Полезные материалы

Як вилікувати міжхребцеву грижу?

  1. Причини міжхребцевої грижі
  2. Основні симптоми грижі
  3. Як лікувати міжхребцеву грижу?

Кількість страждають міжхребцевої грижею з кожним днем ​​збільшується. Це захворювання проявляється як в підлітковому, так і в зрілому віці. У цій статті розглянуті основні причини, симптоми і можливе лікування міжхребцевої грижі. Кількість страждають міжхребцевої грижею з кожним днем ​​збільшується

Як правило, пацієнти помічають симптоми міжхребцевої грижі у віці від 20 до 50 років, це найбільш сприятливий період часу для прояву цього захворювання. Втрата працездатності, а в окремих важчих формах і інвалідність - ось чим може загрожувати міжхребцева грижа. У більшості випадків, коли у пацієнта виявляється грижа хребта лікування тільки одне - хірургічне її видалення.

Причини міжхребцевої грижі

остеохондроз хребта є найвірогіднішим збудником для грижі. В результаті цього захворювання відбувається порушення м'язів кінцівок нижній частині тулуба, зокрема розвиток паралічу, а також розвиток больового корінцевого синдрому, розлади чутливості і порушення функціональної діяльності тазових органів. За статистикою п'ятої частини страждають міжхребцевої грижею потрібно негайне втручання професійних хірургів.

Розрив міжхребцевого диска теж дуже часто супроводжується наступним розвитком хвороби. Грижа починає сильно тиснути на корінець нерва, провокуючи сильне запалення з набряком. Це ще раз доводить уповільнений ефект дії хвороби. Людині вдається помітити грижу тільки через добу після її запалення. В головний мозок надходять больові імпульси від защемленого корінця. Хворий сприймає їх так, як ніби-то епіцентр болю знаходиться в ногах.

Основні симптоми грижі

Велика частина пацієнтів скаржиться на появу різкої і сильного болю. Найчастіше перші прояви грижі виникають ще в підлітковому віці при зловживанні фізичними навантаженнями, через дискомфорту на роботі і незручного положення тіла на ліжку. У деяких випадках хвороба можуть спровокувати відразу кілька факторів. Це, наприклад, підняття важкого вантажу і різкий поворот одночасно тулуба в сторону. Також симптомом грижі є поперековий біль, нехай навіть і незначна. Якщо на наступну добу ви відчуєте раптовий біль в одній нозі, то поспішіть до лікаря - очевидно, що у вас грижа! Іноді хвороба «говорить про себе» під час чхання або кашлю, коли одночасно тягне спину. Якщо пацієнт ще знаходиться на початковій стадії розвитку хвороби, то допомогти може простий, але дуже ефективний спосіб - ноги підніміть або підкладіть під них валик.

Традиційно міжхребцева грижа розвивається в два етапи. Спочатку з'являються симптоми гострого болю в попереку, що свідчать про дегенеративно-дистрофічні процесі. Потім відбувається зміна больового синдрому. На другому етапі вже може виникнути набряклість, і навіть порушиться кровопостачання корінця.

Дуже часто пацієнти стають заручниками свого тіла. Це означає перш за все те, що їм доводиться постійно перебувати в вимушеному положенні і мріяти про улюбленій позі. Плюс до всього проявляється або посилюється сколіоз, обмежується згинання тулуба, довгі м'язи спини сильно напружуються.

Як лікувати міжхребцеву грижу?

Людство повинно бути вдячно того, що наш організм здатний дивним чином сам заліковувати рани. У числі самозажівающіх хвороб - пошкодження міжхребцевих дисків. Пацієнту досить кілька місяців дотримуватися постільного режиму і спокій, як це захворювання пройде само собою. Мабуть, таке лікування є найшвидшим і ефективним, що не викликає ніяких ускладнень.

Щоб позбавиться від грижі, досить керуватися тими ж правилами, що і при інших захворюваннях спини. Побільше лежите на спині, при цьому не забувайте піднімати ноги або класти їх на подушку. Напрямок тіла потрібно постійно міняти, але дуже акуратно, не викликаючи дискомфорт у всіх інших частин тіла. Якщо грижа супроводжується сильним болем, то за рекомендацією лікаря можна приймати болезаспокійливі засоби. Але в більшості випадків навіть найсильніша біль проходить сама приблизно через місяць, а може бути і раніше.

Найпопулярнішим методом лікування вважається витягування хребта . Основний його принцип - створення перепаду тиску в межпозвоночном просторі. Однак тут дуже важливо знайти правильний напрямок впливу, адже в іншому випадку можна тільки погіршити стан хворого. При правильному підході біль буде зменшуватися, а не збільшуватися.

Хворим також рекомендується не нехтувати лікувальною гімнастикою. Вона сприяє зміцненню ослаблених м'язів і повернення хребту його рухливості і нормального функціонування.

Як лікувати міжхребцеву грижу?