Полезные материалы

Spaghetti та інші макарони

Достовірно нікому невідомо коли саме і за яких обставин з'явилося одне з найпопулярніших страв на планеті - макарони. Але зі стовідсотковою впевненістю можна заявити, що цей винахід належить італійцям. Існує легенда, що приготувала це порятунок для будь-якої господині маленька дівчинка, яка просто грала з прісним тестом і наліпили багато довгих «черв'ячків».

Можливо, це дитяча творчість так і кануло б в лету, якби дівчинка не була б донькою господаря корчми, який виявився в свою чергу експериментатором і новатором. «Червячки» були зварені і піднесені відвідувачам, як нове блюдо. Як ми розуміємо, блюдо було оцінено і отримало назву співзвучне з ім'ям того шинкаря - Марко Арони.

Про те, що більш корисними і якісними вважаються макарони з твердих сортів пшениці, відомо, напевно, всім. В процесі перемолу зерен твердої пшениці в борошні залишаються всі корисні мінеральні речовини, вітаміни групи В, Е і РР. Після перемолу м'яких злакових - в їх складі не залишається, практично, нічого, крім крохмалю, клейковини і зайвих кілограмів. Так що будьте уважні!

Давайте тепер розберемося з калоріями, тому як макаронні вироби вважаються ситної і енергетичної їжею. Зазвичай, якісний продукт не має більше 350 ккал на сто грам в сухому вигляді, а у відварному цей показник знижується вже до 80 ккал. Як бачимо, висококалорійними макарони назвати не можна.

Калорійними можуть бути соуси, м'ясні або сирні підливи, якими присмачують пасту. Зазвичай просто білі макарони без всіляких доповнень італійці їдять при розладах шлунка або ті, хто сидить на строгій дієті. І вершковим масло пасти не присмачують, як це прийнято у нас. Найпростішим способом вважається злегка підсмажити часник на оливковій олії або цибулю-порей, і в це гаряче масло викласти пасту аль-денте. Калорійними можуть бути соуси, м'ясні або сирні підливи, якими присмачують пасту Паста «на зубок» або «аль-денте» це єдиний правильний і можливий варіант готування макаронних виробів для італійців. Відразу виникає питання: скільки потрібно варити макарони? Визначити час варіння зовсім не складно, потрібно уважно прочитати напис на упаковці. Виробник вказує конкретну кількість хвилин, необхідних даному виду пасти, що б бути готовою: 5, 9, 12 або іноді навіть 15 хвилин. Так ось, що б макарони вийшли «аль-денте», варимо їх рівно на одну хвилину менше, негайно зливаємо гарячу воду і насолоджуємося злегка недовареною пастою.

Продумуючи меню і вибираючи пасту, напрошується питання: які макарони вибрати? Ми перепробували вже практично все, що тільки продається в спеціалізованих крамничках і супермаркетах. Продумуючи меню і вибираючи пасту, напрошується питання: які макарони вибрати Це і звичайні спагетті, і яєчні листи лазаньї, і чорні, завдяки чорнила каракатиці, тальятелле від всіляких виробників. Але зупинилися ми на пасті від фірми «Barilla», тим більше, що ця фірма пропонує ще і готові соуси: болоньєзе, з оливками, з травами - на будь-який смак, коротше! Барілловскіе макарони найчастіше мають золотисто-жовтий або кремовий колір, з ледве помітними темними вкрапленнями. Ці крапочки говорять про присутність в макаронах борошна грубого помелу, хоча спочатку я навіть засумнівалася в терміні їх придатності. При варінні ці макарони не розварюються і не розвалюються, а вода після приготування залишається відносно прозорою. Кожен день нова паста - це правило і італійська норма життя. Ну, не можуть набриднути макарони, тим більше їх понад 200 видів. Крім, всіх відомих spaghetti (спагеті), існує ще неймовірну кількість макаронних виробів. Макарони розрізняють за формою і розміром. До довгим відносяться спагетті, Спагеттоні, тальятелле - різновиди довгої локшини. До коротким: піні, фузіллі, спіреллі, фарфалле - трубочки, спіральки, бантики. Дітвору можна побалувати різнокольоровими коліщатками або фігурками звіряток - шпинат і солодкий перець перетворять звичайні макарони в кольорове, веселе і корисне блюдо. Бувають навіть макарони з кропивою, ось, мабуть, тільки їх ми ще й не їли. Особливий вид пасти для фарширування називається Паккер - це величезні трубочки, які після наповнення різними начинками запікаються в духовці. Можу поділитися одним з універсальних і смачних страв - Паккер з тунцем.

Консервований тунець - 200г, Паккер - 250г, оливки без кісточок - 40 г, оливкова олія - 6 ст. л., петрушка - 3 невеликих гілочки, часник - 1 зубчик, панірувальні сухарі - 50 г, овочевий бульйон - 150мл.

Розімніть тунця виделкою, додайте дрібно нарізані оливки, масло і 3 ст.л. бульйону. При бажанні можна додати пряних трав: базилік, оригано, чебрець. Паккер відварити «аль-денте» в підсоленій воді.

Нафаршіруйте кожну трубочку отриманою сумішшю і покладіть у форму для запікання, перед цим змастивши її оливковим маслом. Дрібно наріжте петрушку і часник. Додайте сухарі, овочевий бульйон, сіль і перець, ретельно перемішайте. Залийте отриманою сумішшю макарони і на 15 хвилин помістіть в розігріту до 180 градусів духовку. Buon appetito!

На завершення хочеться дати ще кілька слушних порад:

  • Макарони завжди варять у підсоленій воді, а не солять їх після.
  • Воду беруть з розрахунку 1 літр води на 100 гр сухого продукту.
  • Щоб макарони не злипалися і не приставали до дна каструлі, їх потрібно кілька разів ретельно перемішати під час готування.
  • Ні в якому разі не промивайте готові макарони.
  • Відкриту пачку макаронів небажано зберігати більше двох тижнів.

Експериментуйте з соусами і приправами і тоді макарони ніколи не зможуть вам набриднути. І не забудьте привітати макарони з днем ​​народження - 25 жовтня - всесвітній День пасти!

Відразу виникає питання: скільки потрібно варити макарони?