Полезные материалы

Обвисла груди після пологів: як підтягнути і що робити для відновлення пружних м'язів, як зберегти і повернути форму жінці після вагітності?

  1. Чому бюст втрачає пружність після пологів?
  2. Топ-7 методів для повернення колишньої форми
  3. 1. Грудне вигодовування за правилами
  4. 2. Скоригована харчування
  5. 3. Водні процедури
  6. 4. Масаж
  7. 5. Крему
  8. 6. Відновлювальні маски
  9. 7. Обгортання
  10. Ефективні методи, які не можна використовувати в період лактації
  11. 5 кращих вправ для відновлення проблемної зони
  12. 1. Віджимання з колін
  13. 2. Жим гантелей лежачи на похилій лаві
  14. 3. Пуловер
  15. 4. Тяга гантелі до поясу однією рукою
  16. 5. Розведення гантелей стоячи в нахилі

З настанням вагітності, виконуючи свою головну місію на землі, жінка розквітає в усіх відношеннях.

Однак після закінчення періоду вигодовування немовляти, коли турбот вже стає трохи менше, глянувши на себе в дзеркало критичним поглядом, молоді матусі виявляють багато з того, що затьмарює їх найщасливіший в житті період.

Наприклад, груди немов здувається, часом одна відрізняється від іншої розміром, з'являються розтяжки. Як підтягнути проблемну зону після пологів і чи можна повернути бюсту колишню форму і пружність? Багато що можна досягти, і ми розповімо, як.

Чому бюст втрачає пружність після пологів?

Жіноча молочна залоза - складне і багатокомпонентне утворення, що складається з залозистої, жирової, сполучної і зв'язкової тканини, пронизане кровоносними судинами і лімфатичними протоками.

Якщо в підлітковому віці в дівочих грудей переважають структури, що формують її каркас, то у зрілої жінки дітородного віку (від 18 до 40 років) найбільш розвинені залізисті структури, відповідальні за вироблення молока. Вони являють собою складну мережу часточок (мішечків, які виробляють молоко) і проток (канальців, що несуть його до соска під час лактації).

У кожній залозі дорослої жінки є 15-20, що включають в себе 20-40 часточок, і близько 10 молокоотводящіх систем з власними отворами в соску.

Ця тканина вкрай чутлива до регулярних гормональних коливань. У звичайному стані вона, під впливом гормону прогестерону, набухає тільки в другому періоді менструального циклу, стаючи об'ємніше і болючіше. В інший час залишається неактивною. А ось під час вагітності гормони виробляються з надлишком, величина молочної залози збільшується в 2-3 рази.

Після пологів груди не зменшується через наповнених молоком часточок Після пологів груди не зменшується через наповнених молоком часточок. У період вагітності і лактації груди міняються і зовнішньо.

Збільшується як сам об'єм грудей, так і набувають більш темний відтінок сосок і навколососковий гурток (ареола), шкіра під вагою наповненою молоком залози стоншується настільки, що можна бачити мережу судин. Зростає навантаження на зв'язковий апарат.

Але ось період лактації добігає кінця. Залізисті часточки набувають початковий вигляд, а часом навіть стають дрібніше розміру до пологів. Після довгої підтримки великої ваги грудей і ряду інших супутніх чинників сполучна і зв'язкова тканини слабшають і витягуються. Чим масивніше була груди, тим виразніше обвисання (птоз).

Що стосується шкіри, то на ній після стрімкого повернення грудей в допологової розмір можуть з'явитися йдуть вертикально вгору від соска розтяжки (Стрий). Це смужки истончен шкіри. Спочатку рожеві, з часом вони біліють, мають непривабливий вигляд, не піддаються загару і можуть зберегтися назавжди.

Оборотні такі зміни і чи завжди вони наступають? Чим краще було початкове допологовий стан залози, чим молодша мамочка (що впливає на еластичність тканин) і чим краще треновані її грудні м'язи , Тим більше це ймовірно.

І хоча повернутися до дівочого бюсту можливо не на всі 100% - багато можна виправити. Просто турбота про великі груди повинна бути комплексною і постійної, і особливо - під час виношування, грудного годування і постлактаціонний період.

Нагадаємо, пологи - лише одна з 7 основних причин відвисання бюста .

Топ-7 методів для повернення колишньої форми

Догляд за молочною залозою в зазначений період полягає в правильному харчуванні, косметичний догляд, масажі, дозованих фізичних навантаженнях, а також деяких корисних для вашої краси і здоров'я звички. Косметологи переконані: від всіх видимих ​​деформацій цього періоду, в тому числі і від розтяжок, можна позбутися протягом 8-9 місяців після пологів. Досить взяти за правило приділяти собі пару раз в день по 10-15 хвилин.

1. Грудне вигодовування за правилами

Звертайте увагу на такі нюанси:

  1. Спеціально підібраний бюстгальтер. Немає синтетиці, мереживам, кісточках і тонким лямочках, врізався в плечі під вагою бюста. Так - широким і, бажано, що відстібається для годування лямок, своїм розміром, натуральним матеріалам. На останніх термінах і в період лактації бажано носити вільну модель бюстгальтера цілодобово.
  2. Відмова від зціджування руками. Воно сприяє розтягуванню тканини грудей, корисніше використовувати для цього молоковідсмоктувачі.
  3. Недопущення застоїв молока і підтримку в обох залозах його однакової кількості.
  4. Прикладання немовляти до кожної грудей по черзі. Перед довгим нічним перервою спорожняйте від молока обидві груди, щоб не допустити перерастяжения якоїсь однієї.

Обов'язково прикладайте малюка під правильним кутом:

2. Скоригована харчування

Чи можливе відновлення грудей після народження малюка за допомогою   спеціальних продуктів   або режиму харчування Чи можливе відновлення грудей після народження малюка за допомогою спеціальних продуктів або режиму харчування? Для вирішення цієї проблеми давно розроблені спеціальні дієти . Перед застосуванням будь-якої їх них, обов'язково поговоріть зі своїм лікарем.

Але всі вони обов'язково включають в себе білок (легке м'ясо (курка, індичка, телятина), молочні продукти, горіхи), поліненасичені жирні кислоти (риба і морепродукти), вітаміни групи В, С, А.

Існують також вітамінні комплекси для годуючих мам - їх можна купити в аптеці. З раціону слід виключити каву, алкоголь, жирну, копчену і трудноусвояемих їжу.

3. Водні процедури

Контрастний душ з чергуванням прохолодною і теплої води побалує шкіру грудей, підвищить її тонус, посилить кровообіг Контрастний душ з чергуванням прохолодною і теплої води побалує шкіру грудей, підвищить її тонус, посилить кровообіг.

Ефект можна підсилити гелями для душу з водоростями, після нанесення на груди гель слід розтерти м'якою масажною щіткою рухами по колу. Після водних процедур нанесіть на область декольте зволожуючий або живильний крем.

4. Масаж

Ручний масаж грудей, крім поліпшення її кровопостачання, також допоможе размассировать застої молока Ручний масаж грудей, крім поліпшення її кровопостачання, також допоможе размассировать застої молока.

Масаж повинен бути щадним, руху рук - розгладжують, напрямок руху - кругові, від соска і області під грудьми - по спіралі до пахв, потім - розтирання від ключиці до сосок.

Детальну техніку масажу зони декольте знайдете тут.

Виконуйте по дві хвилини, чергуючи два рази.

5. Крему

Як зберегти форму і розмір грудей після вагітності з допомогою косметичних процедур Як зберегти форму і розмір грудей після вагітності з допомогою косметичних процедур? застосовуйте спеціалізовані відновлювальні креми або звичайні високої жирності. Наносите легкими рухами після душа, бажано щодня. Корисно також користуватися м'яким пілінг-кремом для тіла раз на тиждень. Після процедури зволожите груди кремом.

Існують і спеціальні креми проти розтяжок двох типів: перші спрямовані на їх ліквідацію, другі - на освітлення. Але будь-які з них мають вплив тільки на свіжі дефекти і використовувати їх треба не менше 4-6 місяців. Якщо самим прибрати розтяжки не виходить, можна звернутися в косметичний кабінет і видалити проблему лазером.

Також ознайомтеся з рейтингом з 5 гелів для збільшення бюста.

6. Відновлювальні маски

Ви без зусиль знайдете їх на аптечних і магазинних полицях Ви без зусиль знайдете їх на аптечних і магазинних полицях.

Якщо вас лякає висока ціна, робіть підтягують маски вдома самі . Наприклад, змішайте білок 1 яйця з 300 г жирного сиру, додайте кілька крапель тонізуючих ефірних масел і нанесіть на 20 хвилин на зону декольте (від низу до верху, виключаючи соски і ареоли), після чого змийте теплою водою.
Використовуйте після водних процедур двічі на тиждень.

Для ліфтинг-масок підійдуть також склади з рівних пропорцій води і меду з декількома краплями вітаміну А і Е з капсул або біла глина з медом і маслом виноградних кісточок.

7. Обгортання

Не захоплюйтеся новомодними процедурами Не захоплюйтеся новомодними процедурами. Вони гарні, але не для годуючої мами - її груди потребує спеціального догляду. Але з домашніх обгортань грудей з використанням харчової плівки або целофану можна порекомендувати масла, білу глину, водорості.

Не забувайте три правила: м'який пілінг перед процедурою, живильний крем після неї і не завдавати на область сосків.

І все ж, найефективнішою і корисною відновної процедурою як для загального оздоровлення, так і для краси бюста є гімнастика.

Ефективні методи, які не можна використовувати в період лактації

Крім рад вище, є ще кілька цікавих методів боротьби з проблемою, які заборонено використовувати під час годування. По кожному з них написана окрема стаття, тому не будемо докладно на них зупинятися, а просто перелічимо:

  1. Візуально можна вирішити проблему за допомогою силіконових наклейок або спеціального скотча .
  2. Хірургічна підтяжка бюста нитками і мезонітямі.
  3. Народні засоби.
  4. Втирання ефірних масел в область декольте.

Ще кілька порад дізнаєтеся з відео:

5 кращих вправ для відновлення проблемної зони

Що треба пам'ятати про гімнастичних вправах для годуючих мам ?

  • Чи не перенапружуйтеся. Для початку вам вистачить 3-4 разів на тиждень по 6-8 повторень кожної вправи. Головне - регулярність. Ефективно підтягує груди і зміцнює м'язи плавання - добре хоча б двічі на тиждень відвідувати басейн.
  • Оптимальний час занять - перша половина дня, коли ще не накопичилася денна втома, і відразу після годування, поки груди не налилася молоком.
  • Навантаження потрібно підвищувати рівномірно, без ривків. Вправи з обтяженням спочатку небажані. Займайтеся з власною вагою або спортивною гумою - регульованим еспандером. Лише після завершення грудного вигодовування можна збільшувати інтенсивність фізичних вправ, ускладнюючи їх і застосовуючи обтяження.
Не забувайте!

Підтяжка грудей і її підйом - робота не тільки над м'язовим корсетом, що підтримує молочну залозу, а й обов'язкова тренування м'язів спини і вироблення правильної постави.

Ось кілька нескладних вправ для спини :

  1. Підйоми і опускання плечей з опущеними вздовж тулуба руками.
  2. У тому ж положенні - кругові обертання плечима вперед-назад.
  3. Повільні прогини назад з послідовними поворотами голови до плечей, руки на поясі.
  4. Горизонтальні і вертикальні «ножиці» руками.
  5. Віджимання від стіни - від статі мамі, що годує віджиматися не дуже-то комфортно.
  6. «Млин» - зігнувшись в поясі і розвівши руки в сторони, почергове дотягивание рукою до носка протилежної ноги.

Коли можна буде приступати до вправ з обтяженням, радимо наступний комплекс з гантелями, який ви без зусиль зможете виконувати вдома. Всі вправи слід виконувати по 2-3 підходи в кількості 8-10 повторів.

1. Віджимання з колін

Віджимання з колін - прекрасне рух для опрацювання цікавить нас зони.

  1. Станьте на коліна, випрямлені руки розставте на ширину плечей і зафіксуйте на невисокому упорі (краю дивана), тримайте руки на ширині плечей - це вихідна позиція.
  2. На видиху йдіть вниз, до опори, зігнувши руки в розведених в сторони ліктях, в нижній точці ледь доторкніться грудьми до опори.
  3. На вдиху - повертайтеся у вихідну позицію, випрямляючи лікті. Корпус - сувора діагональ без прогину в попереку.

Дізнайтеся як навчитися віджиматися дівчині з нуля .

2. Жим гантелей лежачи на похилій лаві

Жим гантелей відмінно підтягує бюст і є одним з кращих вправ для грудей з обтяженнями в своєму роді.

Якщо сумніваєтеся, ознайомтеся з 4-ма міфами про вплив «Жима лежачи» на жіночі груди .

Якщо сумніваєтеся,   ознайомтеся з 4-ма міфами про вплив «Жима лежачи» на жіночі груди

  1. Вихідна позиція - лежачи на лаві з кутом нахилу 20-45 градусів, ноги - з боків лави в упорі, руки зігнуті в ліктях на прямий кут і знаходяться з боків корпусу. Лікті - з боків трохи нижче рівня грудей, гантелі - трохи вище.
  2. На видиху виштовхуйте гантелі вгору, розпрямляючи руки.
  3. У верхній точці затримка на мить, і на видиху руки повертаються вниз.

3. Пуловер

  1. Ляжте на лаву, візьміть стоїть позаду вас на підлозі гантель за верхній млинець (снаряд повинен на підлозі з грифом, перпендикулярним підлозі) трохи зігнутими в ліктях руками.
  2. На видиху піднімайте гантель через голову, випрямляючи руки, до положення, коли снаряд виявиться у вас перед очима.
  3. Затримка на мить у верхній точці - і на вдиху повернення в вихідну позицію.

Крім іншого, Пуловер відмінно прибирає жир з області пахв . Це одне з найстаріших і ефективних силових вправ, опрацьовують грудний м'яз, плечі і руки.

4. Тяга гантелі до поясу однією рукою

Ця вправа допоможе опрацювати м'язи середини і   прибрати жир з верху спини   , Грудей і рук Ця вправа допоможе опрацювати м'язи середини і прибрати жир з верху спини , Грудей і рук.

Детальну техніку «Тяги» дивіться тут.

  1. Ставши поряд з опорою (лавка, лава, край дивана і т.д.), розташуйте на ній зігнуту в коліні ногу і упріться однойменної рукою. Вільна нога стоїть на підлозі, в вільної випрямленою руці - гантель. У цьому положенні відчувається розтягнення найширшого м'яза спини.
  2. На видиху підтягуйте руку з гантеллю до себе. Не робіть технічних помилок: лікоть відводите не в сторону, а тому; точка знаходження гантелі при підйомі - збоку сідниці; Не крутіть корпусом і не вигинає спину.
  3. Виконавши потрібну кількість повторів, змініть руку і ногу.

5. Розведення гантелей стоячи в нахилі

Цільова опрацювання дельтовидних м'язів спини, спрямована на її рельєф, і плечей Цільова опрацювання дельтовидних м'язів спини, спрямована на її рельєф, і плечей.

Детальніше про Розводку гантелей для жінок дивіться тут.

  1. Взявши в руки гантелі, з'єднайте їх внизу, поставте трохи зігнуті в колінах ноги на ширину плечей і нахиліться вперед, руки з гантелями як би звисають.
  2. На видиху розведіть обидві руки по сторонам.
  3. Вдих - поверніть руки у вихідну позицію.
Не робіть технічних помилок!

Руки не йдуть ні вперед, ні назад; максимальна точка їх підйому - не паралельно підлозі, а трохи нижче; в нижній точці гантелі з'єднуються.

Милуючись своїми досягненнями в області догляду за грудьми, не забувайте проводити самообстеження молочних залоз на предмет набряків, деформацій, почервоніння, виразок або тріщин, набрякання лімфовузлів, хворих виділень з сосків. Навіть якщо нічого цього немає, не забувайте регулярно відвідувати мамолога. І тоді ви будете впевнені не тільки в привабливості, але і в здоров'ї вашої пружною грудей.

Чому бюст втрачає пружність після пологів?
Як підтягнути проблемну зону після пологів і чи можна повернути бюсту колишню форму і пружність?
Чому бюст втрачає пружність після пологів?