Полезные материалы

Кримінальний віраж «Мюзік-холу»

Член петербурзької навколофутбольні угруповання «Мюзік-хол» затриманий за підозрою в пограбуванні. Як вважають в поліції, таким чином зенітовского ультрас відзначили своє 11-річчя після матчу «Зеніт» - «Терек». Член петербурзької навколофутбольні угруповання «Мюзік-хол» затриманий за підозрою в пограбуванні

Олександр Ніколаєв / Інтерпресс

У перший день серпня на стадіоні «Петровський» синьо-біло-блакитні зустрічалися з грозненським «Тереком». Для чеченської команди матч закінчився розгромним рахунком 0: 3. Після того як основна маса вболівальників розійшлася, як каже джерело «Фонтанки» в поліції, біля станції метро «Спортивна» відбулася «афтерпаті» за участю бійців однієї з найвідоміших навколофутбольних петербурзьких угруповань «Мюзік-хол».

На підході до станції компанія ультрас з угрупування, яке в 2015 відзначає своє 11-річчя (чому був присвячений величезний банер на віражі), помітила вихідців з регіонів Закавказзя. Швидше за все, гості міста ніякого відношення ні до «Тереку» зокрема, ні до футболу в принципі не мали. По крайней мере, активними фанатами чеченського клубу не були. Але на стінку з куркулів їм довелося, як кажуть, відповідати. У бійці постраждали і два співробітника Петроградського УМВС, які залишалися в оточенні біля «Спортивній». Так описують, що відбувалося джерела «Фонтанки» в главку. Офіційно цю інформацію в главку не підтверджують.

Але головним постраждалим виявився цікавий перехожий, чоловік 35 років. При собі у петербуржця була камера, і він вирішив зняти бійку. Кілька бійців відділилися від б'ється натовпу і підбігли до громадянського репортерові. Перехожого повалили на землю, побили, а наостанок відібрали камеру вартістю близько 20 тисяч рублів. Цей фінальний штрих і став основою для кримінальної справи, порушеної на наступний день за статтею 161 КК РФ - «Грабіж».

Грабіжника вирахували практично відразу. Він виявився одним з бригадирів «Мюзік-холу», 35-річним співробітником служби безпеки однієї з міських мереж громадського харчування Артемом Курочкіним. На його пошук у співробітників Центру «Е» пішла половина серпня.

На даний момент чоловіка затримали, знайшли у нього камеру, опитали, а суд відпустив його на підписку про невиїзд. Як кажуть, Курочкін приніс на засідання про обрання запобіжного заходу багато позитивних характеристик, а також довідку про хворобу.

У Петербурзі у члена «Мюзік-холу» це перший привід. Більше він знаком поліції закордонної. У 2010 році Курочкін отримав три місяці в'язниці під час Євро-2010 в Польщі. Разом з колегою по угрупованню Андрієм Лісанюком він виявився серед десятка росіян, затриманих за незаконне зібрання, порушення громадського порядку, порушення недоторканності приватного особи, напад на поліцейських при виконанні обов'язків. А потім депортованих з країни.

Лісанюк, до речі, відзначився в негарної історії - він був одним з двох молодих людей, які облили помиями депутата Резника в 2008 році. Законодавець тоді розповідав, що пам'ятає футболки кривдників з написом «Одні проти всіх» (девіз «Мюзік-холу»).

У поліції зазначають, що розслаблятися угрупованні не варто - ведуться пошуки тих, хто допомагав Курочкіну бити перехожого.

«Мюзік-хол» - одна з найвідоміших в російських навколофутбольних колах угруповань і на даний момент є, мабуть, головною «бойовою одиницею» зенітовскіх ультрас, хоча і далеко не єдиною. В силу специфіки діяльності, а займається «МХ» головним чином бійками з хуліганськими «фірмами» інших команд, її учасники не афішують себе, однак на стадіоні їх легко впізнати по футболок зі слоганом «Одні проти всіх» - це девіз угруповання.

Народилася «фірма» в 2004-му, після розпаду іншої відомої угруповання зенітовскіх ультрас Gremlins Firm. Назва взято за відомим культурній установі в Олександрівському парку біля метро «Горьковская», але не пов'язане з особливою любов'ю її учасників до мюзиклів. Просто саме поруч з «Мюзік-холом» в 2004-му зенітовского хулігани здобули перемогу в масовій бійці зі своїми спартаківськими колегами, які приїхали з Москви.

Діяльність «МХ» не часто стає надбанням громадськості, так як фанати віддають перевагу зустрічатися без зайвих свідків, однак так чи інакше в медіапросторі угруповання все ж за ці 11 років виявлялася.

Один з останніх прикладів - в 2014-му на відео зняли масову бійку фанатів "Зеніта" і ЦСКА під Твер'ю .

У навколофутбольних колах говорять, що синьо-біло-блакитних на цьому відео представляють саме бійці з «МХ». Ще один приклад, коли учасники угруповання, самі того не бажаючи, стали героями відео - бійка в 2012-му на проспекті Науки, майже п'ятихвилинне побоїще з фанатами «Спартака» .

Цікаво, що поліція при цьому стверджувала, що бійку їй вдалося запобігти. Кажуть, що «Мюзік-хол» взяв участь і в проникненні на сектор фанатів «Локомотива» в 2008-му, що закінчився серйозної бійкою прямо на стадіоні і розглядом на рівні керівництва петербурзької поліції.

Кажуть, що «Мюзік-хол» взяв участь і в проникненні на сектор фанатів «Локомотива» в 2008-му, що закінчився   серйозної бійкою прямо на стадіоні і розглядом на рівні керівництва петербурзької поліції

Фото: Марія Циганкова

Цікаво, що у свій час представники угрупування навіть виконували обов'язки стюардів на фанатському віражі «Петровського». У 2010-му вони навіть забезпечували безпеку під час «золотого матчу» «Зеніту» . Однак в 2012-му з цього приводу там трапився розкол: багато хто вважав, що така «робота» - не фанатський справу.

Фото: Марія Циганкова

Максим Сонін, "Фонтанка.ру"