Полезные материалы

WikiZero - Орел (футбольний клуб)

  1. Під прапором «Локомотива»: 1960-62 [ правити | правити код ]
  2. «Спартак». Частина перша: 1963-1972 [ правити | правити код ]
  3. «Сталь»: 1973-1975 [ правити | правити код ]
  4. «Спартак». Частина друга: 1975-1992 [ правити | правити код ]
  5. Чемпіонат Росії [ правити | правити код ]
  6. У чемпіонатах СРСР [ правити | правити код ]
  7. В кубках СРСР [ правити | правити код ]
  8. У чемпіонатах Росії [ правити | правити код ]

open wikipedia design.

Цей термін має також інші значення див. Орел .

«Орел» - російський футбольний клуб з однойменного міста . Заснований в 1960 році.

  • 1960-1962 - «Локомотив»
  • 1963-1972 - «Спартак»
  • 1973-1975 - «Сталь»
  • 1976-1992 - «Спартак»
  • 1993-2008 - ФК «Орел»
  • 2008-2012 - «Русичі»
  • з 2012 - ФК «Орел» [1]

Під прапором «Локомотива»: 1960-62 [ правити | правити код ]

Орловська команда майстрів була заснована в 1960 році. Команду очолив відомий за виступами за ЦДКА Петро Зенкин . Дата заснування команди невідома. Першу офіційну гру орловці провели 2 травня 1960 проти команди «Ільмень» ( Новгород ). Кістяк команди склали місцеві футболісти команд «Динамо» і «Авангард», по черзі представляли область в першостях РРФСР . З запрошених іногородніх футболістів виділялися - перший капітан клубу Станіслав Власов , Анвер Заріпов , Валерій Зайцев , В'ячеслав Поляков . Двоє останніх в наступному сезоні отримали запрошення в московський « Локомотив ». Підсумок сезону-1960: 9-е місце в 1-й зоні класу «Б» РРФСР . Одним з лідерів команди був нападаючий Едуард Верочкіному , Який забив у сезоні 4 м'ячі. У 1961 році в команду прийшли Геннадій Федоров і Володимир Амілехін. з дубля московського «Динамо» повернувся Валерій Реднікін. Одним з найбільш знаменних подій сезону стало відкриття стадіону ім. В. І. Леніна . 17 жовтня 1961 орловський «Локомотив» провів перший в історії міжнародний товариський матч з фінської командою «Куллерво» ( Гельсінкі ). Матч закінчився перемогою «Локомотива» 5: 1.

«Спартак». Частина перша: 1963-1972 [ правити | правити код ]

У 1963 році команда стала носити ім'я «Спартак». Команду очолив заслужений майстер спорту, заслужений тренер СРСР Володимир Степанов . У другому колі він запросив в команду В. В. Кублицький на посаду другого тренера команди. Підсумком першого сезону під червоно-білим прапором стало 6-е місце в 3 зоні класу «Б» . Наступний сезон підопічні тандему Степанов-Кобеляцький завершили на 12-му рядку 2 зони класу «Б» .

У 1965 році команду очолив заслужений майстер спорту СРСР Костянтин Рязанцев . У складі виділялися лідер атак - Володимир Сазонов - найрезультативніший форвард за всю історію орловського футболу, півзахисники - Юрій Бистрицький , Микола Долгов і Юрій Сьомін , Який перейшов в ході сезону в московський «Спартак» . Третє місце в класі «Б» в 1966 році є найвищим досягненням команди в першості СРСР.

Після відходу з команди Рязанцева в 1967 році команду очолив майстер спорту СРСР Віктор Гуляєв , Проте в кінці сезону він покинув команду. У 1968 році граючим тренером команди став Володимир Сазонов. У 40 матчах команда добилася 14 перемог, 13 матчів зіграла внічию, зазнала 13 поразок. Різниця м'ячів 43-37. Сазонов з 11 м'ячами став найкращим бомбардиром команди. Протягом 1969 року команда керували три старших тренера: Володимир Кулагін, Геннадій Федоров та Дмитро Смирнов. Команда фінішувала на 8-му рядку 3-й зони класу «Б».

Сезон тисяча дев'ятсот сімдесят один ознаменувався приходом на тренерський місток Адольфа Зосимовича Якубсон - одного з провідних орловських футболістів 50-х років, а також приходом в команду нападаючого Віктора Земледельцева - кращого форварда команди 70-х років. В команду після 5-річної перерви повернувся Юрій Бистрицький . Дебютував в команді Володимир Брикін .

«Сталь»: 1973-1975 [ правити | правити код ]

В кінці 1972 роки команда отримала ім'я «Сталь». Команду очолив Микола Августович Бастіан. Підсумком сезону-1973 стало восьме місце в 3-й зоні другої ліги. У 1974 році Віктор Хліборобів став другим серед бомбардирів 4-ї зони другої ліги, поступившись переможцю всього один м'яч. Провівши 13 матчів в 1975 році під ім'ям «Сталь» 24 червня 1975 роки команда стала знову називатися «Спартак».

«Спартак». Частина друга: 1975-1992 [ правити | правити код ]

В ході сезону-+1975 команду очолив олімпійський чемпіон 1956 року народження, заслужений майстер спорту СРСР Борис Татушин . Команда фінішувала на 12-му місці в третій зоні другої ліги. В Орлі починали грати воротар Станіслав Руденко і півзахисник Іван Лях . У 1980-і роки проявили себе молоді орловські футболісти Олександр Жидков і Валерій Шушляков . Повернувся на батьківщину Анатолій Напреев , Пограв у вищій і першій лізі.

Чемпіонат Росії [ правити | правити код ]

У 1996 році клуб вибрався з третьої ліги чемпіонату Росії і став стабільно входити в п'ятірку найсильніших команд другого дивізіону , Зони Центр. У розіграші Кубка Росії 1996/97 «Орел», обігравши «Сокіл-Придніпровська залізниця» (Саратов) і «Перлину» (Сочі) в 1/8 фіналу поступився «Динамо» (Москва) з рахунком 0: 1. У наступному розіграші кубка Росії в 1/16 фіналу «Орел» лише по пенальті поступився московському «Локомотиву» .

У 1998 році команду очолив відомий в минулому футболіст московського « Спартака »І збірної СРСР Микола Кисельов . У підсумку клуб зайняв 2 місце. За сімейними обставинами Кисельову довелося покинути команду в кінці сезону. На сезон 1999 керівництво поставило задачу виходу до першого дивізіону, однак ні в 1999, ні у 2000 завдання не було виконано (тренером команди був Віталій Коберський ).

У 2001 повернувся Микола Кисельов, який запросив до тренерського штабу В. В. Краснощекова і Г. А. Кахіані, з якими в 1997 році працював в саратовском «Соколі» . Серед запрошених у 2001 році в команду футболістів виділявся Гоча Гогрічіані , Який забив у сезоні 9 м'ячів. Команда фінішувала на 5-му місці.

У 2003 році ФК «Орел» очолив Анатолій Шелест , Який поєднував посади президента і головного тренера команди. Весь сезон непримиренні суперники ФК «Орел» і їх сусіди «Динамо» Брянськ , Штурмували вершину зони «Центр» другого дивізіону, неодноразово зміщуючи один одного з першого місця. У підсумку, суперники набрали однакову кількість очок. Для виявлення переможця вперше в історії друге ліг всіх зон був проведений додатковий стиковий матч за право виходу до першого дивізіону, який проходив на стадіоні Арсенал в Тулі. У цьому матчі «Орел» вперше в історії завоював путівку в перший дивізіон, перемігши з рахунком 2: 1. Вирішальний гол був забитий сином головного тренера Тарасом Шелестом. Після цього матчу головному тренеру команди Анатолію Шелесту були символічно вручені подарункові наручний годинник Янтар, які зберігалися спеціально для вручення тренеру, якому вдасться вивести орловську команду в першу лігу.

Сезоні 2004 ФК «Орел» починав непереконливо, але до середини турніру міцно зміцнився в п'ятірці найсильніших команд першої ліги. Кінцівку сезону клуб провів неважливо, за весь осінній період сезону «Орел» здобув лише три перемоги. Перемога в останньому турі над «Соколом» 3: 0 дозволила орловським футболістам посісти за підсумками вища у своїй історії 6-е місце в першому дивізіоні.

Другий сезон в першій лізі 2005 «Орел» почав переконливіше, ніж перший, проте до середини сезону команда наблизилася до зони вильоту. У другому колі в команду прийшли такі гравці як Володимир Бесчастних і Едуард Мор . Команда почала стрімкий підйом по турнірній таблиці, проте зайняти місце вище торішнього не вдалося. Підсумковим стало 8-е місце.

У міжсезоння 2006 року клуб опинився на межі відрахування з ПФЛ в зв'язку з фінансовими проблемами. Клуб покинули багато провідних гравців, повернулися в команду ті, хто практично їй був не потрібен. Команда з третього разу пройшла процедуру ліцензування і була допущена до змагань в першому дивізіоні. Початок сезону клуб провалив. Весь сезон клуб боровся за право залишитися в першому дивізіоні, однак завдання збереження прописки виконати не вдалося. Клуб зайняв 20-е місце і вилетів у другий дивізіон. Однак, внаслідок банкрутства клуб був змушений провести сезон-2007 серед любителів.

У сезоні 2007 клуб робив ставку на молодих місцевих футболістів, довгий час ФК «Орел» лідирував в третій лізі, однак кінцівку сезону провалив, і результатом виступу було всього лише 5-е місце, проте це не завадило орловської команді почати наступний сезон у професійній футбольній лізі.

У 2008 році назва була змінена на «Русичі». Головним тренером став Сергій Кір'яков . У заключному матчі сезону 2009 клуб «Русичі» допоміг брянського « Динамо »Зайняти другий рядок у турнірній таблиці, обігравши вдома подільський« Авангард »- 1: 0. Кращим бомбардиром в орловської команді став Артем Сиваєв . На його рахунку 10 м'ячів, причому в команду його взяли лише у 2-му колі.

Сезон-2010 команда почала досить впевнено. Нічия з Лискинский «Локомотивом» і велика перемога над липецьким «Металургом» 4: 0 дозволила команді злетіти вгору в турнірній таблиці. Потім пішла низка невдач. Будинки команда не змогла виграти 9 матчів поспіль (= 4-5). Статистику розбавили перемоги на виїзді над «Торпедо» (Москва) 1: 2 і «Нікою» (Москва) 1: 4. Скрасив враження від провального сезону результат Євгена Полякова, який зробивши хет-трик в останньому турі, став кращим бомбардиром зони «Центр» і рекордсменом команди за забитими м'ячами за сезон з результатом 20 голів.

Після закінчення сезону в зв'язку з незадовільними результатами команди, а також у зв'язку з невиконанням завдання на сезон (5-8 місце) було прийнято рішення відправити у відставку головного тренера Миколи Кисельова і розпустити тренерський штаб. Тимчасово виконуючим обов'язки головного тренера був призначений Ігор Лузякін [2] . 29 листопада 2010 року Лузякін був затверджений головним тренером. Контракт був розрахований на 2 роки з можливістю продовження [3] .

Сезон 2011/2012 команда почала з домашньої поразки від білгородського «Салюта» 0: 2, після серії перемог і нічиїх увійшла в першу п'ятірку. У кубку Росії команда дійшла до 1/32 фіналу, де поступилася клубу ФНЛ «Торпедо» (Володимир) 1: 3. Після серії гучних перемог клуб займав 3 сходинку турнірної таблиці, але в підсумку - 8 рядок у турнірній таблиці.

Перед сезоном 2012/2013 на прохання уболівальників клубу було повернуто назву ФК «Орел». На початку сезону у команди було 10 ігор без виграшів і всього 2 набраних очка. У зв'язку з цим головний тренер Лузякін подав у відставку. З 5 вересня новим головним тренером став Олександр Авер'янов . Команда завершила виступ на останньому, 16-му місці з 11-ма очками.

У сезоні 2013/2014 за рішенням ПФЛ і РФС за «Орлом» зберегли місце в 2 дивізіоні. Після п'яти турів команда займала передостаннє місце. У зв'язку з цим 9 серпня директор клубу Олександр Родін відсторонив Авер'янова від роботи. 12 серпня він був відправлений у відставку [4] . 23 серпня місце головного тренера зайняв Євген Борзикін [5] . За підсумками сезону «Орел» зайняв 13 місце.

Перед сезоном 2014/2015 головним тренером команди був знову призначений Ігор Лузякін. Більшість футболістів в заявці - орловські вихованці [6] . У зв'язку з незадовільними результатами Лузякін 15 грудня 2014 року було відправлено у відставку [7] .

23 грудня 2014 року був призначений новий головний тренер - ним став Федір Іванович Гаглоев [8] . 15 квітня 2015 роки після низки скандалів був відсторонений від усіх посад. Виконуючим обов'язки генерального директора до кінця сезону був призначений Олексій Коршунов, і. о. головного тренера - Валентин Окорочков [9] . Сезон 2014/2015 ФК «Орел» закінчив на 13 місці.

9 червня 2015 року «Орел» очолив Едуард Вікторович Дьомін [10] . Контракт був підписаний на один рік з можливістю продовження ще на один сезон. 1 лютого 2016 року Дьомін звільнився. 17 лютого на пост головного тренера був призначений Анатолій Шелест [11] . Контракт укладено на 1 рік з можливістю продовження [12] .

11 січня 2017 року клуб позбувся професійного статусу і знявся з розіграшу першості ПФЛ [13] , Щоб заявитися в першість ЛФК (3-й дивізіон) .

8 квітня 2017 року РФС виключив ФК «Орел» зі своїх рядів [14] .

Герб клубу був обраний на відкритому голосуванні вболівальників, випередивши стару емблему більш ніж на 1000 голосів.

БілийЗелений

Найвище досягнення - 3 місце в класі «Б» - одна тисяча дев'ятсот шістьдесят шість Найбільша перемога - 6: 0 над «Турбіну» (Сизрань) - 1979 Найбільша поразка - 1: 9 від «Динамо» (Махачкала) - 1975 Кращий бомбардир за сезон Віктор Хліборобів - 21 гол - 1974 Кращий бомбардир в першості СРСР Володимир Сазонов - 89 м'ячів Переможець зони «Центр» другого дивізіону - 2003 Найвище досягнення - 6 місце в 1 дивізіоні - 2004 Найбільша перемога - 7: 0 над командою «Спартак-Братський» (Южне) - +1994 Найбільша поразка - 0: 7 від «Авангарду» (Курськ) - 1 992 Кращий бомбардир за сезон Євген Поляков - 20 м'ячів - 2010 Кубок ПФЛ 2003 - 2-е місце Рекордсмен за виступами за команду - Микола Костіков - 717 ігор (22 сезону: 1981-2002) Рекордсмен за кількістю забитих голів - Євген Поляков - 63 м'ячі

У чемпіонатах СРСР [ правити | правити код ]

Сезон Ліга Місце Тренер Примітки 1960 Клас «Б» СРСР, РРФСР, зона 1 9 Зенкин П. Г. тисячу дев'ятсот шістьдесят-один Клас «Б» СРСР, РРФСР, зона 3 11 Зенкин П. Г. тисяча дев'ятсот шістьдесят-два Клас «Б» СРСР, РРФСР, зона 2 15 Зенкин П. Г. 1 963 Клас «Б» СРСР, РРФСР, зона 1 6 Д. Кобеляцький, В. Степанов 1964 Клас «Б» СРСР, РРФСР, зона 3 12 В. Степанов 1965 Клас «Б» СРСР, РРФСР, зона 3 8 К. Рязанцев +1966 Клас «Б» СРСР, РРФСР, зона 1 3 К. Рязанцев 1 967 Клас «Б» СРСР, РРФСР, зона 1 13 В. Гуляєв 1 968 Клас «Б» СРСР, РРФСР, зона 3 10 В. Сазонов 1969 Клас «Б» СРСР, РРФСР, зона 3 8 В. Кулагін 1970 Клас «Б» СРСР, РРФСР, зона 1 16 Д. Смирнов, Г. М. Федоров тисяча дев'ятсот сімдесят один Друга ліга СРСР, зона 2 10 А. Якубсон тисячі дев'ятсот сімдесят дві Друга ліга СРСР, зона 3 18 А. Якубсон 1973 Друга ліга СРСР, зона 3 8 Н. А. Бастіан 1974 Друга ліга СРСР, зона 4 9 Н. А. Бастіан 1975 Друга ліга СРСР, зона 3 12 Б. Г. Татушин тисячу дев'ятсот сімдесят-шість Друга ліга СРСР, зона 3 20 Б. Г. Татушин 1977 Друга ліга СРСР, зона 3 17 Б. Г. Татушин 1978 Друга ліга СРСР, зона 3 14 В. Н. Синай тисяча дев'ятсот сімдесят дев'ять Друга ліга СРСР, зона 3 5 В. Н. Синай 1980 Друга ліга СРСР, зона 3 8 І. Б. Фролов 1981 Друга ліга СРСР, зона 3 10 Г. М. Федоров +1982 Друга ліга СРСР, зона 5 14 Н. А. Бастіан 1 983 Друга ліга СРСР, зона 5 7 В. І. Горбулін 1984 Друга ліга СРСР, зона 5 6 В. І. Горбулін тисяча дев'ятсот вісімдесят п'ять Друга ліга СРСР, зона 5 12 В. І. Горбулін 1986 Друга ліга СРСР, зона 5 9 В. І. Горбулін 1987 Друга ліга СРСР, зона 5 15 В. І. Горбулін 1988 Друга ліга СРСР, зона 5 15 Н. П. Фірсов 1989 Друга ліга СРСР, зона 3 9 Н. П. Фірсов 1990 Друга нижча ліга СРСР, зона 5 11 Н. П. Фірсов тисячу дев'ятсот дев'яносто один Друга нижча ліга СРСР, зона 5 18 В. К. Гаян

В кубках СРСР [ правити | правити код ]

Сезон Стадія Примітки тисячу дев'ятсот шістьдесят-один 1/128 Кубок СРСР, РРФСР, зона 3 тисяча дев'ятсот шістьдесят-два 1/256 Кубок СРСР, РРФСР, зона 2 1 963 1/256 Кубок СРСР, РРФСР, зона 1 1964 1/512 Кубок СРСР, РРФСР, зона 3 1965/66 1/2048 Кубок СРСР, РРФСР, зона 3 1966/67 1/4096 Кубок СРСР, РРФСР, зона 1 1967/68 1/2048 Кубок СРСР, РРФСР, зона 1 1968/69 Фінал Кубок СРСР, РРФСР, зона 3

У чемпіонатах Росії [ правити | правити код ]

Сезон Ліга Місце Тренер Примітки одна тисяча дев'ятсот дев'яносто дві друга ліга , Зона 2 19 в К. Гаян 1993 Друга ліга, зона 3 17 Ю. В. Самулістов Сезон Ліга Місце Тренер Примітки   одна тисяча дев'ятсот дев'яносто дві   друга ліга   , Зона 2 19 в К виліт в третю лігу 1994 Третя ліга Росії , Зона 2 11 Ю. В. Самулістов 1 995 Третя ліга Росії, зона 2 10 В. А. Брикін 1996 Третя ліга Росії, зона 4 3 В. А. Брикін Вихід у Другу лігу +1997 Друга ліга, зона «Центр» 12 В. А. Брикін 1998 Другий дивізіон, зона «Центр» 2 Н. І. Кисельов 1999 Другий дивізіон, зона «Центр» 4 В. М. Коберський 2000 Другий дивізіон, зона «Центр» 3 В. М. Коберський 2001 Другий дивізіон, зона «Центр» 5 Н. І. Кисельов 2002 Другий дивізіон, зона «Центр» 5 Н. І. Кисельов 2003 Другий дивізіон, зона «Центр» 1 А. Б. Шелест вихід в перший дивізіон 2003 Другий дивізіон, Кубок ПФЛ 2 А. Б. Шелест 2004 перший дивізіон 6 А. Б. Шелест 2005 Перший дивізіон 8 А. Б. Шелест 2006 Перший дивізіон 20 А. Б. Шелест Виняток з ПФЛ Проблеми з фінансуванням 2007 ЛФЛ Росії , Черноземье 5 В. А. Брикін вихід у другий дивізіон 2008 Другий дивізіон, зона «Центр» 13 С. В. Кір'яков 2009 Другий дивізіон, зона «Центр» 7 Н. І. Кисельов 2010 Другий дивізіон, зона «Центр» 13 Н. І. Кисельов 2011/2012 Другий дивізіон, зона «Центр» 8 І. Н. Лузякін 2012/2013 Другий дивізіон, зона «Центр» 16 І. Н. Лузякін (До 9 туру), А. Н. Авер'янов Рішенням ПФЛ ФК «Орел» залишено в 2 лізі 2013/2014 Другий дивізіон, зона «Центр» 13 А. Н. Авер'янов (До 5 туру), Е. В. Борзикін 2014/2015 Другий дивізіон, зона «Центр» 13 І. Н. Лузякін (До 20 туру), Ф. І. Гаглоев (21 тур), в.о В. С. Окорочков (З 22 туру)

В кубках Росії [ правити | правити код ]