Як вивезти українську ікону за кордон

Новодел. Сучасні ікони можна вивозити без перешкод.

"Чи потрібні якісь особливі паперу для того, щоб вивезти з України куплену тут сучасну ікону - НЕ антикваріат, куплена у приватної особи, чека та інших документів немає? Якщо потрібні, то як це оформляється?" - Людмила Л., м Київ .

Відповідає Катерина Ємельяненко, юрист МАК "УкрЮрЦентр":

"Проходження митниці з такими речами - завжди питання досить делікатне. Після вступу в силу нового Митного кодексу України для громадян (як резидентів, так і нерезидентів) значно розширено список товарів, дозволених до вивезення з нашої країни. Важливо звертати увагу, до якої категорії відносяться вивозяться предмети. Для старовинних картин, ікон, меблів, музичних інструментів потрібні документи, оформлені в Міністерстві культури України та підтверджують, що дані предмети не є культурною, історичною чи мистецтві ної цінністю держави, що не занесені до реєстру культурної спадщини України і можуть вивозитися назавжди або "тимчасово" (гл. 43, ст. 251 Митного кодексу України). Сучасні картини, гравюри, гобелени, вироби декоративно-прикладного мистецтва, іграшки, одяг, предмети релігійного призначення, деталі костюма і інші речі після 1950 р виготовлення можуть перетинати кордон безперешкодно.

Відповідно, сучасна ікона представляє собою предмет релігійного призначення. Однак вам необхідно мати будь-які документи, що підтверджують "дату її народження". Щоб уникнути несподіванок на митниці, радимо перед транспортуванням ікони отримати згоду в столичному управлінні культури або в обласних профільних службах, або запросити незалежного оцінювача, оскільки чека та інших документів ви на неї не маєте. Також необхідно враховувати, що товари, сумарна фактурна вартість яких перевищує 10 тис. євро , Можна вивезти лише при складанні вантажної митної декларації та оформленні в порядку, передбаченому для суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності (гл. 43, ст. 250 Митного кодексу України) ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні Quot;Чи потрібні якісь особливі паперу для того, щоб вивезти з України куплену тут сучасну ікону - НЕ антикваріат, куплена у приватної особи, чека та інших документів немає?
Якщо потрібні, то як це оформляється?