Полезные материалы

Гімнастика при грижі шийного відділу: Бубновського, Дикуля, відео

  1. Грижа: виявити і знешкодити
  2. Лікування: коли зарядка краще операції
  3. Спортивні тренування і відновлення
  4. Як лікувати гострий біль
  5. Гімнастика в період ремісії

Щоб біль перестала турбувати, і можливо було вести комфортне життя, необхідно щодня робити комплекс вправ при грижі шийного відділу хребта. Лікувальна гімнастика в самий розпал захворювання, коли біль дуже різка, спрямована здебільшого на розслаблення, тому навантаження на хребетний стовп мінімальна. Варто пам'ятати, що різкі повороти голови можуть посилити біль. Для того, щоб не травмувати шийний відділ краще зафіксувати його спеціальним корсетом.

Для того, щоб не травмувати шийний відділ краще зафіксувати його спеціальним корсетом

Зміст статті

Грижа: виявити і знешкодити

Наша шия відчуває величезні перевантаження. У наш час люди перебувають в постійній напрузі, цілий день проводять за монітором, не випускають з рук телефон, м'язи ослаблені і Спазмування. На біль скаржиться кожен другий, все частіше молоді люди скаржаться на остеохондроз і пухлини в спині. П роисходит це через те, що в шиї відстань від хребця до хребця вкрай мало. При сильних навантаженнях відбувається часткове западання міжхребцевого диска, травмуються нервові закінчення, порушується робота внутрішніх органів, і як наслідок поява сильних болів.

З віком ризик виникнення грижі зростає в рази. Травми хребта, іноді застарілі, також надають згубний вплив на наші шийні хребці. Слабкий тонус і зниження рухової активності теж є причиною появи болю. При грижі виникають скарги на:

  • Гострі болі в області лопаток, які в положенні спокою переходять в ниючий;
  • запаморочення;
  • стомлюваність;
  • Тремор кінцівок, слабкість в пальцях;
  • Порушена концентрація.

Читайте також: симптоми і лікування грижі шийного відділу хребта.

При появі таких симптомів необхідно звернутися до фахівця, найчастіше з такими симптомами звертаються до невролога, і пройти повне медичне обстеження, яке обов'язково включає ультразвукове дослідження судин, а також МРТ, що показує точну локацію і розміри.

Лікування: коли зарядка краще операції

Грижа шийного відділу хребта причина пекельної міалгії, яку неможливо терпіти. Купірувати її можна прийомом препаратів, які також знімуть і набряк. Коли не допомагає ні народна медицина, ні традиційні ліки, призначаються гормональні знеболюючі. Для миттєвого усунення міалгії препарати вводяться в уражену область. Після купірування виписуються ліки, що допомагають при грижах відновити межпозвоночное відстань. Такі препарати називаються хондопротектори.

Поліпшити рухливість хребта при грижі зможе витягування. Воно збільшує межпозвоночное відстань, вирівнюючи рухливість і гнучкість спини в цілому. При правильному проведенні процедури гострий біль проходить відразу. Витягування не виконують вдома, воно виконується першокласним масажистом, який мають високу кваліфікацію. В іншому випадку можна замість полегшення отримати ще більше проблем.

У критичних ситуаціях, коли не допомогли консервативні способи лікування, рекомендовано хірургічне втручання. Воно показано, тоді коли ніякі інші способи лікування не результативні.

Лікувальна фізкультура це кращий спосіб забути про біль і рецидивах. Відомі лікарі та фахівці розробляють і модифікують тренування для шийного відділу хребта, які допомагають забути про проблеми з хребцями. Відомий доктор Сергій Бубновський розробив цілу програму для лікування проблемних спин. Кінезітерапія зміцнює хребці і зв'язки. Гімнастика при грижі шийного відділу хребта, створена Валентином Дікуля, відновлює рухливість хребців.

Спортивні тренування і відновлення

Правильно підібрана фізичне навантаження допоможе забути про ниючий, що доводить до знемоги болю, зменшити розміри пухлини, відновити гнучкість і поліпшити загальний стан організму. Вправи при грижі шийного відділу хребта в рази підвищують ефект від традиційного лікування таблетками та фізіотерапії.

Регулярне виконання ЛФК при грижі шийного відділу хребта - запорука гарного стану пацієнта. Гімнастика покращує кровообіг, проходить біль і підвищується м'язовий тонус, спазмовані м'язи розслаблюються, хребет стає більш гнучким і рухомим. Зникають вторинні ознаки проблем зі спиною, такі як порушення рухливості рук, погіршення зору, а також шум у вухах.

Залежно від стадії захворювання гімнастика проходить в різних режимах:

  • щадному;
  • відновлювальному;
  • Тренувальному.

Коли запальний процес знаходиться в гострій стадії, тренування можуть проходити тільки в щадному режимі з дотриманням рекомендацій лікаря. Найкраще займатися лікувальною відновної фізкультурою з фахівцем, так як неправильне виконання вправ може погіршити ситуацію і привести до затискання нервових корінців.

Ефект від лікувальної гімнастики буде в разі регулярних тренувань. Не варто відразу тренуватися на повну силу. Починати потрібно з 5-10 хвилин і поступово збільшити час до 40 хвилин. Ідеальний час для занять - раніше ранок. Увечері краще виконувати вправи спрямовані на розслаблення і витягування.

При грижі шийного відділу хребта протипоказаний біг, скручування хребта, а також виконання вправ з різкою амплітудою. Виконання вправ не повинно приносити болю і дискомфорту, поява неприємних відчуттів може бути показником того, що вони виконуються не правильно. Збільшення навантаження відбувається поступово, технічно складні вправи повинні виконуватися тільки після того, як хребет звикне до навантажень і стане більш гнучким.

Як лікувати гострий біль

Пропонуємо вашій увазі комплекс вправ, який направлений на розслаблення і витягування хребта:

  • Виконуємо одну з асан йоги. Практики знають, що в розслаблення це запорука гарного самопочуття. Лягаємо на спину, ноги і руки розслаблені, очі закриті. У цьому положенні знаходимося 5 хвилин. За цей час необхідно максимально розслабити все тіло.
  • Лежимо на спині, тіло являє собою рівну горизонтальну лінію. Сильно потягнули носочки на себе / від себе. Виконати 5-10 разів.
  • По черзі тягнемо на себе носок то однієї, то іншої ноги. Повторити не менше 10 разів.
  • Знаходимось на килимку так, щоб тіло являло собою рівну горизонтальну лінію, руки розводимо в сторони під кутом приблизно 45 градусів, долоні спрямовані вгору. Інтенсивно згинаємо і розгинає руки 10 разів.
  • Плавно, не відриваючи п'ятки від поверхні килимка, згинаємо ноги, і підтягуємо їх до грудей, тягнемося підборіддям до колін. Важливо не робити різких рухів, основна задача м'яко розтягнути хребет.
  • Не підводячись з килимка, розводимо руки, стискаємо кулаки. Швидко, але без різких рухів, кулаками дістаємо до плечей. Виконувати 10 разів.

Цікаво почитати: причини гострого болю в спині

Гімнастика в період ремісії

У період ремісії, коли немає сильних больових відчуттів, можна збільшити навантаження на хребет, інтенсивність тренувань зростає, але різкі рухи і підйом вантажів категорично заборонений.

Спеціальна система занять в період відновлення може виглядати наступним чином:

  • І.П: стоячи, руки вздовж тулуба. Тягнемо голову до грудей, потім схиляємо її спочатку вправо, потім вліво. Задіяна тільки голова, плечі в цій вправі не беруть участь.
  • Почергові плавні повороти головою. Вправа націлена на розтягнення м'язів шиї.
  • Зайнявши зручну ситуацію на килимку, розправивши плечі, піднімаємо голову на 5-10 секунд.
  • Зміцнюємо м'язи шиї і спини круговими махами. Виконуємо інтенсивно, але при цьому без різких рухів.

Беремо в руки гантелі. Оптимальна вага 2 кг, якщо в будинку їх немає, можна використовувати пляшки наповнені водою. Руки піднімаємо до рівня плечей, затримуємося на 5 секунд і плавно опускаємо руки.

  • У положенні лежачи підведення голову і тягнемо вгору одну ногу. Утримуємо ногу на вазі 15 секунд. Виконуємо по 8-10 разів на кожну ногу.
  • Скручування одне з най-най корисних навантажень для нашої спини. Як виконувати? Ноги згинаємо в колінах, стопи від підлоги не відриваються, згинаємо ноги в сторони, м'яко скручування корпус.
  • Стоїмо на четвереньках, вигинає спину вгору дугою, потім робимо прогин. Виконати вправу 4-8 разів.
  • Аквааеробіка показує хороші результати при грижах будь-якої локалізації. У воді навантаження на хребці скорочується, проходить дискомфорт і почуття здавленості. Регулярні заняття зводять ризик виникнення загострень до нуля. Поліпшується постава, розправляються плечі, проходить відчуття тяжкості в плечах.

Помірні заняття воркаутом допоможуть зміцнити плечі шию і уникнути рецидивів. Віджимання підвищують не тільки витривалість, але і зміцнюють м'язи спини. Заняття на турніку добре впливають не тільки на шийні м'язи, але і на весь хребетний стовп. У комплекс вправ при грижі шийного відділу хребта включаються і різні віджимання, які позитивно впливають м'язовий корсет.

Будь ласка, оцініть статтю

👨⚕️РЕКОМЕНДУЕМИЕ САЙТИ І СТАТЬІ👩⚕️

Як виконувати?