Полезные материалы

Футбол зміцнює кістки і захищає від переломів

7 березня 2010 16:13 7 березня 2010 16:13   Жінкам, бурчати на чоловіків, які у вихідні замість домашніх справ відправляються грати в футбол, варто переглянути своє ставлення до цієї гри і приєднатися до компанії любителів поганяти м'яч

Жінкам, бурчати на чоловіків, які у вихідні замість домашніх справ відправляються грати в футбол, варто переглянути своє ставлення до цієї гри і приєднатися до компанії любителів поганяти м'яч. Дослідження, опубліковане в журналі «Scandinavian Journal of Medicine & Science in Sports», переконливо доводить, що регулярна гра в футбол підвищує кісткову масу, мінеральну щільність кісткової тканини, підвищує м'язову силу і призводить до значного поліпшення постурального балансу. У сукупності ці позитивні ефекти знижують ризик падінь і переломів кісток, повідомляє АМІ-ТАСС .

Відомо, що ризик падінь і переломів збільшується з віком в результаті ослаблення кісток, м'язів і погіршення рухових функцій. Тепер фізіологи вважають, що футбол і, можливо, інші ігри з м'ячем є ефективним способом зміцнення кісток як в молодості, так і в літньому віці.

14-тижневе дослідження проводилося за участю жінок у віці 20-47 років, яких два рази в тиждень навчали грі в футбол. Виявилося, що гра призводить до помітного підвищення щільності кісткової тканини в лівій і правій гомілці, литкового м'яза, збільшує загальну м'язову силу і баланс рухів. Додаткове 16-місячне спостереження ефектів футболу у жінок передлітнього віку показало, що тривала фізична підготовка також покращує мінеральну щільність кісткової тканини. Беруть участь в дослідженні жінки ніколи раніше не грали в футбол, тому дослідники вважають, що навчитися «ганяти м'яч» і витягти з цього вигоди для здоров'я можна в будь-якому віці. Ті ж результати були отримані після закінчення вивчення дії занять футболом на здоров'я кісток у чоловіків від 20 до 40 років, які грали по годині два-три рази на тиждень. Зміцнення кісток було зафіксовано і при тривалих заняттях футболом протягом 64 тижнів, але з меншою частотою (тільки один раз в тиждень). Медики розглянули м'язову функцію і у літній групи гравців 65-75 років, які майже все життя грали в футбол. Результати обстеження порівняли з групою 30-річних чоловіків, які не захоплювалися футболом. Було зафіксовано, що люди похилого любителі футболу мали такий же баланс і м'язову силу, як і 30-річні.

Як пояснюють ортопеди Університету Копенгагена (Данія), під час гри в футбол учасники часто роблять удари ногами, повороти і бігають. Поєднання таких рухів допомагає домогтися змінного впливу на кістки і суглоби, забезпечуючи найкращий стимул до їх мінералізації - більш ефективним чином, ніж простий біг.



Ключові слова: дання , наука , Футбол

Матеріали по темі