, безглютенової дієту варто спробувати дотримуватися всім.

Адже у неї багато плюсів. Після 2-3 місяців (частіше навіть раніше) дотримання дієти в організмі відбуваються значні зміни в кращу сторону:

  • очищається шкіра, проходять прищі і дерматити;
  • нормалізуються процеси травлення;
  • поліпшується загальне самопочуття, проходить втома, з'являється багато енергії;
  • нормалізується психологічний стан, проходять депресії і стреси, поліпшується сон;
  • нормалізується обмін речовин, знижується вага (якщо, звичайно, не налягати на хлібобулочні і кондитерські вироби без глютену).

Дізнатися більше про продуктах без глютену , Безгютеновой дієті, правилах її дотримання і користь ви можете в розділі - Дієта без глютену .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ЦЕ ЦІКАВО

Які якості зробили клейковину незамінною?
Що в підсумку?
Які якості зробили клейковину незамінною?
Що в підсумку?
Виходить, що глютен шкідливий всім?
Як лікується целіакія?
Так чи потрібні вашому організму продукти з клейковиною?