В'ячеслав Грозний: "Начебто намагалися". "Шахтар" - "Говерла" - 2: 0. 1 тур

В'ячеслав Грозний. Фото: shakhtar.com

На післяматчевій прес-конференції наставник «Говерли» підвів підсумок зустрічі з «Шахтарем» і відповів на питання журналістів.
- Початок чемпіонату. Безумовно, дуже складний календар. З перших шести турів чотири матчі - в єврокубках. Я не обмовився, бо ми граємо з «Шахтарем» і «Металістом», які виступають в Лізі чемпіонів. І з «Динамо» і «Дніпром», що грають в Лізі Європи. Це перевірка на міцність команди, яка тільки починає створюватися. Ми ще поки на шляху до становлення.

Наприклад, Віталій Буяльський тільки вчора приїхав з Києва на електричці. Я його побачив вперше на тренуванні, а сьогодні дав йому зіграти 45 хвилин. Деякі футболісти теж не так давно з'явилися. Потрібен час і терпіння. Звичайно, ми хочемо доукомплектуватися. У нас по ряду позицій не те що немає конкуренції - у нас немає футболістів, яких ми хотіли б бачити. Але це, безумовно, наші проблеми. Грати з такою класною командою, як «Шахтар», - це перевірка певних моментів, характеру. Характером якраз я задоволений.

Його у гравців вистачало. І єдиноборств, і боротьби. У перші 20 хвилин, швидше за все, над футболістами був достатній прес великого клубу європейського рівня - «Шахтаря». І скільки б ми, тренери, ні говорили, це так просто не проходить. Тому хлопці допускали більшу кількість помилок, ніж зазвичай. Потім, трошки заспокоївшись, почали контролювати м'яч. За перший тайм створили три гольових моменти. Були передумови для взяття воріт. Як мінімум один-два голи ми повинні були забивати. Не думаю, що кожному клубу, навіть європейського рівня, вдасться на поле «Донбас Арени» створити стільки моментів.

У перерві я звернув увагу на те, що ми програємо середину поля, де не все допрацьовували. Випустив Буяльського, який у відборі добре працює. Ми не пропустили в першому таймі, хоча могли. А пропустили тоді, коли не чекали, - на самому початку другого тайму. Не встигли заблокувати зону Гречишкіна. Футболісти не перебудувалися і, на жаль, пропустили гол. «Шахтарю» стало грати значно легше.

У той же час ми боролися до самого кінця. За рахунку 1: 0 повинні були забивати. І ми б взяли очки в Донецьку. Чи хотів я обіграти «Шахтар»? Звичайно, хотів! Тому що немає сенсу бути тренером, якщо ти не хочеш вигравати. Якщо сам в це не віриш, значить, не будуть вірити і футболісти.

Сьогодні у нас була можливість обіграти суперника. Так, «Шахтар» створив достатню кількість моментів, тому що у нас, безумовно, немає належної зіграності. І клас гравців «Шахтаря» найвищий. Ніхто в цьому не сумнівається. Тому я з гіркотою можу констатувати те, що ми не взяли очки. А набравши бали в Донецьку, гравцям було б далі легше рухатися психологічно. Розумію, що з боку суперника могла бути недооцінка. Але це проблема не «Говерли».

Висококласні гравці можуть і з половини моменту вичавити результат. Пропустили необов'язкові м'ячі. Хоча, напевно, обов'язкових у футболі і не буває. Задоволений ставленням футболістів. Більшість з них намагалося, але є проблеми в якості роботи з м'ячем. Якщо ми додамо в цьому аспекті, то, швидше за все, будемо менше виконувати чорнової роботи. Вони вміють грати в футбол, але занадто тиснув прес великого клубу.

Безумовно, я зараз прийду і скажу їм спасибі за самовіддачу. Але потрібно набирати очки. А для цього треба бути впевненими в своїх силах. «Шахтарю» бажаю удачі в Лізі чемпіонів. Завдання, яке ставлять «гірники» - виграти цей турнір, - цікава і цілком вирішувана. Спасибі за прийом, за організацію. Все чудово. Ну а нам належить створення нової команди. Будемо пробувати рухатися вперед і радувати своїх закарпатських уболівальників.
- В'ячеславе Вікторовичу, ключовим став перший гол, який був забитий після перерви. Ваші гравці, напевно, ще були в роздягальні. Це той нюанс, який відрізняє велику команду від маленької. Чи так це?

- Ви маєте рацію. І ми на цьому акцентували увагу: «Хлопці, перші 20 хвилин другого тайму будуть ключовими. Зіграйте так, як ніби від цього залежить результат усього чемпіонату ». Вийшли, на кшталт старалися. Але ви дійсно праві: класна команда може скористатися і половиною кроку. На жаль, ми пропустили цей м'яч. Він в значній мірі вплинув на гру.
- Не дивлячись на вашу скромність, неозброєним оком видно, що у команди є гра.

- Дякую за комплімент нашій маленькій команді. Знаєте, мої футболісти можуть грати значно сильніше. Безумовно, за результат відповідаю я як головний тренер. З футболістів я досить серйозно питаю за якість гри. Якби повернути час на три тижні тому, коли я приступив до роботи, то я б прибрав один етап: перестав би переглядати середніх українських футболістів з Другої і Першої ліги. На це я втратив цілий тиждень.

Потрібно було брати відразу готових гравців в оренду у «Динамо», «Шахтаря», «Металіста», «Дніпра» і спокійно їх готувати. А ми цим складом навіть жодного разу не грали. Навіть в Дебрецені проти «Газ Метану» не грало півкоманди. Після минулого сезону втратили багато футболістів, а сьогодні ще не дуже добре знаємо один одного, не всі хлопці розмовляють російською.

Доводиться деякі речі доводити через перекладача. Так, проблиски гри іноді було видно. Але, ви знаєте, іноді працюючи у великих клубах, я звик до того, що моя команда повинна грати тільки на перемогу. Може бути, футболісти вважали, що я їм кажу щось з області фантастики.

Але якщо не думати про виграш у «Шахтаря», то так ніколи нічого й не завоюєш. Що можна втратити, пробуючи обіграти «Шахтар»? Та нічого, тільки заслужити повагу глядачів, журналістів, уболівальників, всієї країни. Потрібно пробувати це робити, інакше не стрибнеш ніколи вище планки, яку хочеш взяти. Повторюся, були лише проблиски. Ми можемо грати значно краще. А вам спасибі за комплімент.