Полезные материалы

День снігу: всепогодну лижня, катки, гірки і траси

  1. Котимося по гірськолижних схилів
  2. На лижних трасах
  3. А кому і слизько рівно
  4. Чисто зимові заходи
  5. незвичайні змагання
  6. Як правильн про стояти на ковзанах і лижах

Всесвітній день снігу з'явився з ініціативи Міжнародної федерації лижного спорту. До цієї дати приурочили ще одне свято - Міжнародний день зимових видів спорту. Щороку в передостаннє неділю січня організатори свята влаштовують різні спортивні змагання на сноубордах, ковзанах або лижах.

Адже саме сніг створює можливості для цього, запрошуючи до фізичної бадьорості навіть тих, хто не наважується висунути носа на вулицю зі своїх теплих квартир.

Котимося по гірськолижних схилів

До послуг любителів гірських лиж і сноуборду в Москві є кілька гірськолижних схилів.

Найвідоміші з них - «Лата Трек» в Крилатському, гірськолижний центр «Кант» на Нагірній, гірськолижний комплекс ЦСКА на території Філі-Кунцевського парку, на високому правому березі Москви-ріки.

Ще на п'яти гірськолижних схилах: «Ново-Передєлкіно», «Куркино», «Севастопольський проспект», «Північне Бутово» і на Воробйових горах - крім проведення навчально-тренувального процесу на регулярній основі влаштовують вільне катання для всіх бажаючих.

Всі п'ять схилів Москомспорта розташовуються в зручній транспортної доступності, оснащені підйомниками, а у вечірній час траси освітлюються. Для новачків працюють інструктори.

Про проїзд, технічної оснащеності, складності трас і послуги, що надаються можна дізнатися на офіційному сайті «Російської гірськолижної школи - Столиця».

На лижних трасах

Зовсім недавно в парку «Сокольники» з'явилася перша в історії міста всепогодну лижня завдовжки два кілометри. Сніг на ній може витримувати невеликі плюсові температури: завдяки більш щільному укладанню на танення йде більше часу. Осипку всепогодної лижні виробляє сніжна гармата. Щоб уникнути пошкодження цієї траси людьми або тваринами, її огородили сіткою. У снігового шляху є підсвічування, тому кататися тут можна і в темний час доби. У кількох пунктах прокату є самий різний спортивний інвентар.

Департамент фізичної культури і спорту спільно з іншими установами щорічно готує для москвичів більше 200 лижних трас.

Найпопулярніші лижні траси, які підходять як для досвідчених спортсменів, так і для новачків, прокладаються в парках, зонах відпочинку та лісопаркових зонах:

- в Алёшкінском лісі (є пункт прокату, устаткування для інвалідів, роздягальня, медпункт, кафе);

- в Ізмайловському парку (прокат, роздягальні, кафе);

- на території зони відпочинку «Бітці» (роздягальня, парковка, медпункт).

Також дуже популярні підмосковні лижні траси в Хімках. А на трасі олімпійського навчально-спортивного центру Московської федерації профспілок «Планерна» щорічно проходять масові змагання лижників «Московська лижня». Тут же до послуг москвичів і гостей столиці лижна база «Східної».

А кому і слизько рівно

Любителям як індивідуального, так і масового ковзання по льоду в ці дні є понад 1400 московських ковзанок.

Найбільшим успіхом у москвичів користуються найбільші столичні катки під відкритим небом: на ВДНГ, на Красній площі, в Парку культури і відпочинку імені Горького, на Поклонній горі, «Біля Тріумфальної арки», в «Сокольниках», на території Московської садиби Діда Мороза в Кузьмінках , в саду «Ермітаж», в саду імені Баумана і в інших місцях.

Однак покататися з друзями можна і під дахом. Сеанси подібного масового катання пропонують великі спортивні споруди міста:

- спорткомплекс «Крилатське» в Крилатському (у свята і вихідні дні за розкладом);

- палац спорту «Мегаспорт» на Ходинці (на тренувальній арені у вихідні дні за розкладом);

- льодовий палац «Локомотив» в Черкізово (щодня, за розкладом);

- палац спорту «Крила Рад» в Кунцеве (нічні катання).

Чисто зимові заходи

Протягом усього зимового часу центри фізичної культури і спорту адміністративних округів влаштовують веселі старти та зимові забави на снігу, присвячені найрізноманітнішим календарним приводів - зустрічі широкої Масляної, Дню захисника Вітчизни і всіляких спортивно-масових заходів. Дізнатися про них докладно можна на сайті Москомспорта.

Цього року москвичів і гостей столиці чекають традиційні спортивні фестивалі та свята:

- «Московська лижня» (7 лютого в олімпійському навчально-спортивному центрі «Планерна»);

- спортивно-масові змагання «Лід надії нашої» (7 лютого в спорткомплексі «Крилатське»);

- фестиваль ковзанярського спорту «Московські блискавки» (20 лютого на ВДНГ);

- Всеросійський день зимових видів спорту (7 лютого на ковзанках ВДНХ, Парку культури імені Горького і ГУМ-ковзанці).

Ну а ті, хто поки ще невпевнено стоїть на ковзанах, в дні проведення фестивалю «Московські блискавки» і Всеросійського дня зимових видів спорту запрошуються на кращий в Європі ковзанка на ВДНГ на майстер-класи від відомих тренерів і спортсменів.

незвичайні змагання

Не тільки взяти участь самим, а й повболівати за наших спортсменів на представницьких міжнародних стартах можна буде протягом решти зимового сезону цього року.

23-25 ​​січня на Воробйових горах відбудеться етап Кубка світу з натурбаном (швидкісному катанню на санях).

На території Гребного каналу в Крилатському на спеціально зведеній рампі пройдуть міжнародні змагання:

- 30 січня - етап Кубка світу зі сноуборду в дисципліні «паралельний слалом»;

- 13 лютий етап Кубка FIS з фрістайлу у дисципліні «лижна акробатика»;

- 5 березня в дисципліні «парний могул» (катання з стрибками на гірських лижах по горбистому схилу і на трамплінах).

Крім того, на спеціально підготовленій на території Гребного каналу в Крилатському трасі 14 лютого має відбутися Континентальний кубок FIS з лижних гонок.

Як правильн про стояти на ковзанах і лижах

Почнемо з самого складного - катання на ковзанах:

- коли ви підбираєте собі в магазині або ж напрокат ковзани, дивіться на їх розмір: якщо трохи великі - потрібен товстий носок. Важливо, щоб коник сидів на вас досить щільно, але не тиснув;

- зашнуруйте ковзани максимально високо;

- після того як ви викотилися на каток, перший час намагайтеся триматися за майданчикові борт або ж за свого більш досвідченого товариша;

- спочатку, щоб покотитися, обов'язково злегка зігніть ваші ноги;

- слід відштовхуватися внутрішнім ребром поштовховою ноги, провідну ногу при цьому добре б виставляти вперед;

- розведіть шкарпетки в сторони: ноги повинні бути під кутом по відношенню один до одного;

- при ковзанні по льоду переносите центр ваги з однієї ноги на іншу (згинати коліна не забуваємо!): Після поштовху лівою ногою центр ваги йде на праву стопу (і навпаки);

- гальмуємо поворотом ковзанів на 90 градусів по відношенню до лінії руху з відхиленням тіла в протилежну сторону.

Для тих, хто вперше стає на лижі, теж є прості поради:

- спробуйте навчитися простому коньковому кроці, тобто котитися немов на роликах, відчуваючи ковзання на одній лижі і штовхаючись іншою ногою;

- вчіться розвивати швидкість і проникніться легким ковзанням;

- не забувайте відштовхуватися лижними палицями, які не встромляючи їх занадто глибоко в сніг (і не розводьте їх широко).

За один раз всьому навчитися, звичайно, не вийде, але, якщо ви освоїте вищевикладені рекомендації, можете вважати, що для вас зима не пройшла даром.