Полезные материалы

Лікування міжхребцевої грижі

  1. Які є види міжхребцевих гриж?
  2. Причини виникнення гриж
  3. Симптоми міжхребцевої грижі
  4. Діагностика міжхребцевої грижі

Міжхребцевий диск являє собою утворення, яке складається з ядра, фіброзного кільця

Міжхребцевий диск являє собою утворення, яке складається з ядра, фіброзного кільця. Диск виконує функцію хребетного амортизатора при стрибках, ходьбі. При виникненні грижі міжхребцевого діскапульпозное ядро ​​зміщується, розриваючи фіброзне кільце. Частина ядра в такому випадку тисне на нервовий корінець, що і викликає набряк, запалення.

Проблема появи міжхребцевої грижі є однією з найбільш поширених. Це може викликати параліч м'язів, парези, втрату чутливості, порушення функцій органів таза і черевної порожнини. Найчастіше грижі є ускладненням остеохондрозу хребта. Тому лікування міжхребцевих гриж повинні проводитись вчасно.

Які є види міжхребцевих гриж?

Слід зазначити, що найпоширенішою є грижа поперекового відділу хребта, яка може з'явитися у віці від 20 до 55 років. За випинання і ступеня деформації виділяють такі види гриж, як дифузна, хронічна, задня медіанна, дорзальная.

Дифузна характеризується відсутністю порушення фіброзного кільця, але зміщення диска при цьому є. При хронічній спостерігається та ж картина, а при задній медіанної спостерігається випинання, яке знаходиться на задній стінці хребетного відділу. В даному випадку мається прорив хряща по його радіусу, а задня грижа вважається більш небезпечною, ніж передня, тому що проникає в спинномозковий канал і може нести серйозні наслідки. Дорзальная має на увазі випинання хребця в просвіт хребетного каналу з защемлением нервових корінців.

Причини виникнення гриж

Серед причин появи міжхребцевої грижі є такі, як травми хребта, малорухливий спосіб життя, наявність ожиріння, великі навантаження на хребет, спондиліт (коли уражається структура хребта в результаті інфекції), порушення постави, вікові зміни, вроджені аномалії хребта. На ресурсі garvis.com.ua можна відшукати багато корисної інформації щодо захворювань хребта, а також дізнатися ефективні способи їх лікування.

Симптоми міжхребцевої грижі

До найпоширеніших симптомів міжхребцевої грижі відносяться такі, як болі, порушення чутливості, загальні розлади організму, оніміння, відсутність рефлексів, порушення функції внутрішніх органів (наприклад, при ураженні поперекового відділу) та інші. Грижа може не здійснювати тиску на нерв і не проявлятися ніяк. Наявність симптомів прямо залежить від розмірів і розташування міжхребцевої грижі.

Діагностика міжхребцевої грижі

При виникненні симптомів слід відразу звернутися до фахівця. Грижа міжхребцевого диска може викликати параліч та інвалідність. Досвідчений лікар визначить рефлекси, оцінить тонус м'язів, чутливість, а, щоб поставити максимально точний діагноз фахівець направить на комп'ютерну томографію, спондилографія або рентгенографію.

Які є види міжхребцевих гриж?
Які є види міжхребцевих гриж?