Баскетбол: уральські «грифони» взяли угорську «фортеця»

18 грудня 2013 12:20 18 грудня 2013 12:20   Баскетбольний клуб «Урал» тріумфально завершив свій перший виступ на груповому етапі Єврочелленджу

Баскетбольний клуб «Урал» тріумфально завершив свій перший виступ на груповому етапі Єврочелленджу.

Як повідомили в прес-службі БК «Урал», екатерінбуржци здобули п'яту перемогу поспіль і вийшли з групи з першого місця. Заключний матч в рамках групової стадії «грифони» проводили в Угорщині з командою «Фортреш Ясберень» з міста Ясберень і обіграли господарів з рахунком 84:64.

Від аутсайдерів групи можна було очікувати сюрпризів, пам'ятаючи овертайм в Єкатеринбурзі і перевага домашнього майданчика в угорців. До того ж на виїзд через проблеми зі здоров'ям не поїхав один з лідерів команди - розігруючий Антон Глазунов.

Зате в строю залишилися інші лідери. Центровий Аарон Мак Гі забезпечив «Уралу» перемогу, набравши 23 очка і зробивши 10 підборів. Перша чверть пройшла в рівній боротьбі, а в другій «Урал» зломив опір суперників. В середині періоду екатерінбуржцам вдалося зробити ривок 7: 0 і до перерви забезпечити собі перевагу в 13 очок - 47:34.

У третій чверті «Ясберень» краще захищався і навіть скоротив відрив на чотири очки. Втім, це на результат матчу не вплинуло. У заключній десятихвилинці все повернулося на круги своя: «Урал» виграв цей відрізок з дворазовим перевагою - 21:10. Важливу роль в цьому матчі зіграли триочкові потрапляння Федора Ключникова, які допомагали утримувати суперника на чималій відстані. Федір результативно бив з-за дуги п'ять разів з дев'яти і набрав в цей вечір 21 очко. Він же за відсутності Антона Глазунова став головним асистентом, заробивши шість «ассистов». А Дмитро Миколаїв відзначився тринадцятьма очками, причому з гри точно атакував п'ять разів з шести.

«Урал» вийшов в ТОП-16 з першого місця в групі F. Другий учасницею наступного раунду від цього квартету стала словенська команда «Крка», яка у вирішальному матчі обіграла турецький «Тофаш» 71:61.

У другому раунді «Урал» знову проведе шість матчів. Екатерінбуржци зіграють в групі L з командами «цмоки» (Мінськ), «Котка» з однойменного фінського міста і «Баккен Бірс» з міста Орхус в Данії. Після повернення в Єкатеринбург гравці відправляться на коротку перерву і продовжать тренування ще до Нового року.

Головний тренер БК «Урал» Олег Окулов:

Я вдячний своїм хлопцям за те, що вони відмінно зіграли, незважаючи на травми «першого номера» і те, що мотивація після перемоги над турками впала. Команда грала в свій баскетбол. Вважаю, що ми відмінно відіграли, добре закінчили в Єврочелленджі перший етап. Ця перемога нам потрібна з моральної точки зору. Хлопці молодці, спасибі їм за це. Невеликий відпочинок вони заслужили. Хочу привітати всіх з Новим роком, а «Ясберень» бажаю удачі в чемпіонаті.

Ключові слова: баскетбол , бк урал , кубок виклику