Полезные материалы

Гостьовий шлюб: ідеальні стосунки або модне віяння?

  1. Нарізно, але разом: переваги гостьового шлюбу
  2. Разом, але окремо: недоліки гостьового шлюбу

Гостьові шлюби з'явилися в нашій країні не так давно і були зустрінуті переважною більшістю росіян з деяким осудом. Воно й зрозуміло: ми звикли до того, що чоловік і дружина майже завжди знаходяться поруч, засипають під однією ковдрою, вранці стукають у двері ванної, підганяючи «заснув» там дружина і «по-чесному» ділять домашні обов'язки: він виносить сміття, вона робить все інше. Однак прихильники гостьових шлюбів стверджують, що тільки так можна зберегти відносини в парі, не перетворюючи їх в гру «повинен-зобов'язаний».

Суть гостьового шлюбу полягає в наступному: подружжя, що мають штамп паспорті, вважають за краще не ділити одну житлову площу на двох. Вони зустрічаються у вихідні або в будь-який інший зручний для них час, але не ведуть спільне господарство . Чоловік і дружина можуть жити не тільки в різних квартирах, але також в містах і навіть країнах. В іншому ж у них все, як і у прихильників традиційного шлюбу: вони разом їздять у відпустку, відвідують рідних, відвідують різні заходи, роблять покупки і вирішують важливі питання. Тільки після всього цього вони знову розходяться по домівках і чекають наступної зустрічі.

Хтось робить такий вибір усвідомлено, щиро вірячи в те, що гостьовий шлюб здатний зберегти свіжість і романтику у відносинах, а інших змушують обставини, наприклад, робота чоловіка далеко від сім'ї.

Треба сказати, що противників гостьового шлюбу в нашій країні набагато більше, ніж прихильників, але і ця ситуація потихеньку міняється. Число пар, що вважають за краще нічному перетягування ковдри комфортний сон на самоті, з кожним роком зростає. Хоча знаходяться і ті, хто вважає гостьовий шлюб справжнім збоченням, а його прихильників - інфантильними людьми, готовими брати на себе відповідальність за новостворену осередок суспільства. Як би там не було, але гостьовий шлюб не став би настільки популярним, якби не мав хоча б кілька реальних переваг перед традиційним.

Нарізно, але разом: переваги гостьового шлюбу

1. На думку прихильників гостьового шлюбу, їх вибір - це реальний шанс зберегти трепет цукерково-букетного періоду на довгі роки. Ми прекрасно знаємо, що спільний побут з часом перетворює навіть найромантичніші стосунки в щось буденне, наповнене взаємними претензіями і докорами. Чи не приготувала вчасно вечерю, не полагодив дверцята шафи, не помив посуд - ці дріб'язкові недоробки стають приводом для сварок і образ. Гостьовий шлюб позбавляє подружжя можливості лаятися через побутових проблем , Оскільки їх у них просто немає.

2. Гостьовий шлюб дозволяє вам витрачати масу часу на себе і на свою кар'єру. Не треба думати про те, що вдома чекає голодний чоловік, якщо доводиться затримуватися на роботі. Затримуйтеся собі на здоров'я і просувайтеся по кар'єрних сходах - він в цей час зайнятий швидше за все тим же.

3. Ви бачитеся з коханою людиною і займаєтеся з ним сексом тоді, коли по-справжньому цього хочете, а не тому що доводиться виконувати подружній обов'язок і «допускати до тіла» проти свого бажання. Крім того, прихильникам гостьового шлюбу незнайома ситуація «прийдеш додому - там ти сидиш», оскільки подружжя не встигають набриднути один одному.

4. Після важкого і довгого робочого дня вам не треба виправдовуватися перед чоловіком, чому ви не хочете дивитися кіно і гладити йому сорочки. Всі ці «у мене болить голова», «я так втомилася» - не про вас. У нього є своя квартира і своя прасувальна дошка, а у вас своя ліжко, на яку ви вільні завалитися тоді, коли хочеться тільки вам.

Разом, але окремо: недоліки гостьового шлюбу

1. Противники гостьового шлюбу стверджують, що така форма відносин - лише дитяча гра або пародія на справжню повноцінну сімейне життя. Тільки в спільному побуті людина може відчути справжню близькість з іншою людиною. Люди, які засипають і прокидається поруч, а також вирішальні, які саме фіранки повісити в спальні, рано чи пізно починають розуміти один одного з півслова, вгадувати думки і бажання коханої і відчувати справжнє спорідненість. Хоча, звичайно, практика показує, що спільний побут не рятує від зради.

Тільки в спільному побуті людина може відчути справжню близькість з іншою людиною.

2. Число зрад серед прихильників гостьових шлюбів все-таки більше, ніж серед тих, хто живе в традиційному. Звичайно, гостьовий шлюб має на увазі подружню вірність, і схильність до зрад швидше залежить не від форми відносин, а від людини, але дуже часто гостьовий шлюб розслабляє: ситуації бувають різні, а якщо він все одно не дізнається, то чому б і ні?

3. Ще один недолік гостьового шлюбу - осуд оточуючих. Вас зможуть зрозуміти лише одиниці, інші будуть ввічливо мовчати, а треті відкрито висловлювати своє здивування і засуджувати . Ну, не звик наш народ до того, що сім'я живе на два будинки і при цьому не має ніяких проблем. Правильно це чи ні - судити не нам, але ви повинні бути готові, що майже ніхто не скаже вам: «Ви вибрали гостьовий шлюб? Круто, я хочу так само ».

4. Гостьовий шлюб ламає стереотипи, а разом з ними і ілюзію того, що людина не самотня. Коли ви повертаєтеся в порожню квартиру після складного робочого дня, вам все-таки хочеться, щоб хтось дуже близький обійняв, пригорнув до грудей і сказав, що все буде добре. Прихильники гостьового шлюбу позбавлені цього привілею. І вони прекрасно розуміють, що розраховувати можуть тільки на себе. Міцне плече - занадто ефемерне поняття для таких подружжя.

Гостьовий шлюб ламає стереотипи, а разом з ними і ілюзію того, що людина не самотня.

5. Дуже часто проблеми у подружжя, які перебувають в гостьовому шлюбі, починаються тоді, коли з'являються спільні діти. І якщо гостьовий шлюб не трансформувався в традиційний, то варто дуже серйозно підійти до питання подальшого розвитку подій. Досить складно пояснити дитині, чому мама з татом не живуть разом, та й водити його з одного будинку в інший - теж задоволення не з приємних. На цьому тлі часто розгортаються справжні баталії, і люди в результаті розлучаються.

6. Гостьовий шлюб варто розглядати не як повноцінні сімейні відносини, а як проміжний етап між цукерково-букетний період і традиційним шлюбом, коли чоловік і жінка на двох ділять одну житлоплощу, а також побут і все, що з ним пов'язано.

Звичайно, не варто ставити клеймо і називати гостьовий шлюб абсолютно безперспективною затією - живуть же деякі, і при цьому дуже щасливі. Швидше, треба зрозуміти, що така форма сімейних відносин підходить далеко не всім, її вибирають, як правило, люди, які не вважають звичну осередок суспільства тихою гаванню і своєрідним притулком від життєвих негараздів. Вони дивляться на світ дещо по-іншому, і, як показує практика, іноді такий підхід стає найбільш оптимальним і зручним для закоханої пари. Зрештою, кожному своє.

Правильно це чи ні - судити не нам, але ви повинні бути готові, що майже ніхто не скаже вам: «Ви вибрали гостьовий шлюб?