Гормон росту (соматотропін, СТГ, STH) виділяється гіпофізом і має вагоме, чітко встановлене значення в стимуляції росту в дитячому періоді, але це не єдина його роль. Дефіцит гормону росту в дорослому періоді проявляється несприятливими наслідками, такими як:
На жаль, одним з перших наслідків старіння, визнаних з ендокринною системою, є саме соматопауза - поступове зменшення секреції гормону росту гіпофізом. Подібне явище починає проявлятися досить рано - у віці 30-40 років. Наслідки соматотропного дефіциту (живіт, зниження працездатності і статевого потягу) відчуваються, перш за все, чоловічою половиною, через очевидну чутливості кожного чоловіка до питань в сфері «мужності», а також схильності до абдомінальне ожиріння і розвитку атеросклерозу, викликаними іншими факторами.
За аналогією з гормонзаместітельной терапією в період менопаузи може з'явитися думка про запобігання негативних наслідків соматопаузи шляхом введення гормону росту.
Чи означає це, що фахівці знайшли спосіб підтримки і більш тривалої тривалості молодості, життєвої сили і мужності? Може бути, але ще не зовсім і не зараз. Така тактика введення гормону соматотропіну несе за собою багато труднощів:
Не варто нагадувати, що в даний час гормон росту використовується в спортивній сфері. Він є «майже ідеальним» допінгом, так як здатний збільшувати м'язову масу і фізичну працездатність. Відомі також випадки застосування препаратів не дуже високої якості, що виготовляються шляхом модифікації плацентарного гормону - хоріонічного соматомаммотропін людини, а не сучасним методом генної інженерії. Ці препарати містять домішки іншого гормону ХГЧ (хоріонічний гонадотропін людини), який збуджує яєчка виробляти тестостерон. Тому при їх застосуванні з'являється саме підвищення рівня тестостерону і багато інших негативних наслідків. Так, свого часу «потрапив» відомий легкоатлет Бен Джонсон (на доданому фото), якого позбавили титулу чемпіона світу і всіх встановлених рекордів.
Copyleft © 2017 . www.vremya-sporta.od.ua