Полезные материалы

Де і за скільки можна вчити дитину за кордоном

  1. Де і за скільки можна вчити дитину за кордоном Раніше батьки відправляли на навчання за кордон своїх...
  2. Вибір школи та вступ
  3. Ціна питання

Де і за скільки можна вчити дитину за кордоном

Раніше батьки відправляли на навчання за кордон своїх дітей заради престижу, а зараз - щоб привчити їх до самостійності. У скільки обходиться таке навчання і яких результатів можна від неї очікувати?

Київський бізнесмен Юрій Пендальчук відправив свого сина Пашу вчитися в британську школу Taunton School International. Вітчизняна система освіти його не влаштовувала своєї розмитістю і нечіткістю. "Якщо хлопчик чи дівчинка активні, і їм не пощастить в нашій школі з педагогом, який зміг би зацікавити, то це призводить до сумних наслідків: в кращому разі до захоплення комп'ютерними іграми, в гіршому - алкоголем, сигаретами і наркотиками". За словами Юрія, в обраній ними англійській школі все дуже строго - насичений розпорядок дня, обов'язкове заняття спортом і пильний контроль з боку педагогів.

Для запису на консультацію до експерта DEC education телефонуйте: 0 800 30 44 33 або залишайте онлайн-запит

онлайн запит

Закордонні радості

Керівник компанії "Есперанто Тревел" Дарина Лантух впевнена: все більше українців приваблює перспектива того, що в зарубіжних школах їх діти навчаться самостійності і відповідальності. Адже в майбутньому це допоможе їм успішно вибудувати своє життя. "За кордоном до дітей ставляться з повагою, намагаються зміцнити особистісні якості. Учитель з дітьми тримається" на рівних ", уникаючи приниження учнів", - говорить Дарина.

Атестат зарубіжних шкіл - "пропуск" в кращі закордонні вузи. Перелік предметів, що вивчаються в школах за кордоном, відрізняється від української програми. Наприклад, в Україні складно знайти школу з вивченням театрального мистецтва або бізнесу, а за кордоном це в порядку речей. "У школі учням дають вибір між декількома альтернативами, і ти фокусуєшся на те, що тобі дійсно цікаво. Звідси набагато вище мотивація і, безумовно, краще успіхи", - розповідає березня Білас , Яка закінчила в 2008 році швейцарську школу TASIS.

Ще одна перевага закордонної освіти - кожна іноземна школа має солідні спортивні комплекси з басейнами, футбольними і хокейними полями, тенісними кортами і залами для занять гімнастикою. Але найголовніше, що радує батьків, - це якість одержуваного дітьми освіти. "Там вчителі пояснюють дитині матеріал до тих пір, поки він не зрозуміє. Не те що у нас тут: пояснили пару раз, а якщо не зрозумів - плати 10 доларів і залишайся на додаткове заняття", - говорить Віолетта Бондар, чиї діти зараз навчаються в школах Великої Британії.

Вибір школи та вступ

Інтернет переповнений пропозиціями для бажаючих повчитися за кордоном. У Києві низкою йдуть освітні ярмарки, на яких презентуються школи і коледжі. І сайт кожної школи запевняє, що заклад гарне і традиції у них давні. Як вибрати те, що потрібно? Компанії-консультанти за освітніми програмами радять звернутися за порадою до друзів, чиї діти вже відучилися за кордоном, а також поцікавитися офіційними рейтингами навчального закладу. "Насторожити батьків повинен той факт, що школа бере всіх дітей без особливого відбору. При цьому така школа може коштувати набагато дорожче тих, хто відбирає дітей на конкурсній основі", - попереджає Дарина Лантух. Варто витратитися на ознайомчу поїздку в школу. Тим більше що на місці можна буде поговорити з викладачами та учнями - вони можуть розповісти багато цікавого. Якщо школа обрана, справа за малим - потрібно туди ще потрапити. Для цього, як правило, належить показати відмінні знання з трьох предметів: математики, логіки і тому іноземної мови, якою ведеться навчання. А ще надати табелі успішності за останні три роки навчання і три характеристики від викладачів. Подавати документи потрібно заздалегідь, бажано за пару років до вступу, оскільки в хороші школи - черга з бажаючих. Серед бажаних місць навчання - школи Concord College Shrewsbury і Bromsgrove School у Великобританії, а також швейцарська TASIS.

Серед бажаних місць навчання - школи Concord College Shrewsbury і Bromsgrove School у Великобританії, а також швейцарська TASIS

Ціна питання

Один рік в школі-інтернаті закритого типу обійдеться в 20--80 тис. Євро залежно від країни і рівня навчального закладу. Найдорожчі школи-пансіони - в Швейцарії, в них рік навчання в середньому коштує від 50 до 100 тис. Євро в рік. Англійські, американські і канадські навчальні заклади іноді вдвічі дешевше: від 20 до 50 тис. Дол. / Рік. Ніяких додаткових внесків понад спочатку названих сум батькам більше робити не доведеться. Дитина буде забезпечений всім необхідним: його будуть вчити, тренувати, годувати, нададуть житло і будуть за ним цілодобово наглядати. На жаль, грантів на навчання в приватних школах не буває. "Грантів, повністю покривають навчання в приватній школі, ми не зустрічали. Практично всі школи пропонують стипендії (знижки) для обдарованих дітей, але їх сума невелика - 2-3 тис. Фунтів на рік", - розповідає директор освітнього агентства DEC education Наталя Тарченко .

Заощадити можна, якщо дитина поїде навчатися за програмою High School. Вона діє в Ірландії, США і Канаді і коштує близько 10-15 тис. Дол. / Рік. Це навчання в державних школах, які не мають власної інфраструктури.

Якщо дитині необхідно просто підтягти знання іноземної мови, можна записати його на спеціалізовані курси за кордоном. "Навчальна програма з проживанням та харчуванням обійдеться батькам приблизно від 850 євро за 2 тижні. Економно їхати на більш тривалий термін - так кожен тиждень навчання обійдеться дешевше", - говорить координатор освітніх програм компанії STUDY.UA Катерина Власюк.

Наталія Нетовкіна: "Відправляти дітей на навчання за кордон краще віком до 13 років"

Дві мої старші дочки здобувають освіту в Швейцарії - старша вступила до університету Ecole Hoteliere de Lausanne, а середня здобуває освіту в швейцарській школі Ecole Nouvelle de la Suisse Romande. Звичайно, спочатку дітям складно звикнути - адже наші діти розпещені, а в школах - сувора дисципліна: вони повинні поважати вчителів, закони нового суспільства. Відправляти дітей вчитися за кордон краще до 13 років - саме до цього віку діти можуть безболісно стати частиною європейського суспільства, прийняти його мову і культуру. Втім, батькам не можна розраховувати, що в школах дітей виховуватимуть - потрібно намагатися частіше дзвонити, спілкуватися по скайпу і відвідувати дітей, не залишаючи їх без уваги.

Олександра Червоненко: "Зарубіжна школа змушує зняти рожеві окуляри"

В англійській школі цікаво вчитися: можеш сам собі вибирати предмети для вивчення, а на уроках більше практики, ніж теорії. У той же час школа-інтернат - це серйозна школа життя, де ти навчаєшся планувати свій час, приймати самостійні вчинки і нести за них відповідальність. Там добре розумієш, що тата і мами поруч немає, і ти можеш розраховувати тільки на власні сили. У школі всі рівні: ходять в однаковій формі, їдять в одній столовій, живуть у скромних кімнатах в гуртожитку. І неважливо, який соціальний статус у твоїх батьків, ти повинен підкорятися правилам і традиціям цієї школи.

Для запису на консультацію до експерта DEC education телефонуйте: 0 800 30 44 33 або залишайте онлайн-запит

онлайн запит

У скільки обходиться таке навчання і яких результатів можна від неї очікувати?
Як вибрати те, що потрібно?