Полезные материалы

Новини | Офіційний інтернет-портал Президента Республіки Білорусь

Президент Білорусі Олександр Лукашенко 10 серпня здійснив робочу поїздку в Гомельської області. У центрі уваги були питання в сферах охорони здоров'я, промислового і соціально-економічного розвитку регіону.

Глава держави відвідав Білорусію обласну дитячу клінічну лікарню, де ознайомився з результатами проведеної реконструкції, а також організацією роботи в установі, його матеріально-технічною базою, поспілкувався з медперсоналом та батьками маленьких пацієнтів.

Як запевнили Олександра Лукашенка, потенціалу лікарні досить для якісного охоплення необхідної медичною допомогою не тільки жителів обласного центру, а й усього регіону. "Головне, щоб це було оптимально і ми охоплювали допомогою всіх діточок. На дітях ж економити не будеш", - підкреслив білоруський лідер.

Президент зажадав оперативніше вирішити ряд організаційних питань, доручивши взяти їх на контроль керівництва Гомельської області. Особливо це стосується укомплектування лікувального закладу медичним персоналом, якого повинно бути стільки, скільки дійсно необхідно з урахуванням наявності в лікарні сучасного обладнання і технологій. Відповідно пред'являються і підвищені вимоги до кваліфікації медпрацівників. "Треба рахувати гроші скрізь і віддавати туди, де вони необхідні, - на дітей витрачати", - зазначив Глава держави.

Олександр Лукашенко також доручив оперативно усунути і деякі недоробки по оснащенню лікарні найсучаснішим обладнанням і технікою, частина з яких поки ще не поставлена. "Це повинен бути суперцентр, і обладнання повинно відповідати", - заявив він.

В цілому Президент високо оцінив підсумки проведеної реконструкції, про що заявив під час спілкування з жителями обласного центру: "Побудували палац, інакше не скажеш. Високі технології, прекрасна лікарня".

Олександр Лукашенко зазначив, що подібні центри створені в кожній області, і спочатку був запропонований проект по будівництву цієї лікарні за містом. Однак Президент доручив реконструювати і розширити цей комплекс саме в Гомелі. "Сьогодні вийшов прекрасний квартал з внутрішнім садком", - сказав він.

"Не шкода. Це для наших дітей. Що вони там творять ... (в плані високого рівня медичного обслуговування), і це ж не в Мінську в центрі" Мати і дитя ", а в обласному центрі", - підкреслив білоруський лідер.

Глава держави також акцентував увагу на важливості забезпечення високої якості медичних послуг з урахуванням сучасних екологічних викликів, навіть без урахування чорнобильської проблематики, особливо в Європі, в Росії, Україні і т.д. "Нас ще бог береже за рахунок цієї" диктатури "і авторіторізма, за що нас критикують, - сказав Олександр Лукашенко. - Екологія погіршується, і діти не всі народжуються без патології".

Реконструкція дитячої обласної клінічної лікарні в Гомелі здійснювалася в період з 2016 року по липень 2018 го. В установі створені сучасні приймальні відділення, в яких забезпечена можливість діагностики будь-якого захворювання на етапі вступу в стаціонар. Встановлена ​​сучасна медична техніка - комп'ютерний та магнітно-резонансний томографи для проведення рентгенологічного та клініко-діагностичних лабораторних досліджень. Операційні і відділення інтенсивної терапії та реанімації оснащені високотехнологічним обладнанням.

Під час відвідування лікарні Президенту також доповіли про соціально-економічний розвиток регіону, під час сільгоспробіт. Олександр Лукашенко цікавився роботою ряду підприємств, в тому числі термінами виведення на повну потужність побудованого в Світлогорську заводу з виробництва сульфатної біленої целюлози. Президенту розповіли, що ряд тих, що були проблемних моментів вже вирішене. Планується, що з середини вересня підприємство вийде на завантаження потужностей в 75%.

Главі держави доповіли і про перспективи введення в дію заводу крейдованих і крейдованого видів картону в філії "Добрушской паперова фабрика" Герой праці ".

Олександр Лукашенко в Гомелі також відвідав ВАТ "Гомсільмаш", де ознайомився зі станом і перспективами розвитку підприємства, роботою конструкторського бюро по створенню нових зразків високопродуктивної зерно- і кормозбиральної техніки. Главі держави доповіли про виконання доручень щодо розвитку вітчизняного комбайнобудування.

За підсумками відвідування підприємства Президент висловив упевненість в можливості підняти ВАТ "Гомсільмаш" на більш високий рівень розвитку. "Молодці, майбутнє у" Гомсельмаша "є. Ми обов'язково збережемо це підприємство і, я впевнений, піднімемо його на більш високий рівень розвитку, якщо тільки ви зробите свою справу", - сказав Глава держави.

За словами Олександра Лукашенка, він давно хотів побувати на "Гомсільмаш" і подивитися, як виконуються перш взяті зобов'язання, особливо за останні два-три роки. "Ви тоді попросили певну підтримку. Вона була вам надана", - нагадав Президент.

Ще один привід приїзду - обіцянка конструкторів створити так званий суперкомбайн. Олександр Лукашенко після відвідин "Гомсельмаша" має намір в найближчі дні поспостерігати за роботою цієї техніки в польових умовах. Як доповіли Главі держави, на підприємстві зробили не один комбайн, який можна віднести до категорії "супер", а ціле сімейство. У 2018 році виконано розробку конструкторської документації моделі комбайна КЗС-2124, яка враховує нові тенденції в розвитку комбайнобудування. До збирального сезону виготовлено три зразки комбайна нової моделі. Ця техніка в першу чергу орієнтована на передові господарства, які вирощують високоврожайні (більше 60-70 ц / га) хліба. За продуктивністю і якістю прибирання новий комбайн не поступається кращому зарубіжному аналогу.


Під час відвідування підприємства йшлося про його поточний стан і перспективи розвитку. Президенту продемонстрували модельний ряд виробленої техніки, який за останнє десятиліття вдалося значно розширити, а також новинки і дослідні зразки. Серед них і комбайн на Газомоторні паливі. Ця модель трохи дорожче в порівнянні з традиційними аналогами, проте дозволяє значно економити на вартості палива. В середньому це близько половини витрат по даній витратній статті. Розробники вважають, що новий комбайн може бути широко затребуваний на російському ринку. Крім того, він більш екологічний. Главу держави запевнили, що всі питання безпеки експлуатації вирішені на 100%.

Олександр Лукашенко зацікавився новинкою і доручив до наступної збиральної кампанії виготовити кілька таких комбайнів, щоб випробувати їх в якості експерименту в одному з господарств. "У наступному році ми їм поставимо ці комбайни, заправник дамо і побачимо. Нам треба самим тут переконатися, якщо це така економія", - сказав Глава держави.

Президент зазначив, що планує ознайомитися з результатами експерименту. Він розповів, що є активним прихильником розвитку техніки на електродвигунах, проте відносно комбайнів це поки що досить далека перспектива, тому використання газу в якості палива могло б стати хорошою альтернативою з економічної точки зору.

Генеральний директор підприємства Олександр камку представив увазі Глави держави детальну інформацію про фінансово-економічних показниках "Гомсельмаша", в тому числі з інвестиційною програмою, кредитної навантаженні, виробничих планах, розширенні географії експортних поставок. Відзначено, що імпортозамінних ефект за рахунок виробництва в Білорусі власних комбайнів в 2010-2017 роках склав понад $ 2,2 млрд.

"Ви хочете модернізуватися, інвестувати у виробництво. Є кредити. Але потрібні урядові гарантії. Ми розглянемо це питання. Швидше за все, ми вас підтримаємо, але під певні зобов'язання", - сказав Президент.

Олександр Лукашенко при цьому акцентував увагу на необхідність першочергової орієнтації на незадіяний потенціал для забезпечення сталої та ефективної роботи підприємства, особливо з урахуванням негативного впливу зовнішніх факторів, часом недобросовісної конкурентного середовища за кордоном.

"Я хочу зберегти" Гомсільмаш ". У нас зараз важкий період - росіяни ведуть себе по-варварськи по відношенню до нас, публічно про це говорю. Вони від нас вимагають чогось, як ніби ми васали у них, а в рамках ЄАЕС, куди вони нас запросили, вони виконувати свої зобов'язання не хочуть. Ось вони і створюють неконкурентну ситуацію ", - заявив білоруський лідер.

Президент зазначив, що в Росії дорікають американців і Захід у створенні "неконкурентного переваги". "А самі-то вони для нас такі ж неконкурентні створюють умови. Це ще тема нашої розмови з Президентом Росії. Але ми повинні працювати в тих умовах, в яких сьогодні існуємо", - сказав Глава держави.


Даної теми Олександр Лукашенко торкнувся і під час спілкування з працівниками підприємства. "Головне - ми повинні два-три роки витримати. На нас буде дуже сильний тиск з боку конкурентів. Ми затиснуті з Заходу різними" Клаас-ЛЕКСИОН "і т.д., і ми затиснуті, на жаль, зі Сходу нашим старшим братом, який веде себе в конкуренції недобросовісно. Вони "Ростсельмаш" свій всіляко підтримують, субсидують, порушуючи наші домовленості в Євразійському економічному союзі. Це неправильно, несправедливо, і цю проблему ми не знімаємо з порядку денного українсько-російських переговорів на рівні урядів і навіть президентів " , - по дчеркнул Глава держави.

Президент зазначив, що будуть додаватися зусилля для створення рівних конкурентних умов. "Ми, наскільки можемо, підтримаємо ваше підприємство. Але ви, будь ласка, швидше працюйте. Нам треба витримати в цій недобросовісної конкуренції і перевершити своїх суперників (їх мій друг Президент Росії називає партнерами, а я називаю нашими як мінімум суперниками)", - заявив білоруський лідер.

Він висловив упевненість, що в умовах, що склалися підприємству вдасться не просто вистояти, а й перевершити своїх конкурентів. У зв'язку з цим він особливо акцентував увагу на необхідності подальшого поліпшення якості продукції, підвищення її надійності, на розробці різних новинок, які будуть затребувані не тільки в Білорусі, але і за її межами, пошуку нових ринків збуту.

Олександр Лукашенко підкреслив, що головна умова успішної роботи підприємства - це забезпечення високої якості продукції: "Якість продукції - там, де ви повинні чесно виконати свою роботу, - питання №1. Ця вимога і до керівництва, і перш за все до вас (працівникам) . Якщо ви хочете, щоб ми конкурували в цій недобросовісної конкуренції, змогли виграти, ми повинні поставити якісний продукт. ми повинні зробити максимум ".

"Непогані комбайни ви робите, техніку в цілому, але за якістю треба довести вище, ніж німецькі чи американські. Тоді ми будемо конкурувати з ними вільно, - упевнений Глава держави. - Ми не можемо весь час говорити, що наше дешевше. Нам треба і дорожче продавати, щоб зарплата була вищою, і щоб модернізуватися, інвестувати у виробництво, а не ходити в банки за дорогими грошима або випрошувати якісь субсидії ".

Поряд з цим Президент заявив про важливість в умовах жорсткої конкуренції шукати нові обсяги робіт. Він зокрема доручив запустити в країні масштабну програму з відновлення та модернізації відслужив свій термін техніки. В першу чергу це стосується техніки таких білоруських промислових грандів, як МАЗ, МТЗ і "Гомсільмаш".

Олександр Лукашенко звернув увагу, що приведення в порядок паралельно з певною модернізацією старої техніки могло б стати повноцінним додатковим напрямком роботи ВАТ "Гомсільмаш". Подібні послуги могли б бути затребувані не тільки в Білорусі, але і в суміжних країнах - Росії, Україні. З іншого боку, це було б вигідно і самим сельхозорганізаціях, які могли б повернути в обіг стару невикористану техніку за третину або половину вартості нової. Як виявилося, "Гомсільмаш" вже працює в цьому напрямку, однак поки тільки в рамках Гомельського регіону. "Нам треба цю програму закриття в масштабах всієї країни", - сказав білоруський лідер.

Він доручив за зиму опрацювати відповідні питання і з 1 січня починати практичну реалізацію цього завдання. "Наші міністри промисловості і сільського господарства пропрацюють це питання. Треба це перекласти на планову основу на всю країну, - зазначив Олександр Лукашенко. - Це хороший шматок роботи. Це не новина. У нас таким чином працюють МАЗ, особливо МТЗ, і вже відновлюють трактори в "Сільгосптехніка".

Олександр Лукашенко підкреслив, що держава не збирається відмовлятися від "Гомсельмаша" і подібних йому великих підприємств. "Ви чуєте багато уїдливого пересмикування з приводу того, що, ось, гіганти, їх давно пора порубати на частини, розпродати. Ми нічого не будемо рубати, продавати. Це надбання нашого народу, і не тільки нашого покоління. І ми всіляко будемо берегти і укріплювати ці підприємства ", - сказав Президент.

Президент також заявив про відсутність намірів продавати ВАТ "Гомсільмаш" якого-небудь іноземного інвестора. За його словами, зокрема, казахстанські партнери готові працювати з "Гомсільмашем" і увійти в капітал підприємства. "Але скажу прямо: я не збираюся" Гомсільмаш "продавати, я не хочу його приватизувати. Якщо Казахстан хоче отримати тут якусь частку акцій, ми не проти. Так Казахстан і не претендує на те, щоб керувати цим підприємством і отримати контрольний пакет ", - зазначив білоруський лідер.

"Контрольний пакет акцій продавати я не готовий, і навряд чи в моє президентство це трапиться. Підприємство це державне, і контроль повинен залишитися державним", - підкреслив Президент.

Олександр Лукашенко застеріг від того, до чого може привести подібна приватизація. "Ростсельмаш" давно пропонує - давайте приватизувати, ми готові купити. Але я не хочу, щоб цей завод перетворився в завод з виробництва шестерень. Все інше - і конструкторські розробки, і науково-технічна складова - все там - в Ростові, а ми перетворимося в якийсь придаток. Цього бути не повинно, повинні бути партнерські відносини ", - заявив Олександр Лукашенко.


Що стосується Казахстану, Президент зазначив, що це неосяжний і дуже важливий ринок для продукції "Гомсельмаша", і там зацікавлені в цій техніці. "Я генеральному директору сказав, що є ще рідна Україна. З ними треба домовлятися. Це світова житниця, а свого комбайна у неї немає", - зазначив Глава держави.

Під час спілкування з працівниками ВАТ «Гомсельмаш» йшлося не тільки про розвиток самого підприємства, а й про соціальну сферу, жителі міста висловлювали слова подяки за фактично нову дитячу лікарню.

Олександр Лукашенко розповів деякі подробиці про свій присадибній ділянці, де в основному обробляє ті чи інші сортові новинки, випробує на практиці запропоновані вченими агротехнічні прийоми.

Не обійшли стороною і спортивну тематику, зокрема велику перемогу напередодні в Мінську столичного "Динамо" над пітерським "Зенітом". «Вони подарували свято всій країні. Молодці! Вони боролися до кінця. Ми бачили, в якому стані цей "Зеніт" був. Деякі гравці вже на четвереньках ходили. Тобто вони (гравці "Динамо-Мінськ") вивозили їх в цю спекотну погоду пристойно. І вони забили чотири м'ячі. 4: 0 - це залишиться в історії », - поділився враженнями Глава держави.

"Що створили вчора мінчани! Вони просто молодці! Тут шапкозакиданням не треба займатися. Це вони грали не з мільйонерами, а з мільярдерами! Це (" Зеніт ") - головний клуб" Газпрому ", головне дітище їх. Це по-перше. По друге, у них сезон тільки розпочався. По-третє, вони з розпальцівкою приїхали, і, так відчуваю, недооцінили мінчан. Ну і, по-четверте, Бог був на нашому боці, тому що м'ячі такі забивали, що іноді просто щастило. А щастить сильнішим ", - сказав білоруський лідер.

"Тому дуже хороші враження. Чи не осквернили стадіон" Динамо ", який ми заново збудували до II Європейським ігор. Це легкоатлетичний стадіон, а й футбольне поле вирішили зберегти", - сказав Глава держави.

Олександр Лукашенко зазначив, що за участю Китайської Народної Республіки згодом буде побудований і Національний футбольний стадіон, який буде вміщати в себе в два рази більше глядачів, ніж оновлений стадіон "Динамо". "Це буде сучасний, хороший стадіон", - додав Президент.

Відповідаючи на питання про майбутні в 2019 році II Європейських іграх, які буде приймати Білорусь, Олександр Лукашенко висловив упевненість, що цей спортивний форум принесе країні більше дивідендів, ніж витрат. "І вони окупляться відразу ж, - сказав Глава держави. - У нас об'єкти вже готові для цих змагань, ми будуємо зовсім небагато. А все інше - готелі, дороги, житло та інше - їх все одно треба було будувати".

Олександр Лукашенко підкреслів, что для іміджу країни дуже важліво прійматі такий масштабний міжнародний спортивний форум, як II Європейські ігри. "Вони нас підштовхнули. Ми створимо хорошу спортивну інфраструктуру, підтягнемо готельний фонд, хоча у нас готелів вистачає. З огляду на, що у нас безвізовий в'їзд вже на цілий місяць, це дуже позитивно позначиться на туристичній галузі", - зазначив Президент.

"І потім, враження про країну. Подивіться, як росіяни пишаються проведеним чемпіонатом світу з футболу, - додав Олександр Лукашенко. - Це імідж нашої держави, це вклад в здоров'я нації і в великий спорт".

Глава держави зазначив, що європейська олімпійський рух тільки зароджується - Білорусь після Азербайджану буде приймати тільки другі подібні ігри. "У цій олімпіади велике майбутнє. Я впевнений", - сказав він.