Полезные материалы

Чи беруть в армію з грижею хребта чи ні

  1. Що таке грижа хребта
  2. Групи придатності до служби в армії
  3. Які документи потрібні для звільнення від служби
  4. Як правильно вести історію хвороби
  5. Які стани грижі не допускають служби в армії
  6. Закликають Чи в армію після операції на міжхребцевої грижі
  7. Що важливо знати перед проходженням комісії

Багатьох юнаків призовного віку та їхніх батьків хвилює питання, чи беруть в армію з грижею хребта і наскільки реально отримати звільнення від служби з цим діагнозом. Відповідь на це питання не однозначний і вимагає додаткової інформації.

З одного боку, при грижі хребта можуть бути строго заборонені інтенсивні фізичні навантаження. З іншого ж боку, отримати звільнення від служби в армії можна тільки при наявності правильно оформленої історії хвороби.

Що таке грижа хребта

Є два різновиди цього захворювання:

  1. Грижа Шморля;
  2. Міжхребцева грижа. Багатьох юнаків призовного віку та їхніх батьків хвилює питання, чи беруть в армію з грижею хребта і наскільки реально отримати звільнення від служби з цим діагнозом

При грижі Шморля міжхребцевий диск вдавлюється в сам хребет, не зачіпаючи при цьому спинний мозок. Як лікування лікарі рекомендують масаж, заняття плаванням і ЛФК. Вважається що грижа Шморля - сама бессимптомная грижа хребта і армія при такому захворюванні не протипоказана. Без наявності ускладнень комісія визнає призовника придатним до несення служби з обмеженнями, привласнюючи йому категорію «Б».

Якщо є серйозні ускладнення, то такого хворого визнають непридатним.

При міжхребцевої грижі відбувається тиск на спинний мозок, тому патологія є більш серйозною. Часто причиною хвороби є нелікованих остеохондроз.

Розрізняють 3 види грижі, в залежності від розташування патології:

  1. У шийному відділі хребта;
  2. У грудному відділі хребта;
  3. У поперековому відділі хребта.

Залежно від розмірів і місця розташування на хребетному стовпі грижа може проявлятися наступними ускладненнями:

  • Головними болями;
  • Підвищеним артеріальним тиском;
  • Зниженням чутливості кистей рук і пальців;
  • Болями в спині;
  • Поперековими болями;
  • Зниженням чутливості ніг.

Головними болями;   Підвищеним артеріальним тиском;   Зниженням чутливості кистей рук і пальців;   Болями в спині;   Поперековими болями;   Зниженням чутливості ніг

У легких і середніх випадках міжхребцевої грижі рекомендовані фізіопроцедури, масаж. У важких ситуаціях показано хірургічне видалення.

Відповідь на питання - чи беруть в армію з міжхребцевої грижею - повинен базуватися на присвоєної категорії придатності в військовому квитку призовника.

Групи придатності до служби в армії

Після проходження медичної комісії призовнику повинна бути присвоєна відповідна категорія придатності.

Існують наступні групи:

  1. А - придатний без обмежень;
  2. Б - придатний з обмеженнями;
  3. В - придатний обмежено, підлягає призову тільки у воєнний час;
  4. Г - тимчасова відстрочка, по закінченню якої комісію необхідно пройти знову;
  5. Д - до служби не придатний.

А - придатний без обмежень;   Б - придатний з обмеженнями;   В - придатний обмежено, підлягає призову тільки у воєнний час;   Г - тимчасова відстрочка, по закінченню якої комісію необхідно пройти знову;   Д - до служби не придатний

Групи придатності і міжхребцева грижа

  • Категорія Б - безсимптомна грижа хребта, ускладнень немає або вони виражені слабо;
  • Категорія В - численні грижові освіти. Хірургічне втручання не показано або не може надати лікувального ефекту. Порушена рухова активність ніг;
  • Категорія Г - період сильного загострення грижі або післяопераційний.

Сказати, чи беруть в армію з грижею міжхребцевих дисків в загальному випадку неможливо - необхідно розглядати історію хвороби індивідуально.

Які документи потрібні для звільнення від служби

Комісія у військкоматі не займається постановкою діагнозів, її функції укладені в визначенні категорій придатності. Якщо призовнику раніше діагностували міжхребцеву грижу, необхідно діяти так:

  • Звернутися до свого лікаря і отримати максимально докладну виписку з історії хвороби про наявність міжхребцевої грижі;
  • Зробити свіжі дослідження - рентгенівське, магніто-резонансну томографію, комп'ютерну томографію хребта;
  • Отримати висновок невролога про стан міжхребцевої грижі;
  • Уявити військово-лікарської комісії всі документи;
  • У напрямку від військкомату пройти додаткові дослідження.

Звернутися до свого лікаря і отримати максимально докладну виписку з історії хвороби про наявність міжхребцевої грижі;   Зробити свіжі дослідження - рентгенівське, магніто-резонансну томографію, комп'ютерну томографію хребта;   Отримати висновок невролога про стан міжхребцевої грижі;   Уявити військово-лікарської комісії всі документи;   У напрямку від військкомату пройти додаткові дослідження

Зв'язка міжхребцева грижа і армія не є однозначною - можна тільки сказати, що категорії А (необмеженої придатності) і Д (звільнення від служби) присвоєні не будуть. При грижі хребта найчастіше видається відстрочка для проходження лікування або присвоюється група обмеженою придатності.

Як правильно вести історію хвороби

Як і при інших хронічних захворюваннях, міжхребцевої грижі потрібна тривала історія хвороби для відстрочки від служби. У військово-лікарської комісії можуть виникнути підозри, якщо діагноз не знаходить підтвердження в давніх медичних документах і в історії хвороби призовника з'явився лише недавно.

Регулярно звертайтеся до терапевта і невролога зі скаргами на своє захворювання. Порушення функцій хребта будь-якого ступеня тяжкості обов'язково повинно бути зафіксовано в медичній карті і підтверджено на комісії у військкоматі.

Які стани грижі не допускають служби в армії

Чи беруть в армію з міжхребцевої грижею, залежить від ступеня тяжкості перебігу захворювання. Не варто вважати, що постановка цього діагнозу автоматично дасть призовнику відстрочку або звільнення. Залежно від локалізації грижі, її розміру і ступеня впливу на хребетний канал, лікар може прийняти рішення про присвоєння категорії призову.

У легких випадках протікання захворювання і при можливості вилікувати міжхребцеву грижу без оперативного втручання призовник буде визнаний придатним.

Протипоказані для служби в лавах збройних сил такі стани:

  1. Атрофія м'язів;
  2. Виражене зниження чутливості (в залежності від відділу, де розташована грижа);
  3. Відсутній сухожильний рефлекс;
  4. Швидко прогресуюче захворювання;
  5. Важка форма вроджених хребетних утворень;
  6. Великі розміри міжхребцевої грижі (більше 8 мм);
  7. Відмова від запропонованої операції;
  8. Показання до операції, але неможливість провести її через об'єктивні причини.

Атрофія м'язів;   Виражене зниження чутливості (в залежності від відділу, де розташована грижа);   Відсутній сухожильний рефлекс;   Швидко прогресуюче захворювання;   Важка форма вроджених хребетних утворень;   Великі розміри міжхребцевої грижі (більше 8 мм);   Відмова від запропонованої операції;   Показання до операції, але неможливість провести її через об'єктивні причини

Чи беруть в армію з грижею хребта більш легкій формі, залежить від багатьох причин. У деяких випадках призовника визнають обмежено придатним, але частіше йому дається відстрочення від армії і направлення на лікування. Робиться це для того, щоб не спровокувати погіршення стану хворого.

Закликають Чи в армію після операції на міжхребцевої грижі

Після операції з хірургічного видалення грижі хребта людина може бути покликаний на військову службу. У тому випадку, якщо операція пройшла успішно, а відновлювальний період (не менше півроку) вже завершено, проводиться повторний огляд.

Якщо немає супутніх патологій, а найголовніше - рецидивів грижі хребта, військово-медична комісія визнає призовника придатним до несення військової служби або придатним з обмеженнями.

Що важливо знати перед проходженням комісії

Чи беруть в армію з міжхребцевої грижею, багато в чому залежить від грамотних дій самого призовника і його батьків. Повний список медичних патологій, які роблять людину непридатним до військової служби, можна прочитати в Розкладі хвороб. Саме цим документом керуються лікарі на комісії у військкоматі при ухваленні рішення про присвоєння категорії призову.

Якщо призовника військова комісія направляє на хірургічне видалення міжхребцевої грижі, він має повне право відмовитися це робити. Відмова від операції може стати підставою для прийняття рішення про неможливість призову або про відстрочення від нього. Вибір хірургічної клініки, яка буде робити операцію, також завжди залишається за вами.