Полезные материалы

Грижа в бодібілдингу. Як тренуватися з міжхребцевої грижею

  1. Навантаження на хребет
  2. Що таке протрузія дисків
  3. Що таке грижа
  4. грижа Шморля
  5. Практична сторона питання грижі в бодібілдингу
  6. висновок

Мало хто говорить про зворотний бік медалі бодібілдингу та силових тренувань в цілому, а вони є і дуже неприємні Мало хто говорить про зворотний бік медалі бодібілдингу та силових тренувань в цілому, а вони є і дуже неприємні. Прийшовши в тренажерний зал, люди дуже часто, замість того, щоб зміцнити здоров'я, навпаки травмують себе і отримують хвороби на все життя. І що найприкріше, в більшості випадком в цьому винен тренер через свою халатність, так як у нього весь процес тренінгу поставлений на потік, і він навіть не намагається з'ясувати індивідуальні особливість в стані здоров'я своїх підопічних.

Найчастіше, з такими недбалими тренерами, люди через одне або кілька занять починають відчувати болю, яких раніше не було. І людина, замість того що б підтягнути здоров'я і привести м'язовий тонус в норму, отримує травми, від яких буде страждати все життя.

Навантаження на хребет

Новачок, який вперше прийшов в тренажерний зал, найчастіше по команді тренера йде виконувати базові вправи. Однак, в першу чергу тренер повинен з'ясувати які обмеження по здоров'ю є у молодого атлета і захворювання, при яких можуть бути протипоказані ті чи інші навантаження.

Та й в принципі, «зеленого» новачка з першого заняття в тренажерному залі ставити робити базу неправильно. Базові вправи досить таки складні з боку координації і для їх виконання потрібно мати вже «прокачану» нейром'язову зв'язок, щоб руху виконувалися синхронно, і навантаження припадало на потрібні м'язи.

Роблячи базові вправи, такі як присідання зі штангою і станова тяга , Ми піддаємо незміцнілий хребет навантажень, які для нього зовсім не властиві, що, в слідстві порушення техніки, призведе до травми.

Хребетний стовп складається з декількох відділів, в які входять хребці певної групи і відповідає кожен з них за той чи інший орган (або частина тіла) і симптоми, які проявляються при неправильному його положенні або зміщенні.

Хребетний стовп складається з декількох відділів, в які входять хребці певної групи і відповідає кожен з них за той чи інший орган (або частина тіла) і симптоми, які проявляються при неправильному його положенні або зміщенні

Прийшовши в зал ви, швидше за все, вже маєте викривлення хребта в тій чи іншій мірі, а в сукупності з незміцнілими м'язами спини, в тому числі разгибателями, велика ймовірність того, що зриву спини.

Найбільш поширеними видами викривлень хребта є кіфоз, лордоз і сколіоз.

Хребет при роботі з вагами в базових вправах, відчуває колосальне навантаження, мінімально від 60кг при роботі стоячи і до 730кг при згинанні і піднятті ваги з підлоги, що, в свою чергу, при порушенні техніки, призводить до подразнення нервів, виникнення протрузий і міжхребцевих гриж .

Що таке протрузія дисків

Найчастіше лікарі призначають діагноз протрузія дисків, і багато прирівнюють її до грижі. Але це не зовсім так. Протрузія - це тип грижі, яка характерна випиранням вмісту диска за межі хребетного стовпа. Залежно від її напрямки, вона може затискати нерв або натискати на спинний мозок.

Пролапс (виступ диска) може відбутися в будь-якому місці хребта, від шийного до поперекового відділу Пролапс (виступ диска) може відбутися в будь-якому місці хребта, від шийного до поперекового відділу. Біль, яка виникає і поширюється нижче коліна виникає, коли міжхребцевий диск впливає на нерв в поперековому відділі і називається запалення сідничного нерва. Проявлятися це може у вигляді оніміння та / або уколу шпилькою в області ноги, а також труднощі виконувати відразливі руху ногою.

Комбінація болю в нижній частині спини, сідницях, паху або нозі може виникає або від роздратування в самому диску, або, коли диск впливає і викликає роздратування сусідніх нервів. Болі в області шиї, головні болі, болі в плечах / руках можуть також бути створені протрузією диска, який тисне на нерви в шийної області хребта. Симптоми схожі: оніміння кінцівок рук, частини особи і слабкість при виконанні плечових, ліктьових і ручних рухів.

Що таке грижа

Грижа - це зміни в самій структурі диска, що призводить до руйнування фіброзного кільця і ​​витікання внутрішнього ядра через зовнішню частину диска.

При грижі диска проявляються такі симптоми:

  • болю в ногах / спині;
  • оніміння / поколювання в нозі;
  • м'язова слабкість в ногах;
  • втрата рефлексів в ногах;
  • біль в попереку / сідницях

Грижа диска робить негативний вплив на спинний мозок і спинномозкові нерви, які тягнутися уздовж всього хребетного стовпа і проходять через невеликий зазор між хребцями і дисками. Грижа давить на цей прохід, при цьому стискаючи нерви.

На наступному малюнку наочно показано виникнення грижі.

На наступному малюнку наочно показано виникнення грижі

Розвиватися грижа може на протязі від декількох тижнів до місяців.

Всього виділяють чотири стадії змін в міжхребцевих дисках:

  1. дегенеративні зміни - хімічні зміни, пов'язані зі старінням дисків і їх слабшанням;
  2. протрузія / пролапс - виступ диска (зміна його вихідного положення) з невеликим зіткненням про спинномозковий канал і / або спинномозкові нерви;
  3. екструзія / грижа - розрив фіброзного кільця і рух в межах диска гелеобразного ядра;
  4. секвестр / поглинання диска - пульпузне ядро прориваючи фіброзне кільце виходить за межі міжхребцевого диска.

дегенеративні зміни - хімічні зміни, пов'язані зі старінням дисків і їх слабшанням;   протрузія / пролапс - виступ диска (зміна його вихідного положення) з невеликим зіткненням про спинномозковий канал і / або спинномозкові нерви;   екструзія / грижа - розрив фіброзного кільця і рух в межах диска гелеобразного ядра;   секвестр / поглинання диска - пульпузне ядро прориваючи фіброзне кільце виходить за межі міжхребцевого диска

грижа Шморля

Грижа Шмоля - це прорив хрящової тканини в тіло хребта. Причини виникнення такої грижі найрізноманітніші, а до основних факторів її виникнення відносять:

  • знос хребта з плином часу;
  • недолік в організмі вітаміну D;
  • підйом великої ваги в молодому віці, перш ніж хребці "закостенілі";
  • спадковий фактор;
  • обездвиженность людини

Грижа Шмоля ніяк не відбивається на працездатності людини, так як вона не затискає нервові закінчення, однак має властивість поступово збільшуватися в розмірах, що може привести до утворення міжхребцевої грижі

Практична сторона питання грижі в бодібілдингу

Далі будуть наведені рекомендації з питання організації тренувань при наявності болю в спині і міжхребцевої грижі. А також з'ясуємо, які вправи необхідно зовсім виключити, які видозмінити, а які включити в тренувальний процес.

Основні правила тренування при наявності міжхребцевої грижі

Якщо вам поставили діагноз міжхребцева грижа, але ви не збираєтеся слухатися лікаря і кидати тренажерний зал, тоді вам необхідно внести в свою програму тренувань такі зміни:

  • Особливу увагу приділіть розвитку таких м'язових груп як м'язи преса, ніг і розгиначі хребта;
  • Відмовтеся від вправ, які створюють надмірне навантаження на хребет. Ось деякі з таких вправ: присідання зі штангою, станова тяга і їм подібні, тяга штанги до поясу в нахилі, тяга Т-штанги стоячи в нахилі і т.д.
  • не використовуйте великі ваги під час виконання вправ;
  • відмовтеся від повторень до відмови;
  • використовуйте важкоатлетичний пояс і корсети при будь-яких вправах з вільним вагою, в яких навантажується спина;
  • строго стежте за технікою виконання вправ на спину;
  • щоранку починайте з вправ для поліпшення постави;
  • кожне тренування починайте з підходу гиперєкстензии;
  • завершуйте тренування на спину розтягуванням хребта;
  • крім м'язів спини зміцнюйте м'язи преса і кора відповідними вправами;
  • відмовтеся від таких видів кардіо, в яких йде ударна навантаження на коліна і постійна компресія-декомпресія хребців - біг підтюпцем / спринт, біг на доріжці, скакалка;
  • піднімайте снаряди з підлоги, присідаючи до них з прямою спиною, а не беріть їх з положення зігнувшись зверху;
  • відвідуйте 2-3 рази в тиждень басейн і плавайте на спині;
  • візьміть сеанси масажу і мануальної терапії у відповідних фахівців;
  • пийте достатню кількість води протягом дня (особливо актуально для людей після 40 років);
  • включите в свій раціон поліненасичені жирні кислоти - омега 3/6/9, вони перешкоджають дегенеративним змінам в структурі міжхребцевих дисків;
  • збільшіть у своєму раціоні вміст вітаміну С, він сприяє відновленню тканин і міжхребцевих дисків;
  • ін'єкції кортизону і хімопапаіном можуть зменшити роздратування защемленного нерва при введенні їх всередину диска.

Вправи, яких варто уникати, якщо у вас діагностували грижу

Для прокачування м'язів спини використовуєте наступні вправи: Для прокачування м'язів спини використовуєте наступні вправи:

  • підтягування на перекладині з різними видами хвата;
  • тяга верхнього блоку до грудей або за голову;
  • тяга нижнього блоку до поясу;
  • тяга гантелі однією рукою до пояса;
  • гиперєкстензия і зворотна гиперєкстензия;
  • планка з млинцями, розташованими у низу спини;
  • Пуловер в блоковому тренажері.

Для вправ вдома при міжхребцевої грижі використовуйте вправи, які показані на малюнку.

висновок

Грижі в бодібілдингу, як і проблеми з хребтом в цілому, самі небажані. Однак вони не є причиною повністю відмовлятися від тренувань. Потрібно тільки більш детально вивчити питання і внести необхідні зміни в свою програму тренувань.

У наступних статтях будуть розглянуті такі питання як заняття бодібілдингом при сколіозі і артроз і бодібілдинг. У цих статтях ми постараємося розібратися як займатися в тренажерному залі, якщо у вас діагностували якесь серйозне захворювання і які заходи необхідно вжити для їх профілактики.

як накачати руки, перс, груди, схудла набрати масу