Полезные материалы

Дієта Аткінса: голод не тітка ...

  1. Нова революція в дієті
  2. Раціон по Аткинсу
  3. труднощі дієти
  4. Меню по Аткинсу
  5. Протипоказання дієти

зміст:

З безлічі дієт метод, розроблений доктором Аткінсом, мабуть, самий гуманний. "Голодуючі" можуть ні в чому собі не відмовляти: навіть якщо з дня на день вони будуть з'їдати по цілій курці, а також поглинати свинячі відбивні і будь-яку іншу жирну їжу, то все одно легко позбудуться зайвих кілограмів.

До змісту

Нова революція в дієті

У минулому столітті американський лікар-кардіолог Роберт Аткінс написав книгу "Нова революція в дієті", в якій запропонував режим харчування, практично повністю виключає вуглеводи. Ця низкоуглеводная дієта досі вважається однією їх найбільш результативних. Суть її в тому, що ви відмовляєтеся від овочів, фруктів, каш і хліба, які займають в раціоні харчування дорослої людини не останнє місце. Зате можете без обмежень їсти м'ясо, рибу, сир, пити свіже молоко, жирні вершки - і при цьому не набирати вагу. Питається: що поганого в вуглеводах? Нічого, якщо ви не прагнете схуднути. Аткінс рекомендує регулювати споживання навіть потенційно корисних вуглеводів, наприклад, тих, що містяться в більшості фруктів.

До змісту

Раціон по Аткинсу

Голодування за цим методом проходить в кілька етапів. Перший - стимулююча дієта. Її мета - викликати втрату ваги, спонукати організм виробляти мобілізуючий жир речовина (МЖВ). Ця речовина дозволяє усунути частина невикористаних організмом калорій, від яких не вдасться так само легко позбутися, дотримуючись низькокалорійної дієти. Ваш раціон повинен включати не більше 20 г вуглеводів в день. Для порівняння: в одному яблуці міститься 15 г вуглеводів, а в одній картоплині - 25. Так що від фруктів, ягід, овочів, цукру, булочок, тістечок і шоколаду вам доведеться відмовитися зовсім, а чай пити з сахарином (але не з фруктозою і мальтозою).

При виборі молочних продуктів вам потрібно буде керуватися правилом: чим вони жирніше, тим краще - великий відсоток жирності означає, що вуглеводів в них мало. І оскільки, наприклад, в знежиреному дієтичному молоці вуглеводів більше, ніж в жирному, пийте каву і чай з вершками. Дозволено вживати також всі рослинні масла, вершкове масло, майонез, жири, що входять до складу м'яса або риби. Як підраховувати вуглеводи? Їх кількість вказано на упаковці будь-якого продукту, який ви купуєте.

Найцікавіше, що, коли починаєш худнути за Аткінсом, в перші дні не можеш позбутися відчуття провини. Адже є можна стільки, скільки необхідно для того, щоб відчути себе ситим, але не переевшім. Важко в це повірити, але, поїдаючи соковиті відбивні на сніданок, обід і вечерю, ви знаходите не тільки втрачену стрункість, а й гармонію зі світом і самим собою.

При такому раціоні легко забуваєш про те, що взагалі сидиш на дієті. Однак якщо той чи інший продукт потрапив в розряд заборонених доктором, від нього треба буде повністю відмовитися. Тому коли вам захочеться з'їсти грушу, огірок або гроно винограду, що не заспокоюйте себе тим, що "фрукти і овочі не зашкодять, вони адже корисні і низькокалорійні". В даному випадку це не виправдання. Не забувайте, що дієта Аткінса - не кількісний, а якісний. Калорії вам підраховувати не доведеться - тільки вуглеводи. В одному млинці з овочами, наприклад, їх близько 30 м А в день вам потрібно набрати не більше 20.

До речі, багато з того, що ми вживаємо, але не вважаємо їжею, в тому числі жувальна гумка, різні мікстури і краплі від кашлю, напхані цукром або іншими підсолоджувати речовинами. Тому від них слід утриматися. Напис "не містить цукру" нічого не означає. Завжди дивіться, скільки вуглеводів вказано на упаковці.

До змісту

труднощі дієти

Перші 14 днів дієти - найважчий час для організму, тому що він недоотримує звичні дози деяких поживних речовин. Непогано почати пити вітаміни, особливо групи В і С. Хром також буде вам необхідний - він сприяє нарощуванню м'язів, зменшує жирові відкладення і до того ж знижує рівень холестерину.

Після стабілізуючої дієти вибір за вами: продовжувати харчуватися по даній системі або почати споживати вуглеводи. У будь-якому випадку ви схуднете, а головне, не почнете знову одужувати. Тільки, звичайно, якщо не будете їсти все підряд.

Вирішили йти далі? Вас чекає "дієта з постійною втратою ваги". На другому етапі можна збільшити кількість вуглеводів до 40 г в день (це усереднений показник) і харчуватися так до тих пір, поки ваги не покажуть заповітне число. У цей період швидкість, з якою ви будете худнути, звичайно безпосередньо залежить від ступеня обмеження вуглеводів. Ви самі підбираєте для себе критичний рівень. Якщо вага не знижується, доведеться ще скоротити їх споживання.

До змісту

Меню по Аткинсу

Зразкове меню по Аткинсу виглядає наступним чином: омлет з шинкою і грибами або яєчня з беконом - на сніданок. На обід приготуйте собі баранячу грудинку, відвареного лосося або смажене курча. Не забудьте про салат. Десерт краще французький - сирне асорті. На вечерю побалуйте себе м'ясним салатом з шинкою, куркою, сиром, яйцем і зеленню. Всі страви дуже смачні і ситні, до того ж кількість з'їденого не обмежена. В результаті, споживаючи до 6000-7000 ккал в день, ви будете втрачати вагу.

До змісту

Протипоказання дієти

Доктор не рекомендує свою дієту людям з нормальною вагою. Вона розрахована на тих, хто страждає ожирінням. Крім того, переходити на нову систему харчування слід тільки під наглядом лікаря, який повинен мати уявлення про цей метод. До речі, у нього чимало супротивників в медичному середовищі. Деякі з них стверджують, що, оскільки в результаті цієї дієти може порушитися обмін речовин, вона підходить тільки дуже здоровим людям, хто не страждає на гормональними, серцево-судинними, шлунково-кишковими та іншими серйозними захворюваннями. Протипоказана вона і вагітним жінкам.

Систему Аткінса часто називають нефізіологічна. Втім, сам доктор в книзі "Нова революція в дієті" пише, що гіпертонія, діабет (II типу), більшість серцево-судинних і цілий ряд інших хвороб легко піддаються лікуванню за його методом, головна перевага якого - висока насичуваність. Відчуття голоду випробувати практично неможливо. А ще вона неначе спеціально створена для тих, хто живе в холодному кліматі. Тобто для нас з вами.

Коментувати можут "Дієта Аткінса: голод не тітка ..."

Питається: що поганого в вуглеводах?
Як підраховувати вуглеводи?
Вирішили йти далі?