Полезные материалы

Гран Прі Малайзії: Прев'ю етапу

  1. Про очікування від уїк-енду ... Гран Прі Малайзії - етап незвичайний. За 18 років тут пройшло чимало...
  2. Про гумі ...
  3. Рік тому на Сепанг ...

Про очікування від уїк-енду ...

Гран Прі Малайзії - етап незвичайний. За 18 років тут пройшло чимало яскравих гонок - починаючи з першої, коли в 1999-му Міхаель Шумахер повернувся за кермо, пропустивши шість Гран Прі через перелом ноги, і в кваліфікації розгромив суперників, на секунду випередивши всіх, включаючи напарника Едді Ірвайна. Перемогу в підсумку здобув саме Ірвайн, але тільки тому, що Шумахер не тільки пропустив його вперед, але і всю гонку стримував Міку Хаккінена. Після фінішу Ірвайн жартував: «Може, мені теж зламати ногу?»

або Гран Прі 2001 року , Коли через кілька кіл після старту почався дощ, і обидві лідирували Ferrari вилетіли з траси в одному повороті, відкотившись в кінець першого десятка! А потім за кілька кіл відіграли всі втрачені позиції, проїжджаючи кола на п'ять секунд швидше за суперників.

Погода - постійна тема для розмов в Малайзії. Виснажлива, 40-градусна спека при найвищому рівні вологості перетворюють навіть звичайну активність на подобу марафону, що вже говорити про двогодинний гонці! Будь-якої хвилини може піти дощ - і якщо таке трапляється, то можна бути впевненим, що це буде не легкий європейський дощик, а тропічна злива, який змиває машини з траси. А через 15 хвилин він може так само раптово закінчитися.

Хоча спочатку Гран Прі Малайзії проводився восени, з 2001-го його перенесли на початок року, і тільки в минулому році Сепанг повернувся в другу половину сезону. Це відповідало бажанням організаторів - вони визнавалися , Що хотіли б проводити гонку в той момент, коли боротьба за титул вступає у вирішальну фазу. І хоча керівництво чемпіонату пішло назустріч, 7 квітня 2017 року було оголошено, що контракт з трасою продовжений не буде і нинішній Гран Прі Малайзії виявиться останнім.

Малайзійська траса дуже специфічна, жодна з машин команд-лідерів не має тут явних переваг. Тут є і швидкісні віражі, і довгі прямі, і повільні повороти. А спекотна погода і висока вологість збільшують шанси на помилку.

Три останні роки на поуле тут незмінно опинявся Льюїс Хемілтон, але переміг тут лише один раз, в 2014 році. В інші роки домогтися максимального результату Льюїсу заважали різні збігу обставин - невдала стратегія в 2015-му, відмова мотора в 2016-м ...

Зате Себастьян перемагав тут вже чотири рази, його можна вважати справжнім фахівцем з Сепанг. З огляду на ситуацію в чемпіонаті, німець просто зобов'язаний підтверджувати цей статус, якщо він хоче поборотися за титул у цьому році - три перемоги поспіль дозволили Хемілтону створити вже досить помітний відрив від свого головного конкурента.

Про трасу ...

Про трасу

Sepang International Circuit - 5543 метри. Дистанція гонки: 56 кіл = 310.408 км. 15 поворотів. Аеродинаміка налаштовується на середній / високий рівень притискної сили. Максимальна швидкість: 330 км / год c DRS і 320 км / год без неї.

З повністю натиснутою педаллю газу гонщики проїжджають близько 70% кола - це одне з найвищих значень в сезоні. Вісім зон гальмування. Знос гальм: середній. Гальмування займають 15% часу на колі. Довжина піт-лейн: 425 метрів. Для проведення піт-стопа потрібно 22 секунди, що відносно небагато.

Траса в Сепанг - перший створене з нуля творіння архітектора Формули 1 Германа Тільке (до цього він трохи оновив австрійський А1-Ринг). У 1999 році, коли траса дебютувала в чемпіонаті, вона вражала масштабами і інфраструктурою. З тих пір ми побачили чимало нових автодромів, які виглядали навіть ще більш вражаюче, а блиск малайзійської траси кілька збляк. Тим не менш, це як і раніше гарний, самобутній і, головне, впізнаваний автодром - особливо дві довгі прямі, пов'язані шпилькою.

Тим не менш, це як і раніше гарний, самобутній і, головне, впізнаваний автодром - особливо дві довгі прямі, пов'язані шпилькою

На старті варто уважно стежити за подіями в першому повороті. Він правий, дуже довгий і крутий - сумарний кут перевищує 180 градусів! А відразу після нього гонщиків чекає майже такий же важкий лівий поворот, що виводить на швидкісний правий віраж. Саме тут відбувається левова частка подій першого кола, а часом і всієї гонки.

Перед торішньої гонкою на трасі пройшла реконструкція . Зміни торкнулися, в першу чергу, останнього повороту, де внутрішній радіус був піднятий на метр, що призвело до зміни оптимальної траєкторії.

Про гумі ...

Про гумі

У колишні роки в Pirelli незмінно вибирали для Гран Прі Малайзії найжорсткіші склади гуми. Настільки консервативний вибір пояснюється спекотною погодою, абразивним асфальтом, великим навантаженням на шини в швидкісних поворотах і необхідністю впоратися з високим крутним моментом при розгонах.

Цього року гуми Hard на Сепанг ми не побачимо, але, як ми вже не раз розповідали, фактично цей склад виведений з ужитку. Так що лінійка, яку привезе до Малайзії Pirelli - Medium, Soft і SuperSoft, - теж найжорсткіша з використовуваних, особливо якщо враховувати, що Medium нинішнього року навіть жорсткіше торішнього Hard.

Асфальт на малайзійської трасі прогрівається до +60 - це одне з найбільших значень по ходу сезону, на верхній межі ефективної роботи шин. При цьому температура самої навантаженої лівої передньої шини може досягати 120 градусів. За навантаженням на гуму Сепанг поступається тільки Сільверстоун, Барселоні і Сузукі. Тому піт-стопів тут зазвичай багато - пілоти зупиняються як мінімум два рази, а часто і більше.

Правда, в цьому році, з новими шинами, число піт-стопів радикально скоротилося, так що можна не сумніватися в тому, що як мінімум частина пелотону спробує обмежитися одним піт-стопом. Але хтось обов'язково буде зупинятися двічі, так що якесь розмаїття нам забезпечено.

Різниця в швидкості між складами очікується досить великий. У той же час тут цілком можна обганяти, так що ризик застрягти в трафіку невеликий - це дає стратегам велику свободу.

Рік тому на Сепанг ...

Рік тому на Сепанг

Торішня гонка на Сепанг стала одним з тих Гран Прі, які в значній мірі визначили результат чемпіонату. Ніко Росберг приїхав до Малайзії лідером особистого заліку, але кваліфікацію з великою перевагою виграв Хемілтон, а на старті Росберг зіткнувся з Феттелем і Ферстаппеном, після чого виявився останнім. Для Феттеля гонка на цьому закінчилася.

Сценарій гонки виглядав гранично простим - ніхто вже не міг перешкодити Хемілтону перемогти, а Росберг хоч і проривався наверх, робив це недостатньо швидко, щоб претендувати навіть на подіум. Це означало, що перед кінцівкою сезону Люїс поверне собі лідерство в чемпіонаті і отримає чудові шанси стати чотириразовим чемпіоном світу.

Цей сценарій «працював» лише до 41 кола, коли на машині лідера несподівано вибухнув наднадійною мотор Mercedes. Відчайдушний вигук Льюїса по радіо: «Oh, no, no, no!» Згодом увійшов в усі нарізки найбільш яскравих моментів сезону.

Після сходу Хемілтона пілотам Red Bull Racing залишалося конкурувати лише один з одним, але перевага тут було у Ріккардо, який уникнув будь-яких інцидентів і впевнено переміг. Ферстаппен фінішував другим, а Росберг в результаті піднявся на третє місце - навіть незважаючи на збільшення 10 секунд до його результату за зіткнення з Райкконеном на другій половині дистанції.

У підсумку замість того, щоб програти Льюїсу 13 очок, що сталося б у разі перемоги Хемілтона, Росберг відіграв у нього 15. На фініші чемпіонату Ніко випередить напарника всього на 5 очок.

Після фінішу Ірвайн жартував: «Може, мені теж зламати ногу?