Полезные материалы

Гран-прі Росії: перша гонка за 100 років

Фото: ТАСС / Віталій Бєлоусов

У п'ятницю, 10 жовтня, в Сочі стартував 16-й етап "Формули-1" сезону 2014 - Гран-прі Росії. На три дні вся увага світу "королівських гонок" прикута до сочинського автодрому. Як довго не могли "зустрінеться" Росія і "Формула-1", а також чим примітна зовсім недавно відбудована траса в Сочі - в матеріалі M24.ru.

Столітня історія Росії і "Формули-1"

Останній Гран-прі Росії пройшов 100 років тому - в далекому 1914 році. Хоча до нинішніх змагань та гонка мала мало відношення, так як ніякої "Формули-1" ще не існувало. Реальні ж спроби провести в нашій країні етап "королівських гонок" робилися кілька разів в останні півстоліття.

Першою "ластівкою" стала історія в середині 60-х років, коли в столиці навіть спроектували трасу в Тушино. Але побудовано нічого не було з фінансових і ідеологічних причин ( "Формула-1" - дитя буржуазного світу).

Друга спроба була зроблена на початку 80-х. Нинішній президент "Формули-1" Берні Екклстоун навіть приїжджав до Москви шукати відповідне місце для траси. А в попередньому календарі на сезон-1983 з'явився Гран-прі Кремля. Але ідея знову реалізовано не було. Перш за все, через смерть тодішнього глави Федерації автоспорту СРСР Леоніда Афанасьєва, який якраз і намагався "привезти" Ф1 в СРСР.

Що стосується новітньої історії Росії, то різних проектів привезти сюди "Формулу-1" було безліч. Але всі вони так і залишилися проектами. У 90-х траса могла з'явиться в Калінінграді, Ярославлі, Чехова, але кожен раз все впиралося в відсутність грошей. Є в цьому списку невдач і Москва з Санкт-Петербургом. Найреальніший крок в сторону "Формули-1" було розпочато в Підмосков'ї, де побудували автодром Moscow Raceway. Гоночна траса в Волоколамському районі знаходиться поблизу сіл Шелудькове і Федюкова, в 95-і кілометрах від Москви. Офіційне відкриття автодрому відбулося в липні 2012 року. Зараз на цій трасі проходять гонки серій: WTCC, DTM, чемпіонати "Формули Рено" тощо. Проводити "королівські гонки" там також можна.

Історичне ж подія сталося 9 жовтня 2010 року. Тоді були узгоджені умови етапу "Формули-1" в Росії, а потім в Сочі було підписано угоду з керівниками Ф1.

Автодром в Сочі

Сочинська траса "Формули-1" розташована на території і навколо Олімпійського парку, де пройшла зимова Олімпіада 2014 року. Архітектором автодрому, як і багатьох інших трас "королівських гонок", виступив німець Герман Тільке. Він відзначав, що трек в Сочі швидкий, на ньому є ділянки, де швидкість болідів може перевищувати 300 км / ч, а також повороти на швидкості 200 км / ч.

Важливо сказати, що Тільке розробив кілька проектів для Гран-прі Росії, в тому числі - в центрі Москви. Однак вибір все-таки впав на Сочі. Будівельники були змушені перерватися на час Олімпійських ігор, але, на відміну від багатьох інших трас, сочинський автодром був зданий достроково - за два місяці до гонки.

Фото: ТАСС / Артур Лебедєв

Довжина траси становить 5,8 тисячі метра, вона містить 18 поворотів. Унікальність автодрому полягає в тому, що він складається з двох частин: тимчасової (велике коло) і постійної (мале коло). Великий буде використовуватися тільки для етапів "Формули-1", на другому ж можна проводити заходи цілий рік.

На трасі є три розгінних ділянки. Максимальну швидкість (до 320 км / ч) боліди зможуть розвивати на прямий (довжина близько 650 метрів) між першим і другим поворотами. Середня швидкість проходження кола - 215 км / ч.

думка експерта

Траса в Сочі в порівнянні з іншими досить складна. Автодром має деяку схожість з трасами в Абу-Дабі, Сінгапуром, Мельбурн і Монреалем. А також з треками в Кореї і Валенсії, яких в цьому році в календарі немає.

З особливостей траси зазначу швидкісну дугу навколо меду Плази (найдовший поворот чемпіонату, по ходу якого пілоти розженуть машини більш, ніж до 300 км / год, - прі.ред.) І зону гальмування після другої DRS.

Те, що гонщики вперше поїдуть по цій трасі навряд чи серйозно позначиться на результатах. Пілот Ф1 може їхати швидко і впевнено вже після перших трьох кіл по трасі, а через 10 вивчає трасу напам'ять до дрібниць. Так вже в п'ятницю автодром стане для них абсолютно рідним і знайомим.

Що стосується можливого проведення гонки в нічний час, то ставлюся до цього позитивно. Види будуть божевільні. Хоча тут і вдень непогано.

Олексій Попов

Російський коментатор "Формули-1"


Гонщики про трасу

За словами першого в історії російського гонщика "Формули-1" Віталія Петрова, сочинська "траса складна, на ній багато цікавих поворотів з негативним ухилом. Гонщик вважає, що пілотам буде складно впоратися з настройками буде складно справлятися." Таких негативних і швидких поворотів я ще ніде не бачив ", - цитує Петрова "Спорт-експрес" .

При цьому головний головний моторист Renault Sport F1 Ремі Таффі підкреслює, що автодром в Сочі схожий на траси минулого і нинішнього сезонів.

"Найбільша подібність він має з Сінгапуром або з вуличної трасою у Валенсії, де ми виступали з 2008 по 2012 роки - швидкісний вуличний трек з крутими поворотами. За нашими розрахунками середня швидкість складе 200 км / ч, і приблизно 56% кола гонщики будуть проїжджати з повністю натиснутою педаллю газу, що значно більше, ніж на традиційних вуличних трасах.

Нові траси вимагають тривалої підготовки, однак ми змогли досить ефективно попрацювати, використовуючи дані з інших трас зі схожими характеристиками. Дуже допомогло те, що ми зовсім недавно проводили гонку в Сінгапурі, де траса має таке ж поєднання крутих поворотів і прямих. Тому наша силова установка буде тут виглядати добре, подібні конфігурації підходять Energy F1-2014. Як ми бачили в Сінгапурі, відриви будуть невеликі, так що гонка повинна пройти цікаво ", - наводить слова Таффом прес-служба команди.

Траса в Сочі. Фото: ТАСС / Валерій Шарифулин

Німецький гонщик команди Mercedes і один з претендентів на чемпіонство в цьому сезоні Ніко Росберг згадав, як брав участь у демонстраційних заїздах в Москві.

"Ми ніколи не були в Росії разом з" Формулою 1 ". Кілька років тому я брав участь в демонстраційних заїздах в Москві навколо Кремля. Все пройшло непогано, російські вболівальники були дуже захоплені цим шоу. Мені здається, на гонку прийде багато людей.

Це нова траса. Я багато працював з нею на симуляторі, намагався підібрати правильні передачі і орієнтири перед поїздкою на трасу. Це дуже важливо. Подивимося, як будуть розвиватися події на трасі, але мені здається, дебютний Гран-прі Росії вийде чудовим ", - сказав Росберг .

Особливою ця гонка буде для єдиного російського гонщика в нинішньому сезоні, пілота Toro Rosso Данило Квята.

"Це моя перша домашня гонка і перший Гран-прі" Формули-1 "в історії моєї країни. Упевнений, до мене буде прикута велика увага, але я готовий до цього і має намір отримати задоволення, тому просто зосереджуся на роботі і зроблю все від мене залежне. Я не так часто буваю в Росії, тому радий, що, нарешті, зможу провести гонку в рідній країні перед російськими вболівальниками. Упевнений, це буде велике і хвилююча подія ", - наводить слова Квята прес-служба команди .

Що стосується самої траси, то гонщик назвав її "наполовину міської", що створить додаткові складності.

"Я б сказав, що тут багато середньошвидкісних і повільних поворотів, місць інтенсивного гальмування і розгону, є звивисті секції. Можна сказати, що наполовину це міська траса, і це додасть складнощів. Є кілька швидкісних секцій, але їх не так багато, тому траса повинна підійти нашій машині ", - зазначив Квят.

сюжет: Тренди міста: все, що хвилює столицю