Полезные материалы

NEWSru.com :: У Держдуму внесли законопроект про прирівнювання зарплати депутата до середньої по країні, але його вже забракували

У Держдуму внесли законопроект про прирівнювання зарплати депутата до середньої по країні, але його вже забракували
Уряд РФ законопроект вже не підтримало

Депутати "Справедливої ​​Росії" внесли до Держдуми законопроект, яким пропонується прирівняти заробітну плату сенаторів і депутатів до середньої по країні - 35 тисяч рублів. відповідний документ з'явився 28 квітня в базі даних нижньої палати парламенту.

Також автори проекту пропонують скасувати деякі необгрунтовані привілеї для медичного, санаторно-курортного, побутового та пенсійного забезпечення. На думку справедліворосов, це дозволить істотно скоротити витрати на утримання парламентського корпусу.

Як нагадують автори, зараз сенатори і депутати отримують стільки ж, скільки федеральні міністри, а в 2016 році зарплати парламентаріїв в кілька разів перевищували середні по Росії.

- Медведєв нагадав "народним обранцям" про "вищої мети" їх роботи
- Матвієнко запевнила, що роботи не зможуть замінити депутатів

Однак, як повідомляє РІА Новини" , Уряд РФ законопроект не підтримала. У своєму висновку кабмін посилається на позицію Конституційного суду, згідно з якою професійний характер депутатської роботи - риса сучасного парламентаризму, а обмеження на зайняття іншої, крім депутатської, оплачуваною діяльністю - "загальноприйнятий в правових державах з розвиненими традиціями демократії та парламентської діяльності принцип".

Тому, зазначає уряд, підвищені зарплати парламентаріїв обумовлені природою їх діяльності. Так, експерти кабміну підкреслюють, що депутати і сенатори зобов'язані "повноцінно і ефективно брати участь у парламентській діяльності, перш за все в законотворчому процесі, складність і інтенсивність якого в сучасних умовах істотно зросли, а також приділяти значну увагу роботі з виборцями".

Нагадаємо, з 2018 року заробітні плати депутатів, сенаторів, а також суддів і державних службовців були проіндексовані на 4% з урахуванням прогнозованої інфляції. Зазначалося, що для членів обох палат парламенту ця індексація перша з 2014 року.

Минулої осені депутат від КПРФ Віра Ганзя уточнювала, що на той момент дохід депутата Держдуми становив близько 360 тисяч рублів. "На руки виходить в місяць 312 тисяч рублів. Якщо третина віддавати партії як благодійний внесок, за мірками Москви залишається зовсім небагато", - нарікала комуністка.

У липні 2017 року один з сенаторів підкреслював , Що парламентарій повинен отримувати набагато більше, ніж учитель, лікар або представники інших професій, "тому що його робота більш відповідальна і вимагає більш високої кваліфікації".

Поки федеральні парламентарії замислюються про скорочення своєї зарплати, їх регіональні колеги діють в протилежному ключі. Так днями депутати міськдуми Південно-Сахалінська підтримали пропозиція про збільшення посадових окладів виборних осіб органів місцевого самоврядування та муніципальних службовців обласного центру.

Незадовго до цього курганские депутати затвердили закон "Про регулювання окремих положень муніципальної служби в Курганської області", відповідно до якого збільшується оклад глав муніципалітетів на 4,6%. На ці цілі в обласному бюджеті передбачено 51 мільйон рублів.

Раніше повідомлялося про рішення Заксобранія Камчатки , Депутати якого проголосували за застосування підвищувальних коефіцієнтів до пенсій для великих чиновників і керівників парламенту регіону. Відповідні поправки були внесені до місцевого закон "Про пенсійне забезпечення осіб, що заміщали державні посади і посади державної цивільної служби".

У липні 2017 року спробу поліпшити свій фінансовий стан зробили красноярські депутати. Вони прийняли закон, що передбачає дворазове збільшення їх зарплат. При цьому спочатку депутати збиралися підвищити зарплати лікарям та бібліотекарям, а замість цього проголосували за подвоєння зарплат держслужбовців. Новина викликала їдку реакцію місцевих ЗМІ, а сюжет телеканалу ТВК, провідний якого в прямому ефірі поаплодував парламентаріям, отримав вірусне поширення в Мережі.

згодом депутати скасували прийнятий закон. Спікер Заксобранія Олександр Ус закликав вважати подію уроком про те, що "визначати рівень заробітної плати влада сама собі не може". Проте він пообіцяв повернутися до питання про можливе підвищення зарплат держслужбовцям під час осінньої сесії парламенту.