Полезные материалы

Фізкультура в дитячому садку

  1. Методика організації фізкультури в дитячому садку
  2. Відмінності між посадами "інструктор з фізичної культури" і "інструктор з лікувальної фізкультури"
  3. Особливості проведення фізкультури в дитячому садку: норми і картинки
  4. Структура занять фізкультурою в дитячому садку
  5. Фізкультура в дитячому саду: конспект занять в молодшій групі
  6. Фізкультура в дитячому саду в середній групі по ФГОС
  7. Фізкультура в дитячому саду в старшій групі по ФГОС
  8. Фізкультура в дитячому саду в підготовчій групі: конспекти занять

Зміст статті:

Дошкільний вік збігається з періодом активного фізичного та психологічного розвитку, формуванням показників здоров'я. Фізкультура в дитячому саду, визнана одним з базових методів виховання гармонійної особистості, є однією з ключових засад сучасного освітнього комплексу, яка дозволяє забезпечити досягнення ряду пріоритетних завдань і гарантувати:

  • збереження і зміцнення здоров'я вихованців;
  • задоволення фізіологічної потреби малюків у русі;
  • зниження рівня негативного впливу факторів навколишнього середовища;
  • формування основи для осмисленого прийняття в майбутньому необхідності вести здоровий спосіб життя;
  • заохочення спортивних інтересів, захоплень;
  • зміцнення впевненості дошкільнят в своїх фізичних силах і уміннях;
  • якісну підготовку вихованців до шкільних занять фізичною культурою.

Методика організації фізкультури в дитячому садку

Реалізація комплексу оздоровчої роботи з дітьми, яка є одним із пріоритетних видів діяльності сучасного ДНЗ, включає різні форми роботи, ключовою з яких залишаються заняття фізкультурою в дитячому саду. Організація фізичного виховання здійснюється систематично по групах, відповідно до вікових потреб і показниками здоров'я вихованців, згідно актуальною робочій програмі і по твердому графіком. Відповідальними за проведення занять є педагог, який отримав статус інструктора з фізичної культури у ході професійної підготовки, і вихователь групи.

Відмінності між посадами "інструктор з фізичної культури" і "інструктор з лікувальної фізкультури"


Розповідає експерт довідкової системи «Освіта»

У сучасній педагогічній практиці допускається використання єдиної форми роботи з вихованцями - традиційного заняття, що сприяє досягненню позитивної динаміки в питаннях фізичного розвитку. Методика проведення занять фізкультурою в ДОУ базується на необхідності забезпечення двох базових завдань:

  1. Організації оздоровчого комплексу, який формують оптимально підібрана послідовність рухів і поступове нарощування фізичного навантаження, що сприяє зміцненню захисних сил організму, стимулює психофізіологічний розвиток і дозволяє попередити розвиток патологічних станів.
  2. Задоволення вікової потреби у фізичній активності, яка повинна сприйматися дітьми як «м'язова радість», а вихователем - як один з основних засобів комплексного розвитку дошкільників. Під час занять з фізкультури малюкам традиційно надається можливість не тільки пізнавати здібності свого тіла, але і спілкуватися з однолітками, змагатися в спритності і уважності, в нетрадиційній манері спілкуватися з педагогами.

Актуальні методичні розробки по залученню дітей до традицій фізичної культури передбачають вирішення комплексу задач, представлених в таблиці.

Завантажити методику організації занять з фізичної культури в дитячому садку
Завантажити безкоштовно в .docx

Особливості проведення фізкультури в дитячому садку: норми і картинки

Організація занять фізичною культурою в дошкільної освітньої організації в повній мірі визначаються віковими потребами дітей і програмними вимогами. Тривалість фізкультури в дитячому садку зумовлена ​​віком дітей і строго фіксована (див. Малюнок).

Встановленими нормами передбачено проведення занять:

  • в молодших групах - протягом 15-20 хвилин;
  • в середній групі - 20-25 хвилин;
  • у старшій групі - 25-30 хвилин;
  • в підготовчій групі - 30-35 хвилин.

При цьому в молодшій групі для збільшення ефективності діяльності малюків ділять на підгрупи чисельністю не більше 10 осіб, а починаючи з другої молодшої групи - займаються з усіма вихованцями одночасно.

Важливим моментом залишається забезпечення оптимальної фізичного навантаження з огляду на те, що надмірна інтенсивність вправ може викликати перевтома і апатію, а слабкі тренувальні комплекси - відсутність позитивної динаміки і складність досягнення програмних вимог. Щоб повною мірою бути впевненим у правильності задається рухового навантаження, вихователю слід використовувати крокомір і секундомір для визначення граничної моторної щільності, орієнтуючись на затверджені норми:

  • 900-1400 кроків - для молодшої групи;
  • 1400-1800 - для середньої групи;
  • 1800-2500 - для старшої групи;
  • 2500-3000 - для підготовчої групи.

При виконанні комплексу вправ в приміщенні слід прагнути до моторної щільності в 60-80%, під час активності на свіжому повітрі - 85%. при реалізації літньої оздоровчої роботи в ДОУ у зв'язку з високими температурних режимів норми можуть бути переглянуті.

З метою забезпечення оптимальної спортивної навантаження відповідальному педагогу необхідно:

  1. Розподілити інтенсивність активної діяльності з урахуванням структурних блоків заняття, рівня підготовленості та стану здоров'я малюків.
  2. Підібрати вправи з урахуванням їх складності і інтенсивності.
  3. Систематично збільшувати складність тренувальних блоків, кількість повторень, активно використовувати допоміжний тренувальний інвентар.
  4. Під час занять коментувати виконання вправ чітко і коротко, використовувати різні способи організації дітей, стимулювати багаторазові повторення і частіше підбадьорювати дітей, які незмінно потребують заохочення і похвалах.

Структура занять фізкультурою в дитячому садку

При формуванні та поліпшенні показників фізичного здоров'я, до яких слід віднести рівень витривалості, тренованості, наявність розвиненого м'язового корсету, дуже важливо будувати тренувальні блоки відповідно до затвердженої структури, відповідної природним фізіологічним процесам організму, що характеризуються амплітудним характером. Заняття з фізкультури в дитячому садку має включати такі частини:

  1. Ввідно-підготовчу, в ході якої під час розминки одночасно вирішуються практичні і емоційні завдання: забезпечується послідовна кардіонагрузку і розігрів м'язів, нарощування пульсу, а також акцентрірованіе уваги вихованців на досягненні нових спортивних результатів, створення позитивної мотивації.
  2. Основну. На цю частину заняття доводиться пік навантажень і рішення практично всього комплексу запланованих завдань - формування та закріплення рухових навичок і умінь, розвиток показників фізичного здоров'я, витривалості, спритності, сформованості координації рухів. При цьому першочергово, коли уважність і працездатність малюків перебувають на високому рівні, доцільно виконувати малознайомі вправи, а після - закріплювати раніше відпрацьовані комплекси.
  3. Заключну, реалізовану з метою нормалізації дихання і пульсу, розслаблення, збереження бадьорого настрою і позитивного настрою.

Завантажити тимчасові норми елементів структури занять фізкультурою відповідно до віку
Завантажити безкоштовно в .docx

Групи /
Структурні частини заняття Молодша Середня Старша Підготовча Вводно-підготовча 1-2 хв. 3-4 хв. 4-5 хв. 5-7 хв. Основна 10-13 хв. 13-18 хв. 15-20 хв. 20-25 хв. Заключна 2-3 хв. 2-3 хв. 3-4 хв. 3-4 хв.

Кількість частин в структурі занять і послідовність їх реалізації залишається незмінно незалежно від вікової групи, при цьому ефективний тренувальний блок передбачає взаємозв'язок всіх частин через забезпечення навантаження на окрему групу м'язів або роботу на єдиний результат.

Завантажити таблицю особливостей структури занять фізичною культурою в дитячому садку
Завантажити безкоштовно в .docx

docx

Реалізація рекомендованої структури заняття з фізкультури в дитячому садку досягається за рахунок використання різних способів організації вихованців, які визначаються відповідно до вікового фактором, рівнем підготовленості, складністю поставлених завдань і інтенсивністю вправ, кількістю спортивного інвентарю та вільної площі. При підборі способів організації активності педагогу важливо пам'ятати про необхідність суворого забезпечення правил безпеки і попередження дитячого травматизму, яке неможливо забезпечити без раціонального розміщення малюків, надання страховки під час виконання складних вправ, систематичної перевірки місця занять спортом на предмет небезпечних елементів і використання допоміжного інвентарю - матів , огороджувальних елементів, спеціальних антиковзних килимків.

Робоча програма з фізкультури в дитячому садку передбачає наступні способи організації дошкільнят під час занять:

  1. Фронтальний, який передбачає одночасне виконання вправ усіма дітьми в групі. Перевага такого способу - простота забезпечення високої моторної щільності заняття, недолік - складність контролю техніки виконання рухів, надання точкової допомоги та індивідуалізації навантаження для дошкільнят різних груп здоров'я .
  2. Позмінний - виконання вправ, що чергуються групами, чисельність яких визначається відповідно до складності вправ. На перших порах, коли відбувається розучування одного з базових рухів, одночасно працюють два-три дитини під строгим контролем інструктора. Після досягнення перших позитивних груп педпрацівник поступово збільшує чисельність груп і нарощує моторну щільність заняття.
  3. Груповий, заснований на поділі дітей після розминки на 3-4 підгрупи, кожна з яких працює на певній ділянці. Це своєрідний метод групової тренування, коли інструктор може по черзі контролювати діяльність кожної з груп або відпрацьовувати техніку виконання нових вправ з однієї з чергуються груп, поки решта малюків зайняті добре знайомими, міцно засвоєними формами активності. Груповий спосіб не тільки забезпечує значний простір для педагогічної практики і можливість працювати над досягненням поставлених цілей з окремими вихованцями, а й сприяє формуванню самостійності.
  4. Потоковий метод, коли дошкільнята виконують один і той же комплекс рухів один за одним: поки одна дитина закінчує завдання, другий приступає до виконання. Використання даного організаційного методу доцільно в старшій і підготовчій групі, коли діти напрацюють високі рухові вміння і навчаться діяти спільно.

Використання даного організаційного методу доцільно в старшій і підготовчій групі, коли діти напрацюють високі рухові вміння і навчаться діяти спільно

За умови тісної взаємодії інструктора з фізичної культури і вихователя групи можливе використання не тільки різних способів організації активності, але і форм занять, представлених в таблиці. Визначення форм діяльності здійснюється відповідно до вікового фактором: для дітей молодшого та середнього дошкільного віку організовують тренувальні комплекси ігровий, сюжетної та комплексної спрямованості, а в старшій і підготовчій групі частіше проводять навчальні блоки тематичного, навчально-тренувального та контрольно-облікового типу.

Завантажити таблицю форм занять з фізкультури в дитячому садку
Завантажити безкоштовно в .docx

Форми спортивних занять в ДНЗ Вправи тренувального блоку водно-підготовча частина основна частина заключна частина Навчально-яке тренує

  1. Різні форми спортивної ходьби.
  2. Тренувальний біг на місці.
  3. Общеразвивающие розминочні вправи.
  4. Тренування координації рухів, просторової орієнтації.
  1. Базові загальнозміцнюючі і точкові вправи.
  2. Рухливі ігри.
  1. Заспокійлива ходьба.
  2. Розслаблююча дихальна гімнастика.

Сюжетні Будь-які вправи, добре знайомі вихованцям, підлеглі обраної сюжетної лінії. Наприклад, якщо в якості основи узятий сюжет походу в ліс за грибами, то під час розминки виконується тренувальна ходьба, махи, піднімання ніг (йдемо по лісі, розсовуємо густі гілки, намагаємося не наступити на гриби), в основній - різні види нахилів, біг з огибанием перешкод, рухливі ігри зі збором предметів (безпосередньо процес збирання грибів), в завершенні - ходьба в поєднанні з дихальною гімнастикою (виходимо з лісу, насолоджуємося повітрям). Тематичні Виконання вправ з одним видом спортивного інвентарю: м'ячами, гімнастичними палицями, лижами або плавання в басейні. Ігрові розминочні гра середнього ступеня інтенсивності. Дві-три активних гри з різними видами рухів. Малорухлива розслаблююча гра. Комплексні Виконання вправ, що включають елементи математики, розвитку мовлення, конструювання зі збереженням амплітудного нарощування і зниження рівня навантаження. Контрольно-облікові Такі форми занять проводяться в кінці облікового періоду для визначення досягнення поставлених цілей і програмних завдань.

Фізкультура в дитячому саду: конспект занять в молодшій групі

У молодшій групі дитячого садка фізкультура за сценарієм проводиться двічі на тиждень, в ранкові або післяобідні години. Максимально допустима тривалість заняття - 20 хвилин. З огляду на те, що у віці трьох-чотирьох років поведінка дошкільнят залишається швидше ситуативним, ніж строго осмисленим, обов'язково надання посильної допомоги з боку інструктора в підготовці малюків до заняття (перевірка стану одягу і взуття, нагадування, як працювати з конкретними посібниками).

Конспект занять з фізкультури в молодшій групі дитячого садка повинен складатися відповідно до загальноприйнятої структурою з обов'язковим включенням вправ з обов'язкового списку. Згідно рівню вікового розвитку, малюкам трьох-чотирьох років доцільно пропонувати освоювати такі вправи:

  1. Ходьба - в колоні, на носках, приставними кроками в різному темпі, з високим підкиданням колін, «змійкою», по обмеженій площі, гуськом в гору і з гірки.
  2. Біг - в колоні, в чергуванні зі спортивною ходьбою, по колу, попарно, за прямим або звивистим маршрутом, з ловом під час ігор, швидко (до 10 м).
  3. Повзання і лазіння - в прямому напрямку, з огибанием предметів, по дошці, під дугу або обруч, на гімнастичну драбину.
  4. На вдосконалення рівноваги - виконання зупинок по команді під час руху, ходьба і біг по обмеженому тренувального простору, переступання через спортінвентар, ходьба по похилій поверхні або шнуру, підйом на шкарпетки, кружляння в різні боки.
  5. Катання м'яча на відстань до 1,5 м, підкидання м'яча вгору і вперед двома руками знизу, кидання м'яча через голову, метання мішечка з піском в ціль або вдалину, ловля м'яча, кинутого з відстані не більше 1 м.
  6. Стрибки - на обох ногах (на місці, вгору, вперед, в довжину з місця, в що лежить обруч, через палицю, встановлену на висоті до 10 см), з ноги на ногу, прямий галоп.
  7. Виконання стройових вправ - побудова в колону по одному і по два, побудова в шеренгу, коло, виконання поворотів направо-наліво по команді. Слід зазначити, що побудова часто викликає у малюків найбільші труднощі через складність орієнтування в просторі, невмінні працювати спільно, тому на початку навчального року стройові вправи краще замінити ігровими діями з аналогічними завданнями ( «Знайди своє місце», «Йдемо в гості до ляльки »).

Під час роботи з вихованцями молодшої групи інструктору (вихователю) слід якомога частіше використовувати заздалегідь підготовлений спортінвентар як орієнтири, ретельно стежити за становищем ніг малюків під час виконання тренувальних занять, оскільки саме цей фактор визначає характер загального навантаження на активно зростаючий організм. Особливу увагу слід звернути на перехід з одного стану в інше - його слід здійснювати плавно, послідовно, відповідно до загальновизнаної спортивною технікою, щоб уникнути травматизму і закласти основи для продуктивних занять в майбутньому.

Фізкультурно-навчальну діяльність з молодшими дошкільнятами не бажано проводити з частою зміною інвентарю, що може знизити концентрацію уваги. Якщо в основній частині використовувалися м'ячі, то виконувати вправи Загальнорозвиваючі спрямованості також слід з ними. У структурі одного заняття рекомендується передбачати не більше двох видів рухів, щоб досягти оптимальної результативності.

Фізкультура в дитячому саду в середній групі по ФГОС

У середній групі ДНЗ фізкультура проводиться за графіком три рази в тиждень в ранковий час, максимально допустима тривалість тренувальних комплексів становить 25 хвилин. Згідно ФГОС кожне третє заняття фізкультурою в середній групі дитячого садка проводиться на свіжому повітрі з метою забезпечення закаливающего ефекту, діти на вулиці займаються в полегшеному одязі (не обов'язково спеціальної спортивної).

Зважаючи на високу вікової потреби в русі, пов'язаної з розширенням фізичних можливостей, поступово слід нарощувати інтенсивність навантажень. Так, під час водно-підготовчого блоку важливо якомога частіше чергувати ходьбу, швидко стомлюючу дошкільнят одноманітністю, з бігом - його тривалість повинна становити 20-25 секунд на початку навчального року і 30-35 секунд в кінці. Загально-розвиваючі вправи проводяться в стандартній послідовності - спочатку інструктор пропонує вправи для м'язів плечового пояса, після здійснюється тренування м'язів живота, ніг. Сумарно в основному блоці виконується до 6 вправ (по 5-6 тренувальних рухів на кожну сторону) з повторенням до 6 разів.

Дошкільнятам віком 4-5 років рекомендовані такі види фізичної активності:

  1. Ходьба - в різних напрямках, зі зміною темпу, на п'ятах і шкарпетках, з різними положеннями рук, по колу зі зміною напрямку, в чергуванні з іншими рухами.
  2. Біг - в колоні, по одному і парами, широким кроком, «змійкою», зі зміною ведучого, в швидкому темпі (до 20 м), в чергуванні зі спортивною ходьбою (до 60 м).
  3. Катання м'яча (в парах, в ворота шириною до 0,5 м, з попаданням в предмети, між лініями), обруча. Підкидання м'яча вгору з подальшою ловом. Кидання м'яча (об землю з ловом, через сітку, натягнуту на рівні піднятої руки, один одному. Метання гумового м'ячика вдалину і в ціль кожною рукою по черзі. Кидання м'яча об стінку з подальшою ловом при роботі в підгрупах.
  4. Повзання з використанням спортивної інфраструктури ДНЗ (На четвереньках на відстань до 8 м, між предметами «змійкою», в піднятий від статі обруч (на 10 см), на животі під лавкою, по колоді на четвереньках), з подлезании під підняту на висоту до 0,5 м мотузку. Лазіння по похилій сходах, вгору і вниз по гімнастичній стінці з переходами по прольотах.
  5. Стрибки - на місці і вперед-назад, з підскіками, вгору на двох ногах, в довжину з місця, в глибину з 20-30 см, з кола в коло, з ноги на ногу, прямий галоп.
  6. Вправи на вдосконалення рівноваги - зупинка за сигналом і виконання присідаючи під час бігу, ходьба по шнуру, покладеному прямо, по зигзагу або колі, з мішечком на голові, по ребристою дошці, по лавці з переступанням. Ходьба по колоді або похилій дошці, кружляння в різні боки.
  7. Стройові вправи - перестроювання в колони по одному, по два і по три, рівняння по заданих орієнтирів, повороти наліво-направо і кругом, розмикання змикання ладу.

Фізкультура в дитячому саду в старшій групі по ФГОС

Тренування фізичних навичок для дошкільнят віком 5-6 років організовується три рази в тиждень в ранковий час, максимальна тривалість заняття складає 30 хвилин. Кожне третє заняття проводиться на свіжому повітрі (перед прогулянкою або після), пріоритет при організації віддається активної діяльності в ігровій формі з елементами змагання.
Інструктору при роботі з малюками старшої групи слід урізноманітнити кількість вихідних положень з метою ускладнення рухових завдань, забезпечувати часте чергування бігу і ходьби. Також важливо організувати часту зміну спортивного інвентарю - така схема роботи дозволяє зберегти високу концентрацію уваги вихованців, стимулювати розвиток координації рухів і орієнтації в просторі, реалізувати завдання трудового виховання.

Фізкультура для старшої групи дитячого садка по ФГОС проводиться з послідовним ускладненням всіх тренувальних завдань без винятку. Ставлять високі вимоги до прийняття вихідного положення, техніці виконання вправ. Для кожного заняття інструктор згідно посадовими обов'язками тренера-викладача підбирає три види рухів, пропонуючи їх багаторазове повторення в варіаціях через невеликі тимчасові проміжки. У системі планування рекомендується передбачити наступний варіант циклічного розучування і повторення тренувальних блоків:

Завантажити варіант циклічного розучування і повторення тренувальних блоків
Завантажити безкоштовно в .docx

Тиждень місяці Розучування Повторення Перша Вправи в рівновазі Стрибки, метання Друга Стрибки Метання, лазіння Третя Метання Лазание, вправи на рівновагу Четверта Лазание Вправи в рівновазі

Рекомендовані вправи для фізичного розвитку дітей п'ятого-шостого року життя:

  1. Ходьба - на носках і п'ятах, на зовнішній стороні стопи, в полуприседе, широким кроком, зі зміною положень рук, з перекатом з п'яти на носок, в колоні з перестроюванням в пари, «змійкою», з чергуванням з іншими рухами.
  2. Біг - на носках, в повільному і середньому темпі, дрібним і широким кроком, з виконанням додаткових рухів, в швидкому темпі на відстань до 10 м (допускається 3-4 повторення), на швидкість 20-30 м, човниковий біг на відстань 10 м (допускається 3 повторення).
  3. Стрибки - на двох ногах з додатковими рухами, з ударами і просуванням вперед на відстань до 4 м, по черзі на різних ногах, в чергуванні з бігом, з обруча в обруч, в довжину з місця на відстань 0,8 м, в глибину з висоти 0,3 м.
  4. Кидання м'яча - вгору з подальшою ловом до 10 разів поспіль, а також ловом однією рукою, один одному з бавовною, з положення сидячи, з поворотом кругом, в русі. Відбивання м'яча об землю стоячи на місці (до 10 разів), з просуванням вперед, з поворотом, з бавовною, відскоком від землі. Метання вдалину предметів різної ваги зі зміною рук, кидання набивного м'яча вагою до 1 кг двома руками з-за голови і від грудей. Тренування з баскетбольної кошиком.
  5. Повзання - прямо на четвереньках з штовханням м'яча головою (відстань до 8 м), по лавці на передпліччях і колінах, стоячи на колінах або лежачи на животі з підтягуванням руками. Пролізання в обруч, влізання і слезаніе по похилій сходах, лазіння по гімнастичній драбині з підняттям на прольоти по діагоналі.
  6. Стройові вправи - перестроювання в колоні (по одному, двоє або троє), перестроювання з однієї шеренги в дві, рівняння і розмикання в колоні і шерензі, повороти направо-наліво, кругом з переступанням і стрибком.
  7. Ритміка - граціозна виконання вправ, співвіднесення ритму рухів і музичного ритму.

Фізкультура в дитячому саду в підготовчій групі: конспекти занять

Для дошкільнят шостого-сьомого року життя проводиться три заняття в тиждень, в ранкові години. Кожен третій тренувальний блок проводиться на свіжому повітрі до або після прогулянки, максимальна тривалість фізкультури в підготовчій групі дитячого садка згідно конспекту занять становить 35 хвилин.

Особливість роботи інструктора фізичної культури з хлопцями старшого дошкільного віку полягає в необхідності одночасного стимулювання рухових функцій і психологічної сфери. Це досягається за допомогою ускладнення пропонованих ігрових сценаріїв занять і вправ, виконанням вправ з орієнтацією виключно на команди, індивідуальної опрацюванням найбільш складних рухів, створення ситуація для розвитку морально-вольових якостей. Також стає більш значущою роль педагога в питаннях організації ігрових завдань: важливо не тільки забезпечити ретельне виконання правил, а й сприяти досягненню поставлених рухових цілей, заохочувати розвиток кмітливості, спритності, уважності, вміння підтримувати і виручати товаришів. В тренувальні комплекси включаються гри великий і середній рухливості (згідно інтенсивності основних вправ).

В тренувальні комплекси включаються гри великий і середній рухливості (згідно інтенсивності основних вправ)

Рекомендовані вправи для підготовчої групи:

  1. Ходьба - з пріседе і полуприседе, скрестного і гімнастичним кроком, спиною вперед, з випадами, з подоланням перешкод, з закритими очима на відстань до 5 м, тому з правої і лівої ноги по черзі.
  2. Біг - з підйомом ніг, з захлестом гомілок, в поєднанні зі складними рухами (ведення м'яча, зі скакалкою), широким кроком з подоланням перешкод, встановленими на висоті до 15 см; в середньому темпі по пересіченій місцевості.
  3. Повзання - по колоді, по лавці (на животі та спині з підтягуванням руками, на четвереньках назад), по підлозі (на животі або животом вгору з опорою на долоні і ступні).
  4. Лазіння - мотузяною драбиною і канату, по гімнастичній стінці (вгору зі спуском по діагоналі, що чергується кроком).
  5. Вправи для вдосконалення рівноваги. Ходьба по лаві (з переступанням предметом, пролезания в обруч, на четвереньках з мішечком на спині, з періодичним присіданням на одній нозі і т.д.), по похилому колоді, приставними кроками за великим обручу, з переступанням високих перешкод. Стійка на одній нозі з закритими очима, виконання «ластівки» після стрибків або бігу, робота з м'ячем, стоячи на лавці.
  6. Кидання м'яча - однієї і двома руками вгору з подальшою ловом, з поворотами і ударами, з положень стоячи, сидячи, лежачи, на колінах. Відбивання м'яча двома або однією рукою, з просуванням вперед прямо і «змійкою». Метання снарядів в ціль з різних вихідних положень, а також в рухому ціль. Кидання і відбивання м'яча через сітку попарно і в командах.
  7. Стрибки - з глибокого присідання, з розгоном, з просуванням в різних напрямках, на одній нозі з штовханням предмета, в довжину з місця, вгору-вниз по похилій дошці, з положення «стоячи спиною вперед», з поворотами.
  8. Стройові вправи - самостійна побудова і перестроювання в колону і шеренгу, розрахунок на «перший-другий», змикання і розмикання по команді приставним кроком, рівняння по орієнтиру.
  9. Різні коригувальні вправи, передбачені планом оздоровчому роботу ДНЗ .

Більше інформації по темі можна знайти тут:

Фізична культура і спорт в дошкільній освіті
Фізична культура в дошкільному дитинстві
Адаптивна фізична культура
Індивідуально-диференційований підхід на заняттях з фізичної культури
Посадові обов'язки інструктора з фізичної культури у ДНЗ