Полезные материалы

Біг при грижі

  1. Чи можна бігати при грижі
  2. Як саме бігати при грижі
  3. Чого варто уникати в тренуваннях, якщо у вас грижа
  4. Рекомендації по фіз. підготовці при грижі
  5. висновки

Біг - це комплексне навантаження на всі групи м'язів і опорно-руховий апарат. Але що робити тим, кому поставили діагноз «грижа хребта»? Зовсім відмовитися від тренувань - не вихід. Люди, що займаються бігом, звикли не зупинятися ні перед якими перешкодами, і така патологія - не виняток. Чим відрізняється біг при грижі від звичайного тренування, які зміни необхідно внести в свої тренування, щоб уникнути загострення хвороби, детально розглянемо в даній статті.

Чи можна бігати при грижі

Грижа хребта, як правило, виникає в попереково-крижовому відділі. Патологія шийного відділу хребта зустрічається рідше. Зсув хребетного диска з випинанням пульпозного ядра виникає через розрив фіброзного кільця, що оточує його.

Симптоми хвороби:

  • М'язова слабкість;
  • Біль в області попереку;
  • Оніміння кінцівок;
  • Відчуття поколювання;
  • Часткова втрата чутливості;

Такі прояви пов'язані з тим, що грижа тисне на нерви, розташовані вздовж хребта. Це негативно впливає на спинний мозок і проходження нервових імпульсів.

Також зустрічається такий діагноз, як грижа Шморля . Дане захворювання характеризується проникненням хрящової тканини в сусідній хребець, що викликає його продавлювання і подальше руйнування. Однак при грижі Шморля не відбувається здавлювання нервів і спинного мозку.

Однак при грижі Шморля не відбувається здавлювання нервів і спинного мозку

Виділяють 4 стадії хвороби:

  1. Дегенерація тканин, ослаблення дисків;
  2. Протрузія. Формування тріщин в фіброзному кільці. Зміна природного положення;
  3. Екструзія. Порушення цілісності фіброзного кільця, зміщення диска в рамках гелеобразного ядра;
  4. Секвестр. Вихід пульпозного ядра за межі хребетного диска.

Дана патологія може виникнути від малорухливого способу життя або під впливом сильних і різких навантажень. Захворювання приносить великий дискомфорт хворому - різкий біль і утруднення рухів.

Однак такий діагноз не вирок. При правильному лікуванні і терапії можливе заняття фізичними вправами, в тому числі бігом. Біг стимулює приплив крові до міжхребцевих дисків. Надходження поживних речовин до тканин дозволить попередити їх руйнування, а отже - запобігти прогресування грижі.

Таким чином, біг і спинна грижа поняття сумісні. Залежно від індивідуальної картини розвитку хвороби вибирається методика лікування і ступінь допустимого навантаження.

АЛЕ тренуватися рекомендовано тільки в стані ремісії на початкових стадіях патології.

Як саме бігати при грижі

Безумовно, пробіжки створюють підвищене навантаження на хребет, який задіюється в першу чергу при приземленні. Під час бігу міжхребетні диски виконують функцію, що амортизує. Їх часта компресія і декомпресія може погіршити грижу хребта.

Як правильно бігати при грижі, повинен знати кожен, хто веде активний спосіб життя з цим діагнозом. Уникнути загострень допоможуть наступні рекомендації фахівців:

  • Відмовитися від великих відстаней. Надмірні навантаження посилять хворобу;
  • Використовувати ортопедичне взуття. Правильно підібрані кросівки амортизують приземлення і виникають вібрації. При цьому їх вони не повинні бути важкими. Хороший вага для біговій взуття - до 400 грам;
  • Розділяти дистанцію на кілька проміжків, що чергуються ходьбою;
  • Надавати перевагу бігу підтюпцем (За винятком важких стадій);
  • Бігати по грунтовій дорозі. Вона м'якше як покриття;
  • Відмовитися від швидкого бігу і різких прискорень;
  • Уникати різких поштовхів і стрибків;
  • збільшити каденс ;
  • Не приймати знеболюючі перед заняттям. Ви повинні відчувати свій організм, а не навпаки притупляти реальні відчуття.

Біг при поперекової грижі дозволений, але швидкість повинна бути не більше 10 км на годину. При цьому доведеться скоротити щоденну дистанцію. Час, що звільнився краще приділити спеціальної гімнастики для хребта. При цьому не варто забувати про розминку перед пробіжкою, що включає кругові рухи в області шиї і попереку.

Чого варто уникати в тренуваннях, якщо у вас грижа

Багатьом, які мають діагноз «грижа» хребта, знайоме стан загострення, коли навіть легкий рух приносить нестерпний біль. Цей період змінюється затяжний ремісією. Тим часом захворювання нікуди не зникає, тому навіть в затихла стадії необхідно уникати таких моментів при тренуваннях:

  • Поштовхів, стрибків і занадто інтенсивних рухів;
  • Різких прискорень. ніякого фартлек або темпової роботи;
  • Сильного трясіння корпусу. Уникати бігу по горбах;
  • Підйому тяжкості. Скажи ні гантелей і штангах;
  • Застосування знеболюючих. Слухати і чути своє тіло просто необхідно. Чи не притупляються відчуття під час тренувань;
  • Виконання складних вправ перед розминкою .

Небезпечний біг і при викривленні хребта або наявності утворень уздовж хребетного стовпа. Не рекомендується бігати при грижі хребта людям із зайвою вагою. Для мінімізації можливих ризиків слід підібрати індивідуальний комплекс з допомогою реабілітолога або інструктора.

Біг з проявом хворобливих відчуттів просто заборонений. Це загрожує загостренням хвороби і її збільшенням. З'явився біль під час пробіжки - зупиніться і перейдіть на крок.

Рекомендації по фіз. підготовці при грижі

Уникнути травм під час бігу і загострення грижі допоможе зміцнення м'язів спини і преса. Поліпшити фізичну форму і активізувати кровопостачання уздовж хребетного стовпа допоможе виконання ряду вправ. Сформувати міцний м'язовий корсет допоможе:

  • плавання - ідеальна навантаження при грижі. Краще віддавати перевагу кроля на спині . Плавання надає одночасно розслаблюючу і зміцнює дію на м'язову і нервову системи, допомагає підтримувати хребет у правильному положенні;
  • Віс на турніку. Сприяє зниженню тиску на нервові тканини в хребті;
  • Вправи Бубновського. Такий комплекс допомагає зняти спазм, підтримувати хребет у природному положенні;
    Дивіться на відео:
  • Комплекс Дикуля;
    Дивіться на відео:


Перед виконанням ЛФК необхідно проконсультуватися з фахівцем. У будь-якому випадку від навантажень варто відмовитися під час загострення хвороби.

висновки

Ігнорувати діагноз «міжхребцева грижа» і продовжувати бігати як раніше - нерозумно. На ранніх стадіях дана патологія піддається лікуванню без хірургічного втручання. Помірні навантаження тільки вітаються. Правильний підбір режиму тренувань, виконання лікувальної гімнастики, регулярні консультації з фахівцем дозволять продовжити активний спосіб життя і навіть ліквідувати неприємний грижової дефект.

Але що робити тим, кому поставили діагноз «грижа хребта»?