Таблиця калорійності
У батоні - 238 ккал
на 100 гр У будь-якому білому хлібі - 266 ккал
на 100 гр У чорному або житньому хлібі - 205 ккал
на 100 гр У зерновому хлібі - 230 ккал
на 100 гр У Бородінському хлібі - 201 ккал
на 100 гр У хлібі з висівками - 248 ккал
на 100 гр Як і інші борошняні вироби, хліб є джерелом харчових волокон. Вони необхідні для нормального функціонування організму, в тому числі для регуляції роботи перистальтики - пересування їжі по органам травної системи.
Хліб багатий нерозчинної у воді клітковиною (целюлоза, геміцелюлоза, лігніни). Її наявність сприяє зменшенню енергетичної цінності їжі, що вживається і, в той же час, за рахунок ефекту "повного шлунка» клітковина надовго забезпечує відчуття ситості. Це перешкоджає ризику виникнення нападів голоду і надійно оберігає від переїдання.
Про це не варто забувати. Кількість калорій в краюшке хліба залежить від його складу. Ті, кого турбує стрункість власної фігури, в принципі повинні враховувати калорійність кожного продукту . Тому вибирати слід, перш за все, хлібні вироби, енергетична цінність яких вказана на етикетці. По-друге, бажано, щоб хліб був розрізаний на однакові за розміром і товщині шматки. Це дуже спрощує контроль над кількістю спожитих калорій.
Багато дієтологів дотримуються думки, що вживання хліба має бути обмежена на користь інших зернових продуктів: пластівців, висівок, каш. У той же час, інші їхні колеги впевнені, що рекомендовані 5-6 порцій зернових продуктів, які повинен вжити кожна людина протягом дня, може повністю забезпечити просто хліб (1 порція - 1 кусень або шматок).
Це насправді так, необхідно тільки вибрати повноцінний хліб, по можливості, найменш калорійний, який може забезпечити достатню кількість поживних речовин, вгамувати голод і зберегти струнку фігуру.
Норма споживання калорій коливається в залежності від статі, віку і способу життя, але в цілому діти протягом дня повинні вжити від 1600 до 2200 ккал, дорослі жінки - близько 1500, чоловіки - близько 2000 ккал (в стані спокою).
Отже, спробуємо оцінити популярні види хліба з точки зору калорійності і вмісту корисних мікроелементів. У розрахунках будемо виходити з того, що в середньому шматок нарізної хліба важить близько 40 гр.
Але головний недолік цих видів хліба криється не в калорійності, а їх ... марності. Їх виробляють з білого борошна, частіше за все пшеничного. Чим біліше борошно, тим вона дрібніша, а значить, тим менше в ній, практично не вціліло, корисних речовин. Фактично, білий хліб містить тільки клейковину і крохмаль.
Харчові волокна зосереджені головним чином в глибоких шарах зерен, тому куди більше їх міститься в хлібах з борошна грубого помелу. До таких продуктів відносяться:
або чорний хліб. У ста грамах 205 ккал, або 82 ккал в 40 грамах. Не дивлячись на те, що один його шматок також дає зовсім немаленьке кількість калорій, всі вони несуть організму велику користь крім власне енергетичної.
Крім того, житнє борошно, в порівнянні з пшеничного, містить більше мінералів і вітамінів. Зокрема, чорний хліб багатий на вітаміни групи В, що впливають на роботу в першу чергу нервової і травної систем.
Крім того, наявність в достатку вітамінів цієї групи допомагає зберігати волосся і шкіру красивими і здоровими. Чимало в ньому також вітамінів А і Е, незамінними в боротьбі зі старінням.
Останнім часом популярність набирає зерновий хліб. І нехай він також не може похвалитися низькою калорійністю (в ста грамах - 230 ккал, в порції - 92 ккал). Зміст в ньому насіння соняшнику, дині або льону робить його корисніше рівно на корисність цих самих продуктів, багатих поліненасиченими жирами омега-3 і омега-6. Вживання їх з їжею украй важливо, оскільки наш організм не здатний їх синтезувати.
Але, на щастя для любителів білого хліба і на жаль для дотримуються «темної сторони сили», не все так однозначно.
У той час як при виготовленні білого хліба використовуються дріжджі, чорний готується на кисломолочної заквасці, що обумовлює його високу кислотність.
Чорний хліб небажано вживати при гастритах, виразках, інших захворюваннях шлунково-кишкового тракту, а також при проблемах з жовчним міхуром або печінкою.
Крім того, навіть здоровому шлунку непросто переварити хліб, випечений тільки з житнього борошна. Тому допустимі домішки інших видів борошна, в тому числі пшеничного - близько 20-30%.
Дитяча травна система значно ніжніше, ніж у дорослих. Крім того, вони ведуть дуже рухливий спосіб життя, і їх організм витрачає величезну кількість енергії на зростання. Таким чином, діти особливо потребують легкозасвоюваних вуглеводах. Саме висока енергетична цінність і легкість перетравлення роблять білий хліб незамінним в дитячому раціоні.
Навіть самий низькокалорійний хліб не допоможе вам в боротьбі із зайвою вагою, якщо на товстий шар масла ви покладете шматок жирної шинки з жовтим сиром. Кращим рішенням тут буде легкий сирок замість масла і скибочку пісної шинки або курки. І до всього додати хорошу порцію овочів.
Хлібні сухарики (особливо гарні з чорного хліба) урізноманітнюють будь-який салат і не дуже збільшать його калорійність.
Не забувайте про рідини! Щоб харчові волокна змогли надати своє благотворний вплив на організм, і допоміг йому насититися, ви повинні вживати достатню кількість води.
Якщо все ж твердо мають намір виключити хліб зі своєї дієти, то відмінною заміною стане лаваш. Тонкі коржі, в які можна загорнути що завгодно - смаженої печінки до петрушки з селерою, порадують будь шлунок.
При виборі конкретного виду хліба коштує, перш за все, враховувати ваші актуальні цілі:
Copyleft © 2017 . www.vremya-sporta.od.ua