Полезные материалы

Дієта під час годування грудьми

  1. суть дієти Слід відразу зазначити, що будь-яка дієта в даному випадку точно не підійде. Адже багато...
  2. Гречана дієта при годуванні груддю
  3. Дієта Дюка при годуванні груддю
  4. Дієта для схуднення при годуванні груддю
  5. Дієта після годування грудьми
  6. Меню дієти при годуванні груддю
  7. Рецепти дієти при годуванні груддю

суть дієти

Слід відразу зазначити, що будь-яка дієта в даному випадку точно не підійде. Адже багато хто з них направлені на скорочення споживання жирів, білків. Цього робити не можна, адже маленький організм дуже потребує цих компонентах. В іншому випадку материнське молоко просто не буде нести ніякої користі.

Вибирати першу-ліпшу дієту не варто, правда, є винятки. Так, широко застосовується спосіб харчування по Дюканов і гречана дієта. Правда, тут є свої поправки. Необхідно контролювати кількість споживаної їжі і трохи коригувати прийоми їжі. Бажано не вдаватися до дієт самостійно, адже дійсно зберігається ризик нашкодити малюкові. Більш того, відмова від деяких продуктів здатний привести до втрати молока, що загрожує серйозними наслідками.

Досить просто помірно харчуватися, не дозволяти зайвого, але й не урізати повністю кількість їжі. Таким чином, можна домогтися дійсно хороших результатів. Якщо є бажання схуднути швидко, можна це робити виключно після скасування грудного вигодовування.

Сувора дієта при годуванні груддю

Повне обмеження від прийому більшості продуктів може привести до того, що матуся позбутися свого молока. Дотримання суворої дієти в цей період не тільки важке заняття, а й складне. Адже відмовившись від усього, є ризик нашкодити малюкові. У більшості випадків грудне молоко просто перестає бути корисним.

Після народження малюка рекомендується відразу ж відмовитися від фруктів, випічки, молочних продуктів не натурального виготовлення, а також солодощів. В принципі, для багатьох жінок таке обмеження вже прирівнюється в суворій дієті. Якщо вже з'явилося рішення схуднути, потрібно дотримуватися цього заклику. Звернути увагу рекомендується на відварну картоплю, хліб грубого помелу, сир і вершкове масло. Останні два інгредієнти варто вживати в невеликій кількості. Можна сміливо їсти відварну грудку і бульйон з неї. Досить протриматися на такій дієті пару місяців. Результат буде дійсно вражаючим, а головне шкоди ніякої дитині від цього не буде.

Отже, молодій матусі варто харчуватися так, щоб в її молоці не містилося шкідливих для малюка ферментів. Адже його організм ще не сформувався, тому можливий розвиток алергічної реакції. В основному дотримання строго харчування відбувається не тому, що матуся хоче схуднути. У більшості випадків це робиться через те, щоб не нашкодити малюкові, а також коли у новонародженого вже є алергія з дитинства. Сильними алергенами, як правило, є солодощі і шоколад, прянощі, ковбаси та соління. Тому від цього варто відмовитися. Харчуватися правильно потрібно як мінімум до третього місяця, потім раціон можна поступово розширювати. Але при цьому необхідно стежити за станом малюка. Дотримання деяких обмежень дійсно допоможе не тільки матусі, але і малюкові. Скласти дієту можна і самостійно, розбавивши її корисними продуктами, і виключивши заборонену їжу.

Гречана дієта при годуванні груддю

В очікуванні малюка багато матусь забувають про все на світі. Їх цікавить, яким він буде, як правильно за ним доглядати і багато інших моментів. Вагітність це прекрасний час, правда, в кінці її з'являється не тільки довгоочікуваний малюк, а й кілька зайвих кілограмів. Як же боротися з цією проблемою? Багато дівчат починають вдаватися до допомоги різноманітних дієт, в тому числі гречаної.

Основними плюсами такого харчування є забезпечення організму необхідними мікроелементами і вітамінами. При цьому голод від вживання гречки практично не відчувається. Зайве кілограми тим часом починають танути на очах. Досить одного тижня такого харчування, щоб помітити позитивний результат. Гречка не обтяжує організм, але при цьому є досить калорійною. Вона прекрасно підходить для тих жінок, які не можу виснажувати себе голодом.

Харчування, засноване на гречці, розраховане лише на 2 тижні. Необхідно їсти тільки її, досить однієї склянки на день. Що стосується напоїв, то це може бути що завгодно, але без цукру. Рекомендується доповнювати гречку кефіром. Основний тонкістю приготування кашки є не варіння, а запарювання на ніч. На перший погляд вона видається не смачною, але досить одного дня, щоб звикнути до такого харчування. За правилами такої дієти, їсти пізніше 6 години вечора не можна. Але ніхто не забороняє пити кефір, природно, помірно. Понад дві години харчуватися по такому способу можна. За пару тижнів на гречці цілком можна скинути 5 зайвих кілограмів. Незважаючи на такі позитивні властивості кашки, рекомендується все ж порадитися з лікарем дотичного даного способу харчування.

[   2   ], [   3   ] [ 2 ], [ 3 ]

Дієта Дюка при годуванні груддю

Багато фахівців вважають, що дотримання дієти в період годування грудьми є неприпустимим. Природно, малюк повинен отримувати необхідну кількість корисних вітамінів, жирів, білків і вуглеводів. Дотримання дієти просто позбавляє його організм всього цього. Насправді це так, але панікувати рано. П'єр Дюка розбив свій спосіб харчування на 3 етапи. Таким чином, жінка може використовувати один з них в залежності від свого стану.

При грудному вигодовуванні цілком можна їсти 2 порції фруктів. Дозволені молочні продукти, жирність яких не перевищує 2%. Знежирені йогурти та кефіри, не несуть в собі ніякої значущості, та й що найголовніше, дуже погано засвоюються організмом.

Необхідно розуміти, що в період годування грудьми, організм матері кілька виснажений. Всі запаси вітамінів і корисних компонентів починають вичерпуватися, важливо вчасно поповнювати їх. Жири дозволяють розвиватися нервовій системі малюка, тому виключати їх ніяк не можна, та й без них вироблення молока практично неможлива. Для того щоб скинути вагу досить просто вживати дозволені продукти, а не повністю виснажувати організм голодуванням. У будь-якому випадку дієта повинна підбиратися в індивідуальному порядку.

[   4   ], [   5   ] [ 4 ], [ 5 ]

Дієта для схуднення при годуванні груддю

За вагітність жінка в середньому набирає до 10 кілограмів ваги. Це показник повністю залежить від ваги малюка, а також навколоплідних вод. Зазвичай, після народження все зайве самостійно зникає. Дана надбавка просто необхідна для нормального виношування малюка, а також безпечних пологів. Але ж не завжди надбавка є природною. В даному випадку мається на увазі не вага малюка, а кількість споживаної їжі за 9 місяців. Такі кілограми відразу після народження не підуть, доведеться добряче постаратися, щоб вони зникли.

Ні в якому разі не можна вдаватися до допомоги строгих дієт. Наїдатися всього місяцями, тому йти буде також. Не можна створювати стресові ситуації для організму і намагатися за короткий термін схуднути до невпізнання. Це призведе до дефіциту корисних компонентів, що спричинить за собою втрату молока. Брак жирів здатна порушити роботи нервової системи матері і малюка. В результаті цього жінка швидко втомлюється. Потім же йти на такі жертви, якщо можна просто підкоригувати свій раціон. Так, слід просто видалити жирну і смажену їжу і перестати їсти на ніч. Це перший крок на шляху до стрункості.

Потім з меню повністю видаляють продукти, у складі яких перебувають консерванти. Тобто, покупні соки та інші напої відходять на другий план. Варто відмовитися від ковбас і сосисок, краще просто відварити курячу грудку. Консерви і копчена риба під забороною. Її також можна відварити. Пакетовані соки не несуть ніякої значущості, краще замінити їх на трав'яні чаї, морси і звичайну очищену введення. Можна їсти кашки, макарони і хліб, головне щоб вони були виготовлені з борошна грубого помелу. Вони не тільки корисні, але і дуже ситні.

Обережність варто проявити з горіхами і насіннячками. Адже в їх складі міститься чимало кількість кілокалорій. Цукерки, варення та інші солодощі під забороною. Важливо дотримуватися режиму харчування і їсти в певні години, це виключить можливі перекушування. Необхідно вживати достатню кількість рідини. Нарешті, харчування можна доповнити тривалими прогулянками. Це допоможе швидко позбутися від зайвої ваги, без застосування будь-яких новомодних дієт.

[   6   ] [ 6 ]

Дієта після годування грудьми

Після того як період годування грудьми залишається позаду, багато жінок починають повертати своє тіло в колишню форму. Для того щоб не завдати шкоди своєму організму, досить просто правильно харчуватися. Модні рецепти, поради та інші премудрості тут ні до чого. Зазвичай їх складають люди, некомпетентні в цьому питанні. Завжди потрібно слухати виключно власного лікаря і радитися з ним з усіх питань харчування.

Необхідно розуміти, що швидка втрата ваги здатна завдати шкоди організму. Тому необхідно вибирати виключно щадну дієту. Обмежувати організм в працях явно не варто, краще відмовитися від шкідливої ​​їжі або ж скоротити кількість її споживання. Продукти харчування повинні приносити задоволення, інакше ніякого результату в цьому не буде.

Дієта після годування грудьми має багато «можна» і «не можна». Дотримуватися їх бажано для того, щоб отримати позитивний результат. В першу чергу варто відмовитися від будь-яких перекусів, бутерброди, булочки і шоколадки їсти не варто. Адже саме вони впливають на підвищення ваги. Можна замінити їх фруктами: грушами, яблуками або часточками ананаса. Підійде також легкий фруктовий салатик. М'ясо краще замінити на відварну рибку. Рекомендується більше пити рідини і вечеряти не пізніше 6 вечора. Дотримання цих правил допоможе позбутися від зайвих кілограмів.

Меню дієти при годуванні груддю

Скласти меню можна і самостійно. Для цього варто просто знати, які продукти дозволені, а які знаходяться під забороною. Дане питання було розглянуто вище. Для ознайомлення варто уявити зразкове меню на день.

Так, нижче представлений раціон підходить для першого дня виписки і до 3-ї тижня включно. На сніданок необхідно вживати вівсяну кашку, її цілком можна запарити на молоці і розбавити шматочком масла. Запивається все склянкою неміцного чаю, при бажанні можна з'їсти шматочок печива. На другий сніданок рекомендується вжити склянку натурального йогурту разом з печивом або бутербродом (хліб з грубої пшениці + сир). На обід підійде овочевий суп в кількість 150 грамів, а також картопляне пюре - 100 грам. Можна з'їсти парову котлетку з рибки або курячого м'яса. Запити все склянкою компоту з сухофруктів. На полуденок - сир зі сметаною - 150 грам. З напоїв підійде кисіль із сухофруктів або компот. На вечерю тушковане м'ясо разом з гарніром з овочів, а також трав'яний чай. На ніч можна випити склянку кефіру, при бажанні з'їсти одне печиво.

Починаючи з 3-ї тижні лактації меню можна трохи розбавити. Так, на перший сніданок вживатися молочна каша, приготована на воді, чай з молоком і сир з хлібом. На другий сніданок підійде банан або яблуко, можна вжити склянку йогурту і печиво. Обід: щі, макарони з рибкою, морквяний салат, хліб, компот. Полудень - сир зі сметаною, запити яблучним соком або компотом. На вечерю тефтелі з овочами, салат з огірків і помідор, чай з печиво або ж варенням. Перед сном також склянку кефіру разом з печивом.

Рецепти дієти при годуванні груддю

Придумати власні рецепти не так складно, але можна вдатися і до допомоги вже готових страв. Так, смачною і корисною є гречка разом з котлетою, приготовані по-особливому. Необхідно взяти такі продукти: м'ясний фарш, кабачок, цибулю, гречку, сир, морську сіль і оливки. Насамперед необхідно нашаткувати цибулю і часник, а потім перемішати їх з фаршем, додати солі за смаком. Потім формуються котлетки, які в наслідок викладаються на сковорідку. Можна приготувати їх в пароварці, таке блюдо буде набагато корисніше. На кожну котлетку потім викладається шматочок кабачка і натирається сир. Потім все доводиться до готовності. Гречка просто відварюється і подається разом з смачними котлетками.

Картопляне пюре з рибою в сметанному соусі. Необхідно взяти будь-яку рибку, картопля, вершки, вершкової масло, морську сіль і сметанку. Готувати страву бажано в мультиварці. Так, очищена рибка поміщається на сковороду, і гаситися разом з кільцями цибулі. Потім доливається трохи води і все гаситься ще хвилин 10. Після чого додається сметана разом з ложкою борошна і солі. Отримана маса гаситися ще 15 хвилин до повного загустіння. Тим часом вариться картопля і розштовхує в пюре разом з вершками і маслом. Подавати рибку потрібно разом з пюре.

Рис з гуляшем. Слід взяти моркву, яловичину, морську сіль, борошно, цибуля і рис. Яловичину слід нарізати дрібними шматочками і залити її водою, після чого поставити на вогонь. Коли бульйон закипить поміняти воду і знову довести до кипіння. Як тільки м'ясо стане м'яким, до нього додається натерта морква, цибуля і трохи борошна. Сіль додається за смаком. Тим часом вариться і рис. Отриманий гуляш подається разом з рисовою крупою.

Картопля тушкована з м'ясом. Для приготування смачної страви необхідно взяти будь-яке м'ясо, головне щоб воно було не жирним, картопля, цибуля, лавровий лист, морську сіль і морква. Так, м'ясо разом з картоплею і цибулею ріжеться кубиками, а моркву натирається на тертці. Потім все це викладається в ємність для приготування (в даному випадку рукав для запікання). Сюди ж додається трохи води, лавровий лист і сіль за смаком. При приготуванні в мультиварці додавати воду не потрібно. В рукаві робиться кілька дірочок зубочисткою, після чого він додається в духовку хвилин на 45. Блюдо виходить надзвичайно смачним.

[   7   ] [ 7 ]

Як же боротися з цією проблемою?