Полезные материалы

Нові технічні рішення для виробництва гречаної крупи

2 січня 2017 р 2 січня 2017 р   З ельскохозяйственние підприємства і фермерські господарства, які займаються виробництвом гречки, після збору і обробки врожаю, в більшості випадків, не мають можливості переробити її в крупу, так як не володіють необхідним набором технологічного обладнання

З ельскохозяйственние підприємства і фермерські господарства, які займаються виробництвом гречки, після збору і обробки врожаю, в більшості випадків, не мають можливості переробити її в крупу, так як не володіють необхідним набором технологічного обладнання. Такі господарства змушені відправляти вирощену продукцію на крупозаводи для подальшої переробки. При цьому крупозавод диктує свої умови в ціновій політиці, в результаті чого знижуються доходи виробників зерна. Доходи господарств, що сіють гречку, можна збільшити, якщо її переробка здійснюватиметься безпосередньо на місці її виробництва.

Для переробки гречки безпосередньо в умовах гречіхосеющего господарства необхідні сучасні технології та обладнання, відмінні від тих, які застосовують на крупозаводах. При цьому найбільш важливим процесом, який впливає на кінцеву якість одержуваної продукції, є лущення - відділення плівок (зовнішніх оболонок) від зерна, яке здійснюється Шелушильная машинами (установками) [1, 2, 3].

Розглянемо деякі технічні рішення по розробці лущильних установок.

Пристрій для лущення зерна (за патентом РФ 128518) працює в такий спосіб. Зерно надходить в корпус 1 через завантажувальний патрубок 2, потрапляє на обертовий ротор 6 і розганяється лопатями. Далі зерно виходить з ротора і стикається з обертової декою 9, в результаті чого відбувається лущення. Продукт лущення виходить через вільний простір між нижньою частиною деки і нижньої кришкою 11, а далі виводиться через розвантажувальний патрубок 3 [4].

Перевагою даного пристрою є те, що обертання деки дозволяє регулювати процес лущення шляхом збільшення або зменшення ступеня її впливу на зерно за рахунок зміни швидкості її обертання. Виконання конічної деки, реверсивно обертається щодо лопатевого ротора, дозволяє інтенсифікувати процес лущення, а наявність вільного простору між нижньою частиною деки і нижньої кришкою дозволяє продукту вільно залишати зону лущення.
Таке технічне рішення дає можливість повністю контролювати процес обробки і регулювати якість одержуваної продукції.

Наступне пристрій для лущення зерна з реверсивної декою (за патентом РФ 140311) працює таким чином: продукт надходить в корпус 1 через завантажувальний патрубок 2, потрапляє на обертовий ротор 6, розганяється лопатями і вдаряється об внутрішню частину обертається деки 9, при цьому зерно потрапляє в поглиблення, утворені ребрами, в результаті чого відбувається лущення.

Додатковий вплив на зерно надають сили, що виникають при русі його між ребрами внутрішньої поверхні деки.

Продукт лущення виходить через вільний простір між нижньою частиною, що обертається деки і нижньої кришкою 12, а далі виводитися через розвантажувальний патрубок 3 [5].
Перевагою даної установки є те, що внутрішня поверхня обертається деки виконана ребристою. Кожне ребро являє собою двухгранний кут, права грань ребра перпендикулярна дотичній до окружності деки, ліва грань ребра нахилена під кутом 35 ... 45 ° по відношенню до правої. Розмір поглиблення, утвореного суміжними гранями в області зіткнення зерна з декою, можна порівняти з розмірами еквівалентного діаметра зерна, при цьому межі деки нахилені в сторону її обертання
під кутом 15 ... 20 °.

Наступне пристрій для лущення зерна пневмомеханічного типу працює таким чином: продукт надходить в корпус 1 через завантажувальний патрубок 2, потрапляє на обертовий лопатевої ротор 6, розганяється лопатями і вдаряється об бічну поверхню обертається деки у вигляді усіченого конуса 9 Наступне пристрій для лущення зерна пневмомеханічного типу працює таким чином: продукт надходить в корпус 1 через завантажувальний патрубок 2, потрапляє на обертовий лопатевої ротор 6, розганяється лопатями і вдаряється об бічну поверхню обертається деки у вигляді усіченого конуса 9. Шелушение відбувається за рахунок удару зерна про деку. Продукт лущення виходить через випускне вікно між нижньою частиною, що обертається деки і нижньої кришкою 11 і далі виводиться з пристрою через розвантажувальний патрубок 3.

Основною перевагою пропонованої установки є те, що при роботі пристрою велика частина повітряного потоку, створюваного лопатевим ротором, буде проходити крізь бічну поверхню деки через металеву сітку. Це виключить можливість появи завихрень всередині деки, що дозволить більш якісно лущиться продукт.

Розглянуті нами нові технічні рішення для виробництва гречаної крупи в умовах господарств, що сіють гречку, - це далеко неповний спектр машин, які можуть бути використані з максимальною ефективністю Розглянуті нами нові технічні рішення для виробництва гречаної крупи в умовах господарств, що сіють гречку, - це далеко неповний спектр машин, які можуть бути використані з максимальною ефективністю. Однак даний аналіз дозволяє зробити висновок, що подальше вдосконалення їх конструкцій і технологічних умов застосування є важливим завданням.