Полезные материалы

Соціальна залежність: у "Шахтаря" більше всіх передплатників в УПЛ, "Зоря" за рік показала найкращий приріст

Сучасний світ важко уявити без соціальних мереж. Це фундамент нинішнього інформаційного простору, тут вирує своє життя, так чи інакше переплітається з реальністю. Складно переоцінити значимість соцмереж для футбольного світу, в тому числі і для українського футболу. Поступово клуби Прем'єр-ліги розуміють, наскільки це важливо, і що може принести реальну прибуток в майбутньому, і прогресують в цьому напрямку. Але не так швидко, як нам хотілося б. До європейських лідерів нам поки що далеко.

Тут пригадується нещодавній приїзд "Манчестер Сіті" в Харків. Виявилося, у англійців є спеціальна людина, яка займається виключно клубної сторінкою в Instagram. Порівняйте рівень з УПЛ, де не у більшості клубів немає SMM-ника, людину, яка відповідає за ведення соцмереж.

Напередодні Нового, 2018 року, ми пропонуємо вам проаналізувати кількість передплатників клубів УПЛ в соцмережах і порівняти цифри з минулорічними показниками, які публікувало німецьке видання Result Sport.

Digital communiti - це загальне число передплатників клубу в соціальних мережах на 1 січня 2017 року.

Для початку давайте ознайомимося з торішніми даними від Result Sport. Відразу варто звернути увагу, що німці допустили помилку в підрахунках передплатників «Зірки». Кропивницькому клубу помилково приписали кількість передплатників в YouTube, цифри просто проставили не в ту клітинку, запозичивши у "Дніпра". Крім того, невірна цифра у "Зірки" була вказана в графі Twitter. Звичайно, виправити ці помилки і зрозуміти точні цифри зараз, через рік, складно. Але якщо порівняти цифри кількості передплатників кропивничан в Facebook і Google+ з поточними цифрами, то виявимо, що за рік їх кількість зросла приблизно на 20%. Ми вирішили за цим принципом підійти до формування Digital communiti "Зірки" і "на око" склали приблизну кількість передплатників цього клубу за станом на 1 січня 2017 року.

Крім того, в зв'язку з забороною в Україні соціальної мережі "Вконтакте", клуби УПЛ перестали там вести свої сторінки. Ми прорахували торішній Digital communiti для всіх клубів Прем'єр-ліги без урахування "Вконтакте". У нинішній рейтинг, природно, російську соцмережу ми не включали.

Digital communiti клубів УПЛ станом на 31 грудня 2017 року без урахування "Вконтакте"

Шахтар 1953084 Динамо 285767 Карпати 8475 Зоря 3376 Чорноморець 9879 Олександрія 2362 Олімпік 11374 Ворскла 3195 Сталь 408 Маріуполь? Верес? Зірка 3546

Кількість передплатників у соцмережах українських клубів за станом на 31 грудня 2017 року

Відзначимо, що в Digital communiti ми не стали включати передплатників клубів на їхні канали в Viber і Telegram. Варто відзначити, що месенджери з кожним днем ​​стають все популярнішими, але українські клуби поки не дуже активно ведуть свої клубні канали в них. Тільки у "Шахтаря" і "Динамо" є клубні канали та в Viber, і в Telegram, а "Олімпік", "Маріуполь" та "Чорноморець" поступово розвивають свої канали лише в Telegram. З січня свій Viber-канал планують запустити "Карпати".

Facebook

Заборона на "Вконтакте" змусив українські клуби активніше працювати в Facebook, практично всі клуби, за винятком "Шахтаря", за рік серйозно додали передплатників в цій соцмережі. "Гірники" втратили більше 50 тисяч передплатників, але тому є своє пояснення. З відходом Луческу від сторінки поступово відписуються вболівальники з Румунії, втрати бразильців зменшують передплатників з цієї країни.

Але на тлі інших "Шахтар" просто король Фейсбуку, донеччани в цій соцмережі мають в 14 разів більше фанатів, ніж "Динамо". Кияни другі, набравши трохи більше 100 тисяч передплатників. Кияни були б третіми, так "Дніпро" понизився у класі. Що цікаво, третю позицію займає "Верес", що прийшов влітку з першої ліги. Робота рівненського клубу в цій площині дуже активна. Також зазначаємо роботу "Чорноморця", "Ворскли" і "Олександрії", які збільшили за рік число передплатників в Facebook в два рази.

Instagram

Одна з двох найпопулярніших соціальних мереж в Україні на даний момент. Тут все без винятку клуби УПЛ збільшили число своїх передплатників. Лідирують, звичайно ж, "Шахтар" і "Динамо", а от третє місце займає "Олімпік". У Instagram, на подив, у донеччан найбільша аудиторія, і по числу передплатників вже майже наздогнали "Дніпро". Відзначаємо "Зорю", луганчани домоглися відмінних результатів і за рік додали в вісім разів! Приблизно в тому ж темпі розвиваються "Карпати", з'явилася сторінка в Instagram у "Зірки", а ось "Сталь" є єдиним клубом УПЛ, не представлених в цій соцмережі.

YouTube

Минулий рік зовсім можна сміливо назвати роком YouTube. Ця платформа не тільки динамічно розвивається, але ще і дозволяє заробляти. Не можна сказати, що українські клуби активно користуються цим, але поступово їхня аудиторія в Ютебе зростає. Виняток становить лише "Олександрія", у якій за рік простежується негативний баланс. Цікаво, що Ютуб - єдине місце, де "Динамо" обходить "Шахтар". Активні тут "Карпати" і "Чорноморець", які регулярно організовують трансляції своїх матчів на зборах, більше тисячі передплатників набрав "Верес".

Twitter

Ця соціальна мережа, вельми популярна на Заході, в Україні поки не прижилася. Твіттер ведуть всі клуби УПЛ, за винятком "Сталі" (і, частково, "Чорноморця", який закинув свою сторінку), але лише у двох грандів, а також "Карпат" є більше тисячі передплатників. Проте, невеликими темпами, але кількість передплатників у всіх зростає. "Шахтар" веде відразу чотири мовні версії Твіттера і за рік зробив солідний крок вперед в його розвитку.

Google+

Ця соціальна мережа ще менш популярна в Україні, ніж Твіттер. Лише "Шахтар" і "Динамо" тут представлені солідної публікою, і то, їх число передплатників за рік скоротилося. А "Зоря", "Сталь" і "Верес" в Гуглі зовсім не мають своїх сторінок.

підсумок

Підводячи підсумок, відзначаємо переорієнтацію клубів УПЛ після заборони "Вконтакте". Наші клуби активно розвивають свої сторінки в Facebook і роблять упор на Instagram. Ну і YouTube йде вгору, світова тенденція дає про себе знати. В принципі, той же "Динамо" теоретично тільки за рахунок прибутку з Ютуб може закривати якщо і не весь бюджет прес-служби, то більшу його частину. Потрібно лише не зупинятися.

Найбільшого успіху за рік домоглася "Зоря", приріст абонентів луганчан склав 326%. Цьому, звичайно, посприяло успішний виступ в Лізі Європи. На другому місці "Сталь" (218%), але спочивати на лаврах кам'янчанам нічого, це лише результат малої кількості передплатників. Насправді "сталевари" аутсайдери УПЛ по Digital communiti. Третій результат за рік показала "Олександрія", якій варто звернути увагу на Ютуб. Його розвиток допоможе "городянам" у багатьох аспектах.

Відзначимо і "Динамо", яке незважаючи на всю критику, поступово прогресує в соцмережах. А ось "Шахтар", можна сказати, рік провів на місці. Треті по Digital communiti львівські "Карпати", потенціал у них величезний, ми і не дивуємося цьому. Тут все в повному порядку, потрібно лише продовжувати свій розвиток. Хороші результати показує і "Олімпік", який показав приріст абонентів на 43%.

А в ув'язненні заглянемо на цифри двох команд, які колись були представлені в Прем'єр-лізі, але зараз виступають у другій лізі - "Дніпра" і "Металіста", вірніше тепер уже "Металіста тисячі дев'ятсот двадцять п'ять". Дніпряни втратили 28 тисяч передплатників, але як і раніше є одним з найпопулярніших клубів в українському сегменті соціальних мереж. Новостворений "Металіст" на даний момент має понад 20 тисяч передплатників в Фейсбуці, Інстаграме і Ютубі. Харків'яни не розвивають Гугл + і Твіттер, але активно працюють на інших майданчиках. У тому числі і в месенджерах. "Синьо-жовті" представлені і в Телеграма, і в Вайбере.

Показники Digital communiti "Дніпра" і "Металіста 1925" станом на 31 грудня 2017 року

Команда Digital communiti Facebook Twitter Google+ Instagram YouTube Telegram Viber Дніпро 235536 139458 60614 1641 13709 20114 0 0 Металіст 20561 7116 0 0 8685 4760 217 366

Наостанок закликаю вас підписуватися не тільки на сторінки своїх улюблених клубів в соцмережах і месенджерах, а й на сторінки і канали FootBoom. Тоді ви точно не пропустите важливих новин і завжди прочитаєте актуальні матеріали наших авторів. З новим роком друзі!

Верес?